999 rezultate për

turistik

Kuponi tatimor, nga sot Tatimet nisin aksionin edhe në zonat turistike Duke filluar nga dita sotme Ministria e Financave dhe Administrata‎ Tatimore do të nisin një fushate edukuese dhe
Aksion në zonat turistike për kuponin tatimor Nga 1 gushti, Ministria e Financave dhe Administrata Tatimore do të nisin një fushate ndërgjegjesuese me sipërmarrjen dh
Rruga më e pjerrët në botë, atraksion turistik (FOTO LAJM) Në ditët e sotme kemi atraksione turistike në cdo vend, të projektuara ose jo nga njeriu. Në Zelandën e re, gjendet
Shqipëria, atraksion turistik (VIDEO) Shqipëria dhe resurset turistike janë bërë publike në një video përmes së cilës janë transmetuar të gjitha qytetet turis
Pushuesit në Kune në panik, plazhi nën telat elektrikë Pushuesit në plazhin e Kunes në Shëngjin, duhet të marrin parasysh edhe rrezikun që u kanoset nga përcjellësit e energji
Vlora dhe fshatrat turistike pa drita deri në fund të qershorit Deri në fund të muajit qershor, Vlora dhe gjithë fshatrat turistike do të jenë pa energji elektrike, pasi kompania e nën
Shqipëria turistike prezantohet në Perros Guirec Shqipëria turistike prezantohet gjatë zhvillimit të Euro 2016 në Francë si një mundësi fantastike për promovimin e turiz
Beqaj: Kontroll i rreptë mbi subjektet ushqimore dhe pishinat Inspektimi i subjekteve që tregtojnë ushqime, pishinave por edhe mënyra e shkarkimit të ujërave të zeza nga subjektet pr
I dhanë tokën shtetërore një agjencie turistike, pranga 2 zyrtarëve të Hipotekës në Lushnjë Operacioni policor Prona ka vënë në pranga 2 persona. Të arrestuarit janë shtetasit, Bledar Koçiu, 36 vjeç, banues në la
Trafiku i heroinës në Durrës u organizua nga punonjësi i një agjencie turistike Në vijim të veprimeve hetimore intensive dhe të specializuara, Seksioni për Hetimin e Narkotikëve i Policisë së Durrësit
Zbulohet qyteti historik nëntokësor në Turqi Zbulimet e para të realizuara në Nevsehir të Turqisë kanë nxjerrë në dritë një kishë ortodokse, e cila sipas gjasave ësh
Mediat ruse: Ja si po tenton të përfitojë SHqipëria nga tensionet ruso-turke Mediat kryesore ruse kanë shkruar se Shqipëria po tenton të përfitojë nga tensionet e krijuara mes Rusisë dhe Turqisë.
Anija më e madhe në botë (VIDEO) Në perëndim të Francës fillon testimin anija më të madhe turistike në botë. Mijëra njerëz u mblodhën në portin "Saint-Na
Mrekullia e vendit turistik në mes të shkretëtirës (FOTO LAJM) Në një regjion në Emiratet e Bashkuara pritet që të ndërtohet vendi i parë turistik në mes të shkrettirës. Ideja për ndë
Ja si "imamët" dërgonin shqiptarët në luftën e ISIS Në Gjykatën e Krimeve të Rënda ka nisur edhe sot ballafaqimi i nëntë "imamëve" me akuzat që i janë ngritur nga ana e pro
Gjuriç prezanton Kosovën si atraksion turistik të Serbisë Drejtori i Zyrës për Kosovë në Qeverinë serbe, Marko Gjuric gjatë Panairit Ndërkombëtar të Turizmit në Beograd ka folur
10 revolucionarët që kanë ndryshuar botën (FOTO LAJM) Mbase asnjëri nga kjo listë nuk ka mundur të paramendojë se lufta e tyre, shumë vite më vonë do të bëhet magnet për turi
10 destinacionet turistike për 2016-ën, Shqipëria e pesta (FOTO-VIDEO) Pasi "Rough Guid"” e sugjeronte Shqipërinë si një zgjedhje ideale për të bërë plazh, kompania turistike britanike e ka p
Ja ku shkuan shqiptarët për festat e fundvitit Kriza ekonomike nuk i pengon shqiptarët që të heqin dorë nga pushimet jashtë vendit. Sipas statistikave të agjensive tur
"Shqipëria ndër 5 destinacionet turistike për tu vizituar" Shqipëria po njeh një tjetër zhvillim të turizmit me hapa të shpejtë e të sigurtë. Kjo shihet mjaft qartë dhe nga vlerës