999 rezultate për

turistik

8700 euro dëm agjencisë turistike në Tiranë, kallëzohet në polici senegalezi Policia e shtetit ka referuar në prokurori një shtetas nga Senegali, për shkak se i ka shkaktuar një dëm prej mijëra eur
Ambasada Amerikane bën njoftimin e rëndësishëm për vizat turistike në SHBA Ambasada amerikane në Tiranë, ditën e sotme me anë të një postimi në faqen zyrtare në "Facebook", ka dhënë një njoftim t
Përfshihet nga flakët ishulli turistik, mbi 200 zjarrfikës luftojnë me flakët (VIDEO) Një zjarr i madh ka përfshirë kodrat e ishullit turistik Gran Canaria në Spanjë. Për shkak të erës së fortë dhe motit
Saranda turistike e mbuluar me tymin e plehrave (VIDEO) Një re e madhe tymi ka mbuluar këto ditë Sarandën në kulmin e sezonit turistik. Sipas burimeve nbga vendngjarja bëhet
Durrësi në mes të sezonit turistik, Xhaferaj nxjerr fotot e mjerimit (FOTO LAJM) Durrësi është në mes të sezonit turistik, por ashtu si edhe vitet e mëparshme, rrugët dhe rrugicat e qytetit karakteriz
Tjetër koncesion, hapet procedura për portin turistik "Marina Limion" në Sarandë Një tjetër koncesion është shfaqur në horizont këtë fillim gushti. Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka shpallur
Thethi në foto, bukuritë e rralla të vendit turistik (FOTO LAJM) Në mbledhjen e fundit të zhvilluar në Shkodër, qeveria ka miratuar shpalljen e Qendrës Historike të fshatit Theth. Qendr
Anija përfshihet nga flakët në Karaburun, ekuipazhi ishte në gjumë (VIDEO) Anija turistike ‘Aqua Marine’ është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm, pranë brigjeve të Karaburunit në jug të vend
Ambasada amerikane jep njoftimin e rëndësishëm për vizat turistike Nëse dëshironi të aplikoni për një vizë turistike, ambasada amerikane ka një njoftim për ju. Në një postim të bërë në
Culture Trip i ka kushtuar një shkrim potencialeve turistike të vendit tonë Energjia e Tiranës më motivon të eksploroj çdo gjë që ky qytet ka për të ofruar. Tirana është një qytet shumë i gjallë d
E ndërtuar 4 mijë vjet më parë, piramida kthehet në atraksion turistik Një piramidë e zbuluar në shek e 19 në Egjipt do të kthehet në një atraksion turistik. E ndërtuar 4 mijë vite më parë, n
Pushime vere në SHBA, ambasada bën njoftimin e rëndësishëm Nese planifikoni te udhetoni ne SHBA per pushime vere, duhet te jeni te kujdesshem per te respektuar disa rregulla ne me
Athinë, shkrumbohet nga zjarri autobusi i agjencisë turistike shqiptare (VIDEO) Një autobus i një agjencie turistike shqiptare është djegur në Athinë. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në sheshin K
Basha promovon Shqipërinë turistike me albumin "Homeland" në Londër (FOTO LAJM) Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka promovuar albumin me foto nga Shqipëria turistike ‘Homeland”, gjatë një vizi
Hapet sezoni turistik në qytetin e Vlorës, Rama shpërndan videon e festës (VIDEO) Edhe pse moti nuk ka rezervuar kohë me diell, qyteti i Vlorës ka hapur sezonin turistik për turistët e huaj dhe ato vend
Krijesat më të llahtarshme që fshehin thellësirat e deteve (FOTO LAJM) Detet janë kaq të thellë dhe kaq gjigantë saqë është thuajse e pamundur të njohim cdo gjallesë. Por zona të tëra breg
Shqiptarët nisin plazhin, qindra pushues dynden në bregdet Sezoni i plazhit nisi këtë të dielë jo zyrtarisht në të gjihë bregdetin shqiptar nga veriu në jug ku pushuesit ishin të
Kishte sjellë reperin e njohur, jeta si në përralla e Jurgen Kurtit (FOTO LAJM) Pavarësisht moshës Jurgen Kurti ishte i kalbur në para. Ende nuk dihet nëse i ka trashëguar këto para nga familja apo i
Dyshimet e para, dy persona me motor e vranë Jurgen Kurtin Detaje te reja nga ngjarja e rende qe u shenua mbreme ne Tirane, ku u ekzekutua në pritë poshtë shtëpisë 26- vjeçari Jur
Gërmimet për flori shkatërrojnë fshatin turistik, policia nuk reagon Në fshatin Dardhë të Librazhdit, i listuar nga qeveria në 2018-n ndër 100 fshatrat turistikë që do të mbështeten ekonomi