999 rezultate për

turan

Maturantët testohen për provimin e gjuhës së huaj Sot maturantët kanë provimin e gjuhës së huaj dhe do të kalojë kush merr mbi 20% të pikëve. Mbi 46.000 maturantë testohe
Fustani me tullumbace i maturantes nga Kamenica (FOTO LAJM) Mbrëmja e maturës është gjithmonë eventi ku të gjithë maturantët kërkojnë të bien në sy dhe të zgjedhin një veshje të ve
UEJL, bursa për maturantët e shkëlqyer Të gjithë maturantët, të cilët kanë rezultatet të larta në shkollat e mesme kudo në Maqedoni, rajon dhe vende të tjera,
Maturantët e Kumanovës protestojnë kundër testit të Matematikës Maturantët nga Kumanova kërkojnë që matematika të largohet si lëndë shtesë në testimi ekstern. Rreth një mijë maturantë
Ezeli kapet 'mat' me gruan e futbollistit Arda Turan (FOTO LAJM) Gjatë verës, "Ezeli" u kap mat nga paparacët teksa ishte me të dashurën e tij, por duket se lidhja e tyre zgjati fare pa
Këpuca e Arda-s përfundon në tortën e tij (VIDEO) Arda Turan ka rigjetur këpucën e hedhur në drejtim të arbitrit anësor në ndeshjen e së mërkurës kundër Barcelonës: ka pë
Goditi arbitrin me këpucë, nuk ka dënim për Turan (VIDEO) Lajme të mira për Atletico Madrid. Simeone do të marrë frymë lirisht: Arda Turan i shpëton ndëshkimit të Komisionit të D
Inat turku, Arda Turan godet me këpucë arbitrin (VIDEO) Mesfushori turk i Atletico Madrid Arda Turan ka qënë protagonist i një gjesti shumë qesharak në sfidën e djeshme kundër
Testim ekstern për maturantët Në shkollat e mesme të Maqedonisë duke filluar nga sot e deri më 30 janar, do të zbatohet kontroll ekstern të diturive t
Polemika me FIFA-n, Turan: Votova Simeonen, jo Mourinhon Lindin polemikat e para sa u përket votimeve të protagonistëve në garën për "Topin e Artë". Një nga futbollistët e parë
Një zë që të tremb por që ndezi Turqinë (VIDEO) Juria e talent-show "O Ses Türkiye", simotra e "The Voice of Albania" në SHqipëri, është surprizuar kur ka parë në skenë
Publikohen pyetjet për testimin ekstern të maturantëve Ministria për Arsim dhe Shkencë e Republikës së Maqedonisë informon se pyetjet të cilat do të jenë pjesë e testeve në pr
Pranimet në universitet, pikët minimale për çdo program Maturantët që nuk janë shpallur fitues në asnjë prej preferencave të Formularit A2 si dhe maturantët të cilët kanë kalua
Njihuni me shqiptarin maturant në moshën 68-vjeçare (VIDEO) Shqiptari Imer Hamza nga fshati Pallçisht i Poshtëm i Tetovës ka rrëzuar të gjitha pretendimet se truri i njeriut nuk mu
Milan, stop Menez: çfarë mundësie për El Shaarawy-n Ndalet Jeremy Menez, dëmtim në tendinën e gjurit të majtë dhe kjo i jep mundësinë Stephan El Shaarawy-t të ngrohë motorë
Arda Turan, "vrasës" i të mëdhenjve Arda Turan është "hajmalia" e Atletico Madrid në duelet me të skuadrat e mëdha të Europës. Pak javë më parë mesfushori t
Një Gjilan i tërë i jep lamtumirën maturantit Blend Selmani Blend Selmani sapo kishte nisur vitin e fundit të gjimnazit natyror në Gjilan. Si rëndomë nëpër shkollat e Kosovës, b
Turqit "mallkim" për Juven, Turan i jep fitoren Atleticos (VIDEO) Atletico Madridi ka arritur ta mposhtë Juventusin (1-0) në ndeshjen e dytë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve që i
Ja si vdiq maturanti gjilanas në ekskursion me shokët (VIDEO) Blendi Selmani humbi jetën në mënyrë tejet tragjike. 17-vjeçari shkoi në ekskursion me shokët e shkollës, por se nuk
Vdes tragjikisht maturanti kosovar në Durrës Një maturant me inicialet B.S nga Gjilani është mbytur në Durrës. B. Selmani ishte nxënës në Gjimnazin Natyror “Zenel