999 rezultate për

turan

Ja rezultatet e provimeve me zgjedhje të Maturës (LISTA) Ditën e sotme, Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka publikuar rezultatet e provimeve me zgjedhje të Maturës Shtetërore, q
Barcelona siguron një super blerje Gati goditja e radhës për kampionët e Europës, Barcelonën. Klubi katalanas, siç ka bërë të ditur shtypi spanjoll, është
3 skuadra të Premier League në kërkim të Arda Turan Mesfushori turk Arda Turan nuk ka vendosur ende se cila do të jetë skuadra e tij e re por një gjë është i sigurtë që 28-
Ktheheshin nga festa, aksidentohen katër maturantë Gjatë kthimit nga mbremja e maturës, katër të rinj kanë mbetur të plagosur ndërsa u përfshinë në një aksident. Ngjarja k
Zbulohet e ardhmja e Arda Turan Arda Turan është shumë afër largimit nga Atletico Madrid. Mesfushori fantastik turk nuk dëshiron më qëndrimin në La Liga
MAShT përjashton 67 maturantë që keqpërdorën testin Maturantët do t’i nënshtrohen ditën e nesërme pjesës së dytë të Testit të Maturës Shtetërorem i cili është një vlerësim
Niveli i maturantëve në rënie, mesatarja në provimin e letërsisë 6.7 2000 maturantë nuk kanë kaluar testin e letërsisë, ata kanë marrë notën 4. Ndërsa 254 të rinj janë vletësuar me notën
5 yjet që kërkon Milani (FOTO LAJM) Milani nuk ndalet në merkato teksa objektivi i radhës është mesfushori i Atleticos së Madridit, Arda Turan. 28-vjecari k
46 mijë maturantë sot japin provimin e matematikës 46 mijë maturantë në të gjithë vendin i nënshtrohen sot provimit të detyruar të matematikës. Provimi fillon në orën 10:0
Ja çfarë u bën drejtori maturantëve para provimit (VIDEO) Momentet para provimit janë shumë stresuese për çdo nxënës apo student. Por për t’ia shtuar më shumë frikën nxënësve ësh
Maturanti i operuar me paterica në Provimin e Maturës (FOTO) Edhe pse i operuar maturanti Besnik Çoçaj nuk ka dashur të humbasë Provimin e Maturës, që është duke u zhvilluar në këto
3000 veta do të ruajnë maturantët të shtunën Provimi shtetëror i maturës do të bëhet në dy pjesë, më 6 dhe 20 qershor, ndërsa procedurat për përgatitjen e mbajtjes s
Maturantët në protestë për testin Maturantët kanë pasur shumë probleme me testin e gjuhës dhe letërsisë dhe këtë rebelim, ata e kanë demostruar me anë të
Maturantët testohen sot në Gjuhën Shqipe dhe Letërsi Sot 46 mijë maturantët do ti nënshtrohen provimit të dytë me detyrim, atë të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë. Testi për seci
Maturantët testohen për provimin e gjuhës së huaj Sot maturantët kanë provimin e gjuhës së huaj dhe do të kalojë kush merr mbi 20% të pikëve. Mbi 46.000 maturantë testohe
Fustani me tullumbace i maturantes nga Kamenica (FOTO LAJM) Mbrëmja e maturës është gjithmonë eventi ku të gjithë maturantët kërkojnë të bien në sy dhe të zgjedhin një veshje të ve
UEJL, bursa për maturantët e shkëlqyer Të gjithë maturantët, të cilët kanë rezultatet të larta në shkollat e mesme kudo në Maqedoni, rajon dhe vende të tjera,
Maturantët e Kumanovës protestojnë kundër testit të Matematikës Maturantët nga Kumanova kërkojnë që matematika të largohet si lëndë shtesë në testimi ekstern. Rreth një mijë maturantë
Ezeli kapet 'mat' me gruan e futbollistit Arda Turan (FOTO LAJM) Gjatë verës, "Ezeli" u kap mat nga paparacët teksa ishte me të dashurën e tij, por duket se lidhja e tyre zgjati fare pa
Këpuca e Arda-s përfundon në tortën e tij (VIDEO) Arda Turan ka rigjetur këpucën e hedhur në drejtim të arbitrit anësor në ndeshjen e së mërkurës kundër Barcelonës: ka pë