999 rezultate për

turan

Berisha: Lindita Nikolla të japë dorëheqjen! Ish kryeministri Berisha, gjatë fjalës së marë në Kuvend, ka kërkuar dorëheqjen e Ministres së Arsimit, Lindita Nikolla,
Maturantët bllokojnë hyrjen e Parlamentit Update-Paraditen e sotme, maturantët me pankarta në duar denoncuan zyrtarët më të lartë të Ministrisë së Arsimit, Lindit
Maturantët: "Mos e shisni universitetin" (VIDEO) Maturantët janë mbledhur për të protestuar kundër formulës së përzgjedhjes së fituesve në Universitete, për të dytën dit
Kryebashkiakja e LSI rebelohet me Nikollën: Je ministrja më e paaftë që njoh! Ish-deputetja e LSI-së, aktualisht kryetare e Bashkisë së Prrenjasit, Miranda Rira, ka kërkuar haptazi dorëheqjen e mini
Kaosi me maturantët/ Plas gallata me ministren Nikolla në rrjetet sociale (FOTO LAJM) Situata aktuale në sistemin e ri arsimor për përzgjedhjen e degëve nëpër Universitete është një katastrofë e vërtetë, aq
Nikolla takon maturantët: S'janë lista përfundimtare, sistemi është transparent Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla, gjatë një takimi me maturantët është shprehur se lista e parë nuk ësht
Protestat e maturantëve/ Rama: Më të mirët zgjedhin të parët! Rama ka reaguar përmes një postimi në Facebook në lidhje me protestat e maturantëve për regjistrimet në universitete. Ra
Maturantët kërkojnë dorëheqjen e ministres Nikolla (VIDEO) Gjatë paradites së sotme, me qindra maturantë janë mbledhur përballë Kryeministrisë, në një protestë për rezultatet që d
PD: Rama dhe Nikolla favorizojnë klientelën e universiteteve private Në një deklaratë për mediat, sekretarja për marrëdhëniet me publikun në PD, Grida Duma, ka deklaruar se reforma e qeveri
Hapen aplikimet për në Universitet, ja datat Ministria e Arsimit ka hapur sërish garën për të aplikuar në universitete. Të gjithë maturantët që kanë shlyer të gji
Arda Turan largohet nga Barcelona, gati transferimi te ... Arda Turan pritet të jetë zëvendësuesi i Herikh Mkhitaryanit te Borussia Dortmund. Skuadra gjermane pas largimit të m
Mesazh prekës për sulmin terrorist nga Arda Turan Mesfushori i Turqisë, Arda Turan ka publikuar një mesazh emocionues pas sulmit terrorist të ditës së djeshme në aeroport
Ja pse maturanti rrahu administratorin e provimit Provimi i maturës ka çuar në pranga një maturant të Laçit, pasi nuk pranoi të kontrollohej nga administratorët e provime
Rreh administratorin gjatë provimit, arrestohet maturanti Një maturant nga Mamurrasi është vënë në pranga të policisë, pasi ka rrahur administratorin gjatë provimit të maturës.
Arda Turan kërcënon tifozët pas fitores së djeshme Mesfushori i Barcelonës dhe i Turqisë, Arda Turan, nuk i ka harruar fishkëllimat e marra nga tifozët turq gjatë ndeshjes
Arda Turan përplaset me Terim, mund të tërhiqet nga kombëtarja Arda Turan mund t’i thotë lamtumirë kombëtares turke menjëherë pas përfundimit të Europianit. Mesfushori i Barcelonë
Ja si qan maturantja e përjashtuar nga provimi (VIDEO) Ditën e sotme është zhvilluar testi i matematikës për Maturën Shtetërore ku janë evidentuar shumë parregullsi, të cilat
Sot testohen 42 mijë maturantë në matematikë Sot zhvillohet provimi i matematikës për rreth 42 mijë e 400 maturantë në të gjithë vendin. Ky është provimi i tretë i M
Nesër provimi i matematikës/ Malaj: Kujdes me rregulloren Nesër do të zhvillohet provimi i matematikës, provimi i tretë i Maturës Shtetërore 2016, i cili mbyll edhe ciklin e prov
Maturantët nesër test për gjuhën e huaj, ja kur përjashtohen Nesër, në të gjithë vendin do të zhvillohet provimi i parë i Maturës Shtetërore, 2015-2016, ai i gjuhës së huaj. Pje