999 rezultate për

tsiprasi

Zaev takohet me Tsiprasin: Marrëveshja e Prespës ndërroi realitetin mes dy vendeve Kryeministri Zoran Zaev dhe ish-kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras sot theksuan se Marrëveshja e Prespës meriton për
Dalin fotot, momenti kur avionët turq kërcënojnë helikopterin e Tsiprasit (FOTO LAJM) Një incident i rendë ka ndodhur sipas autoriteteve greke me helikopterin e Tsiprasit tre ditë më parë teksa ai po shkont
Merkel: Thur elozhe për Zaevin dhe Tsiprasin Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel ju dha mirënjohje kryemistrave të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe të Greqis
Kryeministri grek sfidon opozitën për marrëveshjen e Prespës Kryeministri grek Alexis Tsipras, duke folur në debatin në Parlamentin grek, shkurt para votëbesimit, i njoftoi deputetë
"Jam polici që kujdeset për eskortën e Tsiprasit", shqiptari me pranga dhe pistoletë çudit policinë greke (FOTO LAJM) "Jam polic që kujdesem për eskortën e kryeministrit Tsipras". Kështu i është drejtuar një 28 vjeçar shqiptar dy personav
Rama telefonon Tsiprasin: Të forcojmë marrëdhëniet dypalëshe Kryeministri Rama ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun grek, Alexis Tsipras. Kjo bisedë është bërë me kër
Luftëtari më i madh i nazizmit në Greqi i del kundër Tsiprasit Veterani i të majtës greke, Manolis Glezos, heroi i rezistencës kundër nazizmit në Greqi, në kuadër të zgjedhjeve të dat
Ja çfarë thotë kryepeshkopi Anastas për takimin me Tsiprasin Kryepeshkopi Anastas është deklaruar lidhur me takimin e zhvilluar me kryeministrin e dorëhequr grek, Alexis Tsipras.
Kisha në Dhërmi, Janullatos takon Tsiprasin dhe presidentin grek Kryepeshkopi Anastas Janullatos është takuar në Athinë me presidentin e Greqisë, Prokopis Pavlopoulos dhe ish kryeminist
Ndizet Athina, deputeti grek ia plas turinjve marrëveshjen Tsiprasit (FOTO LAJM) Situata në Athinë është ndezur jashtë mase. Pak para se të miratohet marrëveshja ose jo e arritur dy ditë më parë, pë
Gruevski flet në telefon me Tsipras Kryeministri Nikola Gruevski ka realizuar sot një bisedë telefonike me kryeministrin e ri grek, Alexis Tsipras. Në bi
“Arratia” e fundit e Greqisë Sa herë që mendoj për Greqinë dhe ekonominë e saj, nuk mund të mos mendoj për historinë e mostrës së feçes. Më falni
SYRIZA / Premtimet kushtojnë 11.5 miliardë. Në arka ka vetëm 4 Pas përfundimit të fazës së premtimeve elektoralë, për Alexis Tsiprasin fillon faza më e vështirë: mbajtja e tyre. “Greq