999 rezultate për

trurin

Fasulja ndikon në trurin dhe lëkurën tonë Të gjithë ju të cilët turreni pas dietave dhe nuk e përballoni dot urinë për ushqime të ndryshme, do të bëni mirë të kon
Studim/ Dhënia e shuplakës ndaj fëmijës ndikon në trurin e tij Psikologët edhe më shumë i mëshojnë faktit se dhënia e një shuplake fëmijës, ndikon në trurin e tij, madje e bën edhe më
Studim/ Pirja e kanabisit zvogëlon trurin Shkencëtarët kanë zbuluar së fundmi se pirja e kanabisit zvogëlon trurin dhe shkatëron qelizat gri. Studiuesit testuan 4
Photoshopi bën mrekulli, ja faktet që na sjell një artist (FOTO LAJM) Për të qënë sa më perfekt, me një lëkurë të lëmuar, për të pasur një fytyrë ideale, photoshop-i do na bënte mrekulli. Ke
Miley Cyrys: Rrjetet sociale më të rrezikshme se droga Ndërsa ka pranuar publikisht se përdor lëndë narkotike, Miley Cyrys është shprehur se më keq se droga janë rrjetet socia
Misrat bëjnë mirë për shëndetin, ja efektet magjike të tyre Shpesh dietologët rekomandojnë konsumimin e misrave të zier, në sallata ose në supra. Ato i bëjnë shumë mirë shëndetit n
Depresioni, mund të eleminohet nga një çip në tru? Sipas një programi të ri hulumtimi, çrregullimet psikiatrike mund të trajtohen me një çip të vogël të implantuar në kafk
Gjumi ndihmon trurin të eleminojë toksinat Në bazë të një studimi të fundit të "University of Rochester Medical Center" në New York, nënvizohet fakti se gjumi ndih
BIK: Celulat anti-fetare po shpëlajnë trurin të rinjve Sindikata e Bashkësisë Islame të Kosovës gjatë ditës së djeshme përmes një komunikatë ka shprehur ngushëllimet për famil
Qendrimi para televizorit dëmton trurin e fëmijës Qendrimi para televizorit dëmton strukturën e trurit tek fëmijët duke rezultuar në IQ më të ulët. Disa prindër i lënë me
Konsumimi i peshkut na mbron nga sëmundja e Alzheimerit Efektet pozitive të konsumit të peshkut si njnë ushqim i shëndetshëm dhe pa yndyrna janë theksuar gjithmonë, por tani sh
Paraliza i rrezikon trurin 22-vjeçares, familja apel për ndihmë Ministria e Shëndetësisë vijon të heshtë për shëndetin e 22- vjeçares Oltiana Saliasi, të cilës paraliza i ka prekur mus
Lëngjet e gazuara dëmtojnë trurin Pijet e gazuara ndikojnë negativisht në trurin e njeriut. Një studim më i ri ka treguar se pirja e shpeshtë e lëngjeve t
Martino: Të lodhur, por dimë të përdorim trurin Gerardo "Tata" Martino ka kërkuar që skuadra e tij të tregohet e zgjuar në ndeshjen e sotme Osasunës, e vlefshme për Pri
Ushtrimet fizike riparojnë trurin e dëmtuar nga alkoli Praktika e ushtrimeve fizike mund të jetë një metodë tërheqëse terapeutike për t’u larguar nga varësia e alkoolit. Sipa
Studimi: Muzika ndikon në trurin e njeriut Shkencëtarët zbulojnë misteret e dëgjimit të muzikës, reaksionin që shkakton në tru dhe arsyen e preferencave të ndryshm
Përkujtohet Adem Jashari, Berisha: Përulje para komandantit legjendar Kryeministri Berisha vlersoi sot kontributin e dhënë nga Adem Jashari dhe familja e tij në pavarësinë e Kosovës. Në një
Të hash çokollatë të bën mirë për trurin Të hash shumë çokollata mund të bëjë që në të ardhmen të fitosh një çmim “Nobel”, të paktën kështu sugjeron një studim i
Zbulohen syzet dietale Universiteti i Tokios ka zbuluar syzet të cilat, siç thonë shkenctaret, do t’u ndihmojnë njerëzve të heqin kilogramët e
Ushqimet e dëmshme për trurin Sipas një lajmi të botuar në revistën “Reader's Digest”, këto janë ushqimet të cilat dëmtojnë trurin: Sheqeri: krahas