999 rezultate për

trurin

Ja si ndikon sekreti në trurin tuaj Një sekret është informacioni që bën bujë nëse përhapet për këtë është e rëndësishme që ju të bëni kujdes me të dhe të k
Pse shiu na vë në gjumë?! Njerëzit shpesh priren që të vihen në gjumë nga zhurma e valëve të oqeanit dhe shiut, por e kanë të vështirë të shpegojn
Ngrënia gjatë natës e dëmshme për trurin Shpesh njerëzit janë të prirur që të konsumojnë ushqim edhe gjatë natës pa me menduar se kjo sjell pasoja jo të mira shë
E rrallë, foshnja lind me trurin në hundë (FOTO LAJM) Një foshnjë ka lindur me nje çregullim të rrallë gjenetik, ku truri rritet brenda hundës së tij. Foshnja ndryshe nga nën
Ushqimi i shpejtë dëmton trurin Ushqimet e shpejta gjithmonë janë cilësuar si jo të shëndetshme për organizmin, prandaj është e rëndëishme që ti shmangi
Efektet e stresit në organizëm Mendimet negative te vazhdueshme, gjithmonë janë një problematikë për organizmin. NW bazë të studimeve të ndryshme është
Biseda e gjatë në telefon dëmton trurin Telefoni është shndërruar në një pajisje të pandarë për njeriun, ai është shoqëruesi jonë në çdo moment. Sipas mjekë
Arsyet pse duhet të pimë kafe Kafeja ëshë një pije që për shumë persona është dhe rregulli numër një që duhet të ndjekin gjatë ditës. Shpesh ajo konsu
Studim/ Teknologjia e bën trurin më të ri Ndonëse teknologjia ka shtuar ndjeshëm numrin e obezëve, në studimet e kryera së fundmi është arritur në përfundimin se
Ushqimet ideale për një memorie të shëndetshme Studimet e ndryshme të realizuara në lidhje me rolin që ushqimet kanë në organizmin tonë, tregojnë se ekzistojnë ushqime
Ushqimet që dëmtojnë trurin Truri është një ndër pjesët më delikate të organizmit të njeriut, prandaj është e rëndësishme që të kushtojmë një kujdes
Meditimi një mbrojtës i mirë për trurin dhe zemrën Sipas studimeve të shumta që janë realizuar mbi rolin e meditimit, kanë nxjerr në pah përfitimet që ka shëndeti ynë nga
Ja çfarë duhet të konsumoni për një tru të shëndetshëm Ushqimi është elementi kryesor i cili ka një ndikim të theksuar në shëndetin e trurit. Ekzistojnë disa ushqime që arrijn
Efektet e pagjumësisë në trurin tonë Pagjumësia është një proces, e cila ka një ndikim të theksuar në aktivitetin tonë të përditshëm. Në bazë të një studimi
Peshku, një produkt i nevojshëm për sytë dhe trurin Peshku është një ndër produktet ushqimore që ndihmon në zhvillimin e trurit dhe syve. Këshillohet që fëmijët dhe të rrit
Efektet e shëndetshme të rozmarinës Rozmarina është një bimë e cila përmban një substancë të quajtur acidi karnosik, e cila mendohet se është përgjegjëse pë
Ja shkaku i dhimbjes së kokës Dhimbja e kokës është një fenomen shqetësues për shumë persona shpesh ne priremi të marrim medikadente pa e ditur se për
Studim/ Lexoni, e mbani trurin të ri 294 persona me moshë mbi 80 vjeç, të cilët u monitoruan nga kërkuesit në lidhje me veprimet të cilat mbajnë trurin të ri
Ushqimet e duhura për një tru të shëndetshëm Ushqimi është ilacci më i mirë për një tru sa më të shëndetshëm. Ju duhet të bëni kujdes dhe të zgjidhne ushqimet e duhu
Ja përse Facebook iu bën më inteligjentë (FOTO LAJM) Nëse mendoni se Facebook ka vetëm anë negative, atëherë gaboheni rëndë. Rrjeti social më i popullarizuar në të gjithë