999 rezultate për

trurin

10 ushqimet që rrisin trurin e fetusit në barkun e nënës Dëshironi që truri i fëmijës tuaj të rritet dhe zhvillohet në mënyrë sa më të mirë? Atëherë gjatë shtatëzanisë duhet të
10 zakonet e fuqishme që stimulojnë inteligjencën! Kalimi i disa minutave në ditë duke kryer ushtrime mendore, jo vetëm që do të ndihmojë në forcimin e të menduarit, por d
Kujdes! Përdorimi i letrës së aluminit në guzhinë dëmton trurin (VIDEO) Letra e Aluminit është një ndër produktet që gjen një përdorim të gjërë në guzhinë. Por sipas ekspertëve të mjekësisë
Probleme me kujtesën? Ja ushqimet që duhet të konsumoni Janë disa ushqime të rekomanduara të cilat luajnë një rol shumë të rëndësishëm në përmirësimin e kujtesës tonë. Ekspe
Studim/ Lindja e fëmijës së fundit pas moshës 35 vjeçare, ja pasojat për trurin Sipas një studimi gratë kanë funksion më të mirë të trurit pas menopauzës, në qoftë se e lindin fëmijën e tyre të fundit
Ja çfarë e dëmton më së shumti trurin! Truri është një nga organet më të rëndësishme në trupin tonë. Siç e dimë të gjithë, zakonet tona jetesës ndikojnë në
Studim/Fëmijët e varfër e kanë trurin më të vogël se fëmijët e pasur Sipas një studimi të kryer nga Kimberly Noble në Universitetin e Columbia, fëmijët e varfër e kanë trurin më të vo
NASA: Udhëtimi drejt Marsit dëmton trurin e udhëtarëve NASA ka dhënë një lajm të keq për të gjithë astrounautët të cilët kanë planifikuar për të udhëtuar drejt Marsit. Sipa
ISIS po përdor shkollat për "t'iu shpërlarë trurin" fëmijëve "The Independent" ka shkruar sot se grupi terrorist ISIS, po i mëson fëmijëve "rregullat e tyre islamike, radikale dhe b
10 mënyra se si të stërvitni trurin Mënyra më e thjeshtë për të zhvilluar kujtesën, vetëdijen apo vullnetin është mësimi i gjërave të reja. Por duhet gjetur
Studim/ Puna gjatë natës të dëmton trurin Të punosh shumë në orët e natës mund të dëmtojë trurin. Ekspertët e Universitetit të Suonsit në Uells dhe të Tuluzës
Ja sa duhet të punojnë personat mbi të 40-at Të punosh me orar të plotë pas moshës 40 vjeç, nuk është e mirë për trurin. Puna për më shumë se tre ditë në javë pas
Virusi Zika mund të dëmtojë dhe trurin e të rriturve Vëzhgimet e kryera tek minjtë kanë nxjerrë në pah efektin shkatërrues të virusit Zika mbi një lloj qelizash të trurit
8 rregulla për të mbajtur trurin në "formë" të shkëlqyer Jo vetëm trupi jonë ka nevojë për ushtrime për të qënë në formë, dhe truri ka nevojë për disa sjellje dhe ushqime për t
Konsumimi i sasive të mëdha të sheqerit, dëmton trurin Jemi njohur prej kohësh me problemet shëndetësore që sjell konsumimi i sasive të medha të sheqerit por jo që konsumimi i
Studim: Ushqyerja me gji sjell zhvillime të mëdha në trurin e fëmijëve Studimet më të fundit kanë rezultuar që sa më e madhe sasia e qumështit të nënës, aq më i madh zhvillimi i koifiçentit t
Si të mbani trurin dhe kujtesën në formë Për të pasur një kujtesë të fortë dhe një tru të shëndetshm është e rëndësishme që të konsumoni sa më shumë vitaminë B d
Shkencëtarët shkrijnë qenin e ngrirë 12 mijë vjet më parë (VIDEO) Përmes kësaj video tregohet momenti kur shkencëtarët kanë shkrirë një qenush të ngrirë në Siberi këtu e 12.400 vite më p
Shokuese/ Ja si e shkatërron iPad-i trurin e fëmijëve (VIDEO) Keni dëgjuar ndonjëherë që truri i fëmijëve përthithë më shumë rrezatim se sa truri i një të rrituri? Për këtë arsye fëm
Produktet e detit ju ndihmojnë për memorien Sipas studimeve të fundit thuhet se produktet e detit ngadalësojnë përparimin e harresës. “Rush University” në Chicag