999 rezultate për

trurin

Ushqimet që ushqejnë trurin dhe veprojnë kundër kancerit e diabetit Antioksidantët bllokojnë prodhimin e radikaleve të lira, duke parandaluar plakjen e parakohshme të qelizave dhe duke nxi
Perimet që ripërtërijnë trurin në një afat të shkurtër Sa herë e keni dëgjuar se ne të gjithë kemi lindur me miliona neurone dhe se një e vdekur nuk mund të zëvendësohet? S
Bima e cila e mbron trurin nga depresioni, shqetësimi dhe sëmundja e Alzheimerit Me të gjithë stresin që ballafaqohemi në përditshmëri dhe rrjedhën konstante të informacioneve që i marrim në trurin ton
Lexoni sa më shumë, ja çfarë thotë shkenca Nëse ju pëlqen të lexoni ju po ndihmoni trupin tuj të jetë në formë hde organizmin të jetë i shëndetshëm: 1-Leximi
Gënjeshtrat më të mëdha për trurin: Përdorim vetëm 10% të tij E pavërtetë. Truri është një organ “i kushtueshëm’ nga pikëpamja energjetike dhe evolutive: nuk do të kishte kuptim të k
Këto efekte ka kafeina në trurin tuaj Kafeina është substanca më e përdorur në botë. Por a e dini se si ndikon në trurin tuaj kjo substancë? Ju veçse e din
Efektet e plazhit në trurin e njeriut Qëndrimi në natyrë të hapur është i mirë për shëndetin fizik dhe mendor, ndërsa studimet e fundit tregojnë për përfitime
Ja çfarë duhet të konsumoni për një kujtesë më të mirë Ata që kërkojnë të përmirësojnë kujtesën e tyre me gjasë mund t’i drejtohen çokollatës për ndihmë. Studimet e reja t
Mrekullitë e boronicës në trupin e njeriut Këto kokrra të vogla përmirësojnë trurin zbutin lëkurën, madje edhe e ndalojnë kancerin. Për sistem të shëndetshëm imun.
Ja çfarë ndikimi ka loja e famshme "Spinner" në trurin e njeriut (VIDEO) “Spinner” është një lojë e re e kthyer nw trend kohëve të fundit, që mund të mbahet në dorë dhe të rrotullohet me shpejt
Ja pse nuk duhet të tronditni foshnjën tuaj (FOTO LAJM) Kukulla ‘Shaken baby’ tregon ndikimin e tmerrshëm që shkaktohet në trurin e fëmijës kur ai lëkundet. Një studim i ri
Përse ushtrimet fizike janë të mira për trurin Ushtrimet fizike e zvogëlojnë rrezikun e shfaqjes së sëmundjes Alzejmer dhe mund ta zvogëlojnë plakjen e trurit për rret
Banania qetëson nervat dhe përmirëson humorin Bananet përveç se janë shumë të shijshme, janë dhe të shëndetshme. Sipas studimeve rezulton se ngrënie e bananeve ësh
Këto zakone po ju dëmtojnë seriozisht trurin E dini se çfarë na bën të dëmtojmë çdo ditë trurin tonë, ndoshta edhe pa vetëdije? Veprimet e mëposhtme! • Mungesa e
Spinaqi, bima që mbron sytë dhe trurin Spinaqi ka nivel të lartë kaliumi dhe hekuri, duke u renditur një ushqim i shkëlqyer për trurin. Kaliumi ndihmon në funk
Si mund ta forcojmë kujtesën dhe të stërvitim trurin Kujtesa ka një tendencë të dobësohet me kalimin e viteve, megjithatë një memorie e forte varet nga shëndeti dhe gjallëri
“Na e hoqe trurin me turkun”, revoltohet qytetari por ja si i përgjigjet Rama Kryeministri Edi Rama është një nga politikanët më aktiv në facebook, ai nuk e përdor rrjetin social vetëm për të tregua
A e komandon zemra trurin apo truri zemrën? Ja përgjigjia Deri më sot, kemi besuar se truri ynë e dikton rrezikun dhe i kërkon zemrës të rrahës më shpejtë. Mirëpo, nuk ndodh g
Probleme me kockat? Konsumoni këtë shurup që do ju shërojë në pak kohë Ky shurup i mahnitshëm do të eliminojë yndyrën nga trupi dhe punon vërtet shumë mire, kur kombinohet me ushtrime kardio.
Përtacët kanë të drejtë! Të mos bësh asgjë “shëron” trurin Nga tani e tutje duhet të ndalojmë së gjykuari përtacët pasi në fakt ato kanë thënë një të vërtetë, duke mos bërë asgjë