999 rezultate për

trurin

Një lugë akullore në mëngjes, bën mrekulli me trurin tuaj Në stinën e verës akulloret janë përveçse shumë të shijshme por edhe freskuese. Ato të japin mundësinë t’i konsumosh në
Harrojeni "nxemjen", kënaqësia e vajzave është vetëm në trurin e tyre “Tani e tutje harrojeni paralojën, çelësi i kënaqësisë seksuale te femrat gjendet në trurin e tyre!” – konstatojnë shken
Lëviz apo jo, iluzioni optik që nuk bind trurin Ky iluzion optik rrotullues është në fakt i palëvizshëm dhe i sheshtë e jo si duket disa dimensional por truri ynë nuk d
Zgjoje trurin nga pushimet me këtë ushtrim matematikor Shtimi, heqja, shumëzimi dhe pjesëtimi, bazat e një matematike. Për disa persona, matematika është diçka e thjeshtë d
E FRIKSHME/ Vrau ish të dashurën, më pas i hëngri trurin, zemrën dhe mushkërinë Një vrasës “kanibal” akuzohet se ka masakruar ish të dashurën e tij 12 vite më të madhe dhe më pas i hëngri trurin, zemr
Si ndikojnë femrat në trurin e mashkullit Shpesh themi që meshkujt “për një moment bëhen budallenj” kur e shohin një femër shumë të bukur. Duket që tani ka edhe m
3 pyetje të shpejta për të "zgjuar" trurin nga gjumi Megjithatë nuk është aq e thejshtë sa mendoni për shkak se vetëm 17% që kanë hyrë në test kanë kaluar atë, raporton “Dai
Vendoseni trurin në punë, cila nga këto logo i përket Apple (FOTO LAJM) Një kuiz i tillë është paraqitur para studentëve universitarë. Nga 85 studentët, vetëm njëri mund ta gjente logon e s
10 pyetje që do ju stërvisin trurin (FOTO LAJM) Çdo veprim i trupit tonë komandohet nga truri, dhe prandaj shpesh herë bëjmë veprime të pakontrolluara kur truri është i
Udhëtimet përmirësojnë shëndetin dhe trurin Udhëtimet janë të dashura për secilin, madje edhe në çdo moshë. Ato thyejnë rutinën, hasni në vende e njerëz të rinj.
Obeziteti dëmton trurin Obeziteti ka pasoja edhe në tru. Në fakt, niveli i lartë i dhjamit në trup lidhet me diferenca të formës dhe strukturës
Aroma e fëmijës është gjithcka i duhet nënës për ta njohur A e dini se kur një nënë nuhat fëmijën e saj, ajo mund të jetë e pushtuar nga ndjenjat si qetësia dhe lumturia? Siç e
Hëngi mish derri të papjekur, menjëherë sëmuret dhe vdes pas dy javësh Një 18-vjecar nga India ka ndërruar jetë, pasi hëngri mish të papjekur derri. Mishi dysohet se i shkaktoi një larvë p
Truri ynë është shumë i komplikuar, mësoni disa nga veçantitë e tij Koha e të fokusuarit Kjo kohë aktivizohet kur jemi duke dëgjuar ndokënd, kur duam të kuptojmë diçka, kur dëshirojmë t
Vetëm 1 gram shafran në ditë bën mrekullinë në trurin tuaj Një studim i fundit, i cili është publikuar në revistën ‘Asia Pacific Journal of Clinical Nutrition’, ka zbuluar se kons
Shkoi në spital me dhimbje koke, mjekët i dhanë vetëm 30 minuta jetë Kjo është historia e pabesueshme e një studenti 26-vjeçar nga Kalifornia, Luis Ortiz. I riu shkoi në duke u ankuar ng
Burri e tradhëtonte se ishte e shëndoshë por kur u dobësua ia hoqi trurin (FOTO LAJM) Ajo u betua se do të hakmerrej dhe kështu vendosi të ushtrohet në palestër së bashku me motrën e saj. Betsy Ayala nga
Pak e dinë, ky ushqim mund të dëmtojë seriozisht trurin Duke ngrënë këtë ushqim të zakonshëm, ka shumë gjasa që mikroorganizmat dhe parazitët të “pushtojnë” trurin tuaj. Në or
Nga fokusimi te lojrat, si ndahen gjërat në trurin tonë Koha e të fokusuarit Kjo kohë aktivizohet kur jemi duke dëgjuar ndokënd, kur duam të kuptojmë diçka, kur dëshirojmë t
Misteri Millosheviç, trupin ia groposen në Serbi kurse trurin ia mbajtën për eksperimente në Hagë Trupi i ish-presidentit të Serbisë qëndron nën një pemë bli në oborrin e familjes së tij në Pozharevac të Serbisë, por t