999 rezultate për

trurin

Çfarë ndodh me trurin nëse hamë ëmbëlsirë përpara ores 9 të mëngjesit? Ta nisësh ditën me një çokollatë mesa duket nuk është mëkat ! Shkencëtarët në Universitetin e Sirakuzës në Nju Jork kanë
"I merrni, shpëlani trurin e i bëni deputetë 18 vjeç!", analisti ia thotë në fytyrë Kryemadhit Analisti Arion Sulo ka akuzuar Kryemadhin se i marrin të rinjtë dhe i shpëlajnë trurin me teoritë e tyre e më pas i bëjn
Cila nga tullumbacet në foto ndodhet më lart se të tjerat? (FOTO LAJM) Shkencëtarët besojnë se enigmat dhe lojërat e trurit mund të përmirësojnë mënyrën e funksionimit të trurit tonë dhe mund
Çfarë ndodh me trurin nëse hamë ëmbëlsirë përpara ores 9 të mëngjesit? Ta nisësh ditën me një çokollatë mesa duket nuk është mëkat ! Shkencëtarët në Universitetin e Sirakuzës në Nju Jork kanë
"Kjo thjesht ma heq trurin", Bill Gates i kundërvihet Trump-it Bill Gates ka kundërshtuar përpjekjet e administratës së presidentit Trump, për “t’iu mbyllur gojën” ekspertit të sëmund
Veset që dëmtojnë dhe plakin çdo ditë trurin Truri është një nga organet më të rëndësishme në trupin tuaj. Siç e dimë të gjithë, zakonet tona jetesës ndikojnë në shë
Shkoi në spital me dhimbje të forta koke, mjekët i dhanë vetëm 30 minuta jetë Kjo është historia e pabesueshme e një studenti 26-vjeçar nga Kalifornia, Luis Ortiz. I riu shkoi në duke u ankuar ng
Disa zakone që ua plakin trurin para kohe Ndërsa plakja është një pjesë e pashmangshme e jetës, ne përpiqemi, sa më shumë që të jetë e mundur, për të fshehur shen
Realiteti virtual dhe operacionet në trurin e fëmijëve Spitali i Stanfordit për Fëmijët është duke përdorur pajisjet e Realitetit Virtual për të ekzaminuar trurin e fëmijëve p
10 ushtrime për ta mbajtur trurin ë të ri dhe efektiv Truri nuk është një muskul, por duhet të mbahet në stërvitje që të funksionojë në mënyrë të përkryer. Sa më shumë ta për
Çfarë ndodh me trurin gjatë vetë-karantinimit Ekspertët thonë se të kalosh kohë vetëm mund të ndryshojë sjelljen dhe reagimet tona emocionale, madje zhvendos struktur
Pse trishtohemi në ditët me shi? Zbuloni çfarë ndodh me trurin tuaj Feston 14 marsin, shikon lulet që kanë çelur, kurorët e dendura të pemëve të zënë diellin kur kalon në trotuar, poleni m
Nga fokusimi te lojërat, si ndahen gjërat në trurin tonë Koha e të fokusuarit Kjo kohë aktivizohet kur jemi duke dëgjuar ndokënd, kur duam të kuptojmë diçka, kur dëshirojmë t
Dhjetë gjërat e mahnitshme për trurin që u zbuluam gjatë vitit 2019 Truri na thotë se çfarë të bëjmë, si të veprojmë, çfarë të mendojmë dhe çfarë të themi. Ne jetojmë dhe mësojmë falë k
Majeni trurin më të ri duke dëgjuar muzikë Nëse doni të mbani trupin tuaj në formë, shkoni në palestër. Ndërsa nëse doni të ushtroni trurin tuaj, dëgjoni muzikë. S
Ky lloj mishi mund t’ju dëmtojë trurin Duke ngrënë këtë ushqim të zakonshëm, ka shumë gjasa që mikroorganizmat dhe parazitët të “pushtojnë” trurin tuaj. Në
Rrini larg sapunëve dhe detergjentëve, rrezikoni trurin e fëmijës suaj Kimikatet që përdoren në produktet plastike, sapun, kozmetikë dhe produket e pastrimi kanë drejtpërdrejt lidhje me intel
Nuk është faji juaj, si e menaxhon truri kohën tonë Koha e të fokusuarit Kjo kohë aktivizohet kur jemi duke dëgjuar ndokënd, kur duam të kuptojmë diçka, kur dëshirojmë t
Lëndoi trurin gjatë ndeshjes, ndërron jetë 4 ditë më pas boksieri Boksieri Patrick Day ka vdekur në moshën 27-vjeçare, katër ditë pasi e pësoi një lëndim në tru gjatë një meçi kundër Cha
Brokoli i dobishëm për trurin Disa nga ushqyesit dhe përbërësit bioaktivë në brokoli mund të ngadalësojnë dobësimin e mendjes, të ndihmojnë funksionim