999 rezultate për

trupat

RAPORTI / Si i fshehu Serbia trupat dhe tmerret ndaj shqiptarëve të masakruar (FOTO LAJM) Fondi për të Drejtën Humanitare ka publikuar një dosje të titulluar "Fshehja e dëshmive të krimeve gjatë luftës në Kosov
RAPORTI/ Ja si i fshehu Serbia trupat dhe tmerret ndaj shqiptarëve të masakruar në Kosovë (FOTO LAJM) Fondi për të Drejtën Humanitare ka publikuar sot një dosje të titulluar “Fshehja e dëshmive të krimeve gjatë luftës në K
TENSIONET / Trupat e NATO-s rreshtohen vetëm disa metra larg kufijve të Rusisë (FOTO LAJM) Trupat e NATO-s kanë arritur në Lituani, afër enklavës ruse të Kaliningradit, raporton "AP". Më shumë se 100 ushtarë
300 trupa amerikane në Norvegji, irritohet Rusia Rreth 300 marinsa amerikanë kanë zbarkuar në Norvegji dhe do të qëndrojnë aty për një periudhë 6 mujore. Kjo është he
Pas dy javësh pushim, trupat irakiane rinisin mësymjen në Mosul kundër ISIS Forcat speciale irakiane, me mbështetjen e bombardimeve ajrore të Koalicionit Ndërkombëtar anti-ISIS, kanë nisur një mës
“Britania e Madhe ka gabuar në çdo hap të sajin në lidhje me Sirinë” Ish-ambasadori i Britanisë së Madhe në Siri, Peter Ford, ka thënë se vendi i tij ka gabuar rëndë duke mos i vendosur tru
Trupat çeçene, të gatshme të luftojnë në Siri Udhëheqësi i rajonit rus të Çeçenisë, Ramzan Kadirov, ka thënë se trupat e vendosur në këtë zonë janë të gatshëm që të l
Zjarri në Kaliforni / Dyshohet se trupat e djegur të 40 personave janë ende brenda klubit Një zjarr i madh përfshiu një klub nate para pak ditësh në Kaliforni të SHBA-ve, duke djegur të paktën 40 viktima.
Aksidenti ajror në Kolumbi, 100 mije persona i japin lamtumirën viktimave (FOTO LAJM) Trupat e 71 personave të vrarë nga rrëzimi i një avioni në Kolumbi, që shuajti skuadrën braziliane Chapecoense të futbo
Foto pikëlluese/ Arkivolet me trupat e pajetë të futbollistëve brazilianë (FOTO LAJM) Këta janë arkivolet me trupat e pajetë të futbollistëve brazilianë, të cilët humbën jetën gjatë aksidentit ajror në Kolu
Horror në Meksikë / Gjenden trupat pa kokë të 14 personave (FOTO LAJM) Policia meksikanë ka gjetur trupat e nëntë personave pa kokë, në një rruge në shtetin meksikan, Guerrero. Roberto Al
Koreja e Veriut: Trump të tërheqë trupat nga Jugu Koreja e Veriut ka njoftuar se nëse administrata e Presidentit të sa po zgjedhur të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump,
Konflikt droge/ Ekzekutohen dy shqiptarët në Itali, trupat "shoshë" nga plumbat (FOTO LAJM) Mbrëmjen e djeshme ka ndodhur një vrasje e dyfishtë në Itali. Dy shqiptarë, të cilët dyshohet se janë vëllezër, janë vra
Tragjedi në Indi / Dy aktorë humbin jetën gjatë xhirimeve në liqen (VIDEO) Dy aktorë indianë kanë humbur jetën tragjikisht gjatë xhirimeve të një prej skenave të filmit të tyre këtë të dielë, rap
Komandot shqiptare stërviten në kufi me Rusinë (FOTO LAJM) Trupat ushtarak të Britanisë të Shqipërisë si dhe të disa vendeve të tjera janë trajnuar së bashku në Letoni (në një ven
Thaçi: Ata që sulmonin trupat e KFOR-it, sot janë në Parlament Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë fjalës së tij në Seminarin e 93-të të Rosë-Roth të Asamblesë Parlamentare të N
Aksidenti tragjik, trupat u nxorrën me dritat e makinave (VIDEO) Policia zbardh detaje të tjera ngë aksidenti tragjik në orët e para në mëngjesit të sotëm në Sukth. Mësohet se përplasja
Egjipt/ Deti nxjerr trupat e pajetë të 162 refugjatëve Autoritetet egjiptiane kanë nxjerrë nga deti trupat e pajetë të 162 refugjatëve që udhëtonin me varkë. Ndërkohë mësohet
Vriste rivalët politik, trupat i'a hidhte krokodilëve Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, dyshohet se për 25 vite me rradhë, ka vrarë të gjithë rivalët politikë.
Rusia: Armëpushimi në Siri po shkelet nga trupat e mbështetur nga SHBA Rusia ka hedhur akuza drejt grupeve rebele, të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara, për shkelje të vazhdueshme të armëpu