999 rezultate për

trupat

Gjenden të ngrirë në Alpe trupat e çiftit që u zhduk para 75 viteve Trupat e ngrirë të një çifti zviceran, i cili u zhduk para 75 viteve në Alpe, janë gjetur në një akullnajë të tkurrur.
Trupat e 42 viktimave të shkrumbuara nga flakët gjenden në kullën “Grenfell” (VIDEO) Trupat e të paktën 42 personave janë gjetur të shkrumbuara të gjithë në një dhomë nga skuadrat e shpëtimit pas zjarrit t
Qeveria maqedonase formon trupat punues, emërohen dhe zëvendësit e Zaevit Qeveria e Republikës së Maqedonisë sot e ka mbajtur seancën e parë, në të cilën, siç theksoi në kumtesë, është shprehur
KFOR-i tregon të vërtetën, ja pse do shtohen trupat amerikanë në Kosovë Misioni paqeruajtës në Kosovë, KFOR, ka folur për planifikimin e shtimit të trupave amerikane në Kosovë. Sipas sqarim
Regjimi i Asadit ka djegur në furrë trupat e të burgosurve? Nga Departamenti amerikan i Shtetit është njoftuar se regjimi i Bashar al Asadit ka vrarë dhe i ka djegur trupat e mijër
Merkel dhe Erdogan përplasen edhe për ushtrinë Përplasjet mes Berlinit dhe Ankarasë po krisin edhe partneritetin ushtarak mes dy anëtarëve të rëndësishëm të NATO-s.
Trupat e KFOR-it dynden në Maqedoni Trupa të KFOR-it italian janë futur në Maqedoni përmes vendkalimit kufitar Bllacë. Sipas raportuesit të "INA", ata k
Trupat amerikane rrethojnë kufirin verilindor të Turqisë (VIDEO) SHBA-ja ka vendosur trupa në kufirin verilindor të Sirisë me Turqinë në përpjekje për të parandaluar përshkallëzimin e l
Goditet grupi terrorist “al Shabaab”, 52 të vdekur Trupat keniane vranë 52 luftëtarë të grupit terrorist “al Shabaab” në një sulm në kampin e militantëve në jug të Somalis
6-vjeçari që asiston në vrasjet makabre të ISIS-it (FOTO LAJM) Nje video e tmerrshme propaganduese e ISIS është shfaqur dhe kësaj shihet një djalosh gjashtëvjeçar, duke asistuar në p
Aksident me motoçikletë, dy të vdekur në Strumicë Policia ka gjetur sot trupat e dy personave të cilët mendohet se janë aksidentuar me motoclikletë dhe më pas kanë humbur
Tmerri në Stokholm, flasin dëshmitarët: I pamë trupat e shtrirë në tokë (FOTO LAJM) Të paktën 5 viktima kanv ndërruar jetë si pasojë e një sulmi me një kamion të tonazhit të rëndë në Stokholm, pranë një q
Cavusoglu: Trupat turke do qëndrojnë në Siri Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu, ka bërë me dije se trupat turke do vazhdojnë të jenë të pranishme në Sir
Rusët dhe amerikanët, "sy më sy" në Siri, rritet rreziku për incidente të armatosura (FOTO LAJM) Trupat ruse dhe amerikane ndodhen shumë afër në zonën e luftës në Siri ku po zhvillohen luftime kundër ISIS-it, ç'ka rr
800 trupa britanikë zbarkojnë në Estoni 800 trupat e para nga Britania, që janë dërguar në përkrahje të mbrojtjes së NATO-s në zonën e Baltikut, kanë arritur në
Basha: Fatmir Xhafaj bëhet ministër vetëm po kaloi mbi trupat tanë Kreu i PD-së Lulzim Basha, ka akuzuar nga çadra ministrin Xhafaj duke e cilësuar atë si një ujk i diktaturës së narko-tr
TRONDITESE / Gjendet një varrezë masive me rreth 4 mijë trupa në Mosul Zbulimi i një varri masiv është ka tronditur rrethinat e qytetit irakian të Mosulit. Sipas raportimeve, në këtë varr ma
Krimi i pasioni në Fier/ Kush janë dy viktimat, policia: Si i gjetëm trupat Ditën e sotme një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Fiër ku një I ri ka vrërë të dashurën e tij dhe me pas ka vrarë dhe vetë
Nxirren trupat e tre minatorëve kinezë nga miniera e Bulqizës Pas 6 ditë operacioni kërkim-shpëtimi, janë nxjerrë sot nga miniera e Bulqizës trupat e pajetë të tre minatorëve kinezë.
Gjenden pas 6 ditësh trupat e pa jetë të 3 minatorëve kinezë në Bulqizë Pas 6 ditësh kërkime janë nxjerrë nga miniera të Bulqizës të vdekur 3 minatorët kinezë. Ditën e shtunë tre minatorët u b