999 rezultate për

trupat

Gjenden trupat e pajetë të foshnjave, mësoni shkakun Autoritetet e Kenias kanë njoftuar se trupat e dy foshnjave, të cilat besohet se janë binjake, janë gjetur gjatë procesi
Gjenden tre kufoma në Gjermani Policia e Gjermanisë është duke hetuar vdekjen e tre personave të cilët janë gjetur pa shenja jete në një hotel rural.
Libia alarmon botën, mijëra forca rrethojnë kryeqytetin Erërat e luftës po fryjnë gjithnjë e më fort në Libi. Fuqitë botërore dhe Kombet e Bashkuara dënuan luftimet, ndërsa for
Shkrihen akujt në Everest, dalin trupat e qindra alpinistëve (FOTO LAJM) Shkrirja e akullnajave në malin Everest po ekspozon trupat e qindra alpinistëve që kanë humbur jetën ndërsa përpiqeshin
Trupat u përhapën në rrugë, pamje tragjike nga aksidenti nme tre viktima (FOTO LAJM) Ka qenë tepër tragjik aksidenti i pak orëve më parë në Duhël, nga i cili mbetën të vdekur tre të rinj, më i madhi jo më
Serbët zhvarrosin trupat e familjarëve në Prishtinë, duke i çuar në Serbi Varrezat ortodokse të serbëve në Prishtinë janë duke u zbrazur gjithnjë e më shumë, pasi familjarët e tyre po i bartin t
Zbulohet një varrezë masivë në zonën e terroristëve Një varrezë masive me dhjetra trupa është gjetur në territorin që ka qenë i kontrolluar nga grupi militant "Shteti Islam
Trump lë 400 forca speciale në Siri Shtëpia e Bardhë e ka bërë të qartë planin për tërheqjen e trupave amerikane në Siri, duke theksuar se 400 ushtarë do të
Senati sërish kundër Trump: Mos i tërhiq trupat nga Siria Senati i Shteteve të Bashkuara miratoi një masë simbolike që kundërshton urdhrin e presidentit Donald Trump për t'i tërh
Premtime, sekrete, selfie dhe mospajtime, çfarë bëri Trump në Irak Vizita e papritur e Donald Trumpit, pranë trupave amerikane në Irak, ka qenë e suksesshme për sa i takon rritjes së mora
SHBA nis të largojë trupat nga Siria Shtëpia e Bardhë ka deklaruar për mediat amerikane se SHBA-ja ka nisur të largojë trupat ushtarake amerikane nga Siria.
Trupat nuk njihen nga prindërit, merr përmasa tragjike aksidenti i shqiptarit në Greqi (FOTO LAJM) Ka marrë përmasa tragjike aksidenti i tre të rinjve 15 vjeçarë në Kiparisa të Greqisë, mes të cilëve është edhe një shqi
E varrosën babanë por një telefonatë nga Berlini i tronditi të gjithë Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur në Turqi, ku fëmijët e të afërmit e një 78-vjeçari që kishte humbur jetën në Berlin t
Krim makabër, 11 foshnje gjenden në tavanin e një shtëpie Një ngjarje e rëndë është zbuluar nga policia e Detroit, ku në catinë e një shtëpie funderali janë gjetur trupat e pajet
Nga Nili i Faraonëve, tek zbarkimi i Aleatëve në Siçili: Kur moti ka ndryshuar historinë Udhëheqësit e mëdhenj, betejat epike, epidemitë vdekjeprurëse dhe tërmetet shkatërruese, kanë ndikuar padyshim në fatin
Ranë në fund të pusit dhe humbën jetën, nxirren trupat e dajës dhe nipit Një ngjarje shumë e rëndë ka tronditur Lezhën ditën e sotme. Daja dhe nipi, 35 dhe 21 vjec në Torovicë, kanë humbur j
Trupat amerikane dhe ruse mund të fillojnë Luftën e Tretë Botërore nga gabimet në Siri Trupat amerikane dhe ruse janë në rrezik për të shkaktuar aksidentalisht një luftë në Lindjen e Mesme, ka thënë një ish-
"Trupat e viktimave po vijnë erë, duam frigoriferë", familjarët bëjnë apel nga Selenica Njëri prej të afërmve të viktimave të Selenicës i ka bërë apel shtetit që të sigurojnë arkivole me kushte frigoriferike.
Basha reagon pas votimit për Teatrin: Do e mbrojmë me trupat tanë Sipas ligjit që u miratua mbrëmjen e sotme në Kuvend, Teatri Kombëtar do të shembet. Pikërisht për këtë ka ardhur edh
Pamje të frikshme të genocidit serb në Kosovë, momenti kur KFOR nxjerr trupat nga pusi (VIDEO) Forcat serbe kishin bërë krimet më çnjerëzore ndaj shqiptarëve në luftën e vitit 98-99. Një nga krimet më të tmerrshm