999 rezultate për

true

Policia arreston 40 mashtrues Policia rajonale e Gjilanit ka njoftuar se ka indetifikuar 40 persona të cilët kanë inskenuar aksidente të ndryshme, me
Në këtë bashki të Shqipërisë, flitet dhe shkruhet vetëm greqisht (FOTO & VIDEO) Bashkia Finiq ishte një ndër bashkitë që u nda posaçërisht duke lënë një maxhorancë të minoritetit grek në Shqipëri sëba
Veriu pushtohet nga dëbora, temperaturat ulen frikshëm në vend (VIDEO) Temperatura të ftohta e reshje shiu e dëbore kanë pushtuar vendin. Meteorologët parashikojnë që sot temperaturat do
Çifti vret pastruesen me shkop bejzbolli, mbetet jetime vajza 8 vjeç (FOTO LAJM) Një çift u arrestua pasi kishin vrarë duke goditur me shkop bejzbolli një pastruese në ishullin e Haëait. Autoritetet
Kapet pas 6 vitesh mashtruesi nga Korça, kishte ngritur një skemë "peshkimi" të rrezikshme Policia e Korçës ka arrestuar një person nga i njëjti qytet, i cili ishte dënuar me gjashtë vite burg me akuzën e mashtr
Kapet mashtruesia në Prishtinë që merrte para për viza gjermane Në rrugën “Enver Zymberi” në Prishtinë, dje në mesidtë policia ka arrestuar një person të dyshuar për mashtrim. “Ësht
Ndryshimet te Hipotekat, largohet kryeregjistruesja Doracaj Vala e ndryshimeve në institucionet kryesore të vendit vazhdon akoma me ritëm të shpejtë. Është larguar nga hipotekat
Mediat britanike: Presidenti i Milanit është mashtrues, nuk ka pasurinë e pretenduar ‘New York Times’ në një artikull ka hulumtuar rreth pasurisë së Li Yonghong, presidentit kinez të Milanit. Sipas tyre
"Selfie" i iPhone X po tmerron përdoruesit IPhone X i ri ka mbërritur në duart e njerëzve dhe bashkë me të, edhe rezolucioni tepër i lartë i kamerës së përparme, o
Ndreu i pëgjigjet Berishës me filozofi: Mashtruesit nuk i mungojnë kurrë viktimat Ish-kryeministri Sali Berisha, sërish ka sulmuar ish-vëllain e Prerin Ndreut. Sipas Berishës, kryeministri Rama është
U shtir si Ardit Gjebrea e i mori 2 mijë euro, mashtruesi kërkon falje live Një histori gati e çuditshme është zhvilluar sot në spektaklin “E diela shqiptare” ku një grua ka denoncuar se si është
Haradinaj kthehet në pastrues, plas fotomontazhi në rrjetet sociale (FOTO LAJM) Pas fotografive të postuara nga kryeministri Ramush Haradinaj ku shihet duke pastruar objektin e qeverisë, ka plasur hum
Punësoi shofer e truprojë, si e pësoi keq "mashtruesi" i Drejtësisë Në vitin 2014, Lavdimir Muço është dënuar me 2 vjet burg për “mashtrim”. Ai hiqej si punonjës i Ministrisë së Drejtë
Shkupi do të bëhet me stacion filtrues për ujëra të zeza Qeveria e Republikës së Maqedonisë në mbledhjen e sotme të 33-të e shqyrtoi dhe miratoi informatën për realizimin e proj
Bytyqi emëron ushtruesin e detyrës së Agjencisë për Akreditim Agjencia e Kosovës për Akreditim (AKA) do të udhëhiqet përkohësisht nga një ushtrues detyre i caktuar nga ministri i Ars
I thotë se do të martoheshin, mashtruesi i vjedh lekët gruas së ve Një 59-vjeçar i ka marrë me anë të mashtrimit 300 mijë lekë të vjetra një gruaje të ve në Tiranë. Sipas gazetares së
"Injorant, mashtrues", Mustafa Nano pendohet për fjalët ndaj Elvis Naçit (VIDEO) Imami Elvis Naçi ka qenë mbrëmjen e djeshme i ftuar në një panel në emisionin "Opinion", ku ka folur dhe është sqaruar n
Emigranti shqiptar takon mashtruesin që i shiti shtëpinë, ai i kërkon para për naftë Sefedin Koçi, një emigrant shqiptar që jeton në Alaskë të SHBA-ve, tregon në emisionin “STOP”, historinë e tij të mashtr
Bejta -Taravarit: Kam dokumente nga ministria e Financave se ti je mashtrues Tre kandidatët kryesorë për numrin një në Komunën e Gostivarit, Nevzat Bejta nga BDI, Arben Taravari nga Aleanca për Shq
Arrestohet avokati "mashtrues", s'u dha familjarëve lekët e vdekjes Një avokat është në prangat epolicisë pasi akuzohet për mashtrim dhe shpërdorim detyrë. Ai akuzohet se ka mashtruar