999 rezultate për

true

Edhe ushtari i Haradinajt del në listën e veteranëve mashtrues Emri i Rrahim Misinit figuron në listën e Prokurorisë së Shtetit lidhur me veteranët mashtrues. Mirëpo, e vërteta po
Të dënohen ana që futën në listat e mashtruesve veteranët e vërtetë Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut me anë të një komunikate ka reaguar në lidhje me publikimin e
Kaq është numri i veteranëve mashtrues në UÇPMB Prokuroria Speciale e Kosovës ka dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë listën e plotë me 20 mijë emrat që po cilëso
Reagon për herë të parë ministri që akuzohet për veteranët mashtrues Në mesin e të akuzuarve për manipulimet me listat e veteranëve është edhe ministri i FSK-së, Rrustem Berisha. Ky i fundi
Gucati sërish reagon, tregon sa veteranë janë ankuar se nuk janë mashtrues Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, ka shprehur pakënaqësi n
Humoristi tregon nëse është veteran mashtrues Janë publikuar listat me emrat e veteranëve të Zonave të Operative që kanë vepruar gjatë luftës, e që pretendohet se kan
Kryetarja e Gjykatës Themelore del veterane mashtruese, kush do t'i gjykojë komandantët? Emri i Afërdita Bytyqit, kryetares së Gjykatës Themelore të Prishtinës, gjendet në listën e veteranëve mashtrues. Gjykat
Skandaloze, edhe komandant Sokoli shpallet “veteran mashtrues” i UÇK-së Skandalet me listat e prokurorit Elez Blakaj nuk kanë fund. Edhe një nga figurat më të njohur të UÇKsë në Kosovë dhe Maq
Deputeti i AAK-së del te veteranët mashtrues, e quan lepurush prokurorin Zyrtarët e partisë së Ramush Haradinajt po vazhdojnë të përdorin gjuhë denigruese ndaj ish-prokurorit Elez Blakaj, i cil
Haradinaj pyetet për listën e veteranëve mashtrues, reagimi i tij befasues Kryeministri Ramush Haradinaj ka refuzuar të përgjigjet në pyetjet e gazetarëve lidhur me listat e veteranëve “mashtrues
Gazmend Islami identifikon në listë 30 veteranë mashtrues Kryetari i Ballit Kombëtar, Gazmend Islami ka reaguar lidhur me publikimin e listave me emrat e veteranëve të cilët janë
Veteranët të mos shqetësohen nga lista, pse duhet t'i besojnë Elez Blakajt Koment nga Ervin Shkulaku Ditën e kaluar "rrodhi" në media një aktakuzë që pretendohej se ishte e veteranëve m
Këshilltari i Haradinajt doli veteran mashtrues (FOTO LAJM) Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj për kategoritë e dala nga lufta Gazmend Syla, figuron në listën e veteranëv
Edhe Timen e kanë nxjerrë veterane mashtruese, plane për të shpëtuar komandantët nga dënimi? Prokuroria Speciale e Kosovës ka dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë listën e plotë me 20 mijë emrat që cilësohen
Dalin emrat e veteranëve mashtrues të listuar në Aktakuzën e Blakajt (FOTO LAJM) Prokuroria Speciale e Kosovës ka dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë listën e plotë me 20 mijë emrat që cilësohen
Zbulohet skandali i madh: Mashtruesi i "Gulf" u kap dhe u lirua Në prill, pikat e karburantit të kompanisë Gulf në Shqipëri u mbyllën befas në mes të natës dhe gjithë drejtuesit e saj
NISMA: Thaçi dhe Vuçiçi janë mashtrues Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka thënë se presidenti i Kosovës Hashim Thaçi d
Reagon edhe Jashari ndaj veteranëve mashtrues, tregon fillimin e luftës në Prekaz Prokurori i ri që do të merret me rastin e Veteranëve, tashmë ka javë që është caktuar pas dorëheqjes së prokurorit Elez
Thaçi flet për herë të parë për veteranët mashtrues Presidenti Hashim Thaçi, ka folur për herë të parë për listat e veteranëve, pas dorëheqjes së prokurorit Speciale Elez B
Del veterani i parë që tregon se ku fshihen dhjetra veteranë mashtrues (VIDEO) Faik Zogaj nga fshati Mleqan i komunës së Malishevës në Kosovën qendrore, pohon se listat e veteranëve të ish Ushtrisë Ç