999 rezultate për

trotuar

Qytetarët pyesin Teuta Arifin: Të kujt janë trotuaret? Një dukuri që kohën e fundit po merë përmasa në qytetin e Tetovës është eskpozimi i mallrave në trotuare nga ana e marke
Delijorgji i dëbon, romët ngrenë baraket në trotuar (FOTO LAJM) Rëndohet edhe më tepër situata e mbi 37 familjeve rome në Rrugën e Kavajës, pranë Pallatit me Shigjeta. Të dëbuar nga tr
Policia bashkiake, aksion për lirimin e hapësirave publike Policia Bashkiake ka vijuar punën në të gjithë territorin e Tiranës, për lirimin e hapësirave të zëna në kundërshtim me
Në fundjavë Basha inspekton rrugët Kryebashkiaku Lulzim Basha ka inspektuar sot punimet e nisura nga Bashkia e Tiranës në 3 rrugë të kryeqytetit që shtrihe
Rrihet për vdekje futbollisti i Newcastle (VIDEO) Futbollisti i Newcastle, Danny Simpson, është gjetur në orët e para të mëngjesit të sotëm i shtrirë në një trotuar pa nd
Kundër parkimit të gabuar, “Ti parko, na grith” (VIDEO) Me moton “Ti parko, na grith”, një grup personash ka nisuar fushatën kundër parkimit të veturave në vendet e gabuara. Në
Femër e paedukatë (VIDEO) Ka ndodhur në Rusi dhe protagoniste janë dy femra. Njëra prej tyre e cila ndodhet në anë të një rruge i kërkon llogari t
Durrës, eksploziv ndaj subjektit tregtar Një shpërthim me eksploziv është ka tronditur mëngjesin e sotëm qytetin e Durrësit. Ngjarja është shënuar në lagjen 7 rr
Aksidenti tmerrshëm në Moskë (VIDEO) Aksident i rëndë në Moskë që u morri jetën dy të rinjve. Aksidenti ndodhi pas një parakalimi të gabuar të një makine e c
Kthehet bora Era e fortë dhe rreshjet e mbrëmjes se kaluar kanë bërë që gjendja nëpër rrugë sidomos ajo e trotuareve ku shtresat e ak
Bashkia, aksion për lirimin e trotuarëve Deklarata e bërë dy javë më parë nga Bashkia e Tiranës, për lirimin e hapësirave publike, ka nisur të zbatohet sot. Në o
Bashkia: Çlironi trotuaret Një javë nga zbatimi i urdhrit për çlirimin e të gjitha hapësirave publike nga shitësit ambulantë dhe tavolinat e lokale
Bashkia: Lironi trotuaret Deri më 1 tetor të këtij viti Bashkia e Tiranës i do trotuaret të lira. Bashkia e Tiranës u ka kërkuar tregtarëve, ambu
Arrestohet demonstruesi që goditi me çadër vajzën në trotuar Arrestohet në Tiranë, demonstruesi që goditi me çadër në rrugën e Durrësit një vajzë e cila po kalonte në trotuar në dat