999 rezultate për

trofeun

Senegali dhe Algjeria sonte luajnë finalen e madhe, kontestohet Kupa e Afrikës Kupa e Afrikës do të vendoset sonte, në finalen e madhe që do të luhet mes Senegalit dhe Algjerisë. Senegali dhe Algj
Salah ne gjumë me trofeun e Ligës së Kampionëve (FOTO LAJM) Liverpool triumfoi në Ligën e Kampionëve për sezonin 2018/19. Skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp në finale mposhti T
Pamjet nga momenti kur Liverpool ngre në qiell trofeun e Champions (VIDEO) Për herë të parë pas sezonit 2004/2005, Liverpooli është shpallur sërish kampion i Evropës, për të gashtën herë në histo
Chelsea ngre lart trofeun e Europa League (FOTO & VIDEO) Chelsea e ka fituar Ligën e Evropës për herë të dytë në histori të klubit, pasi e mundi bindshëm 4:1 rivalin londinez, A
Derbi lodinez premton spektakël në finalen e Baku-së Pas një sezoni plot spektakël e emocione, Europa League do të ulë siparin mbrëmjen e sotme në Baku të Azerbajxhanit, ku
Atmosferë fantastike, Partizani ngre lart trofeun e kampionit U mbajt në "Selman Stërmasi", ceremonia e titullit kampion. Presidenti i FSHF-së Armand Duka se bashku me sekretarin e p
Barcelona dështon edhe në Kupën e Mbretit, Valencia ngre lart trofeun (VIDEO) Valencia ka arritur ta fitojë titullin e Kupës së Mbretit, pasi e mposhti Barcelonën me rezultat 2:1 në finalen që u zhv
Finalja e Kupës së Gjermanisë, Bayern Munchen-Leipzig: Formacionet zyrtare Pas triumfit në Bundesligë, Bayern Munichu do ta ketë mundësinë ta sigurojë trofeun e dytë për këtë sezon, brenda dy jav
Edon Zhegrova krenohet me trofeun e parë në karrierë Fitorja e Baselit me rezultatin 2-1 ndaj Bern ka bërë që edhe Edon Zhegrova të marrë titullin e parë në karrierën e tij.
Manchester City fiton dhe trofeun e tretë për këtë sezon Manchester City ka arritur ta fitojë edhe trofeun e tretë për sezoni 2018/19, pas triumfit me rezultat 5:0 kundër Watfor
Finalja e Kupës së Italisë, sot Atalanta dhe Lazio diskutojnë trofeun Kupa e Italisë do të njohë mbrëmjen e sotme kampionin për sezonin 2018-2019, teksa në stadiumin “Olimpico” të Romës, do
Lewis Hamilton surprizon 5-vjeçarin që po vdes nga kanceri, i dërgon makinën e F1 dhe trofeun (FOTO LAJM) Një tifoz me sëmundje të pashërueshme është surprizuar nga ylli i F1, Lewis Hamilton. Hamilton i dërgoi 5-vjeçarit m
Alisson fiton trofeun "Doreza e Artë" Portieri i Liverpoolit, Alisson Becker, është fitues i ‘Dorëzës së Artë’ për më së shumti ndeshje pa pësuar gol në Premi
Liverpoolit nuk i mjaftojnë 97 pikë për të fituar titullin kampion (VIDEO) Liverpooli e ka mbyllur vitin me fitore, por jo me objektivin që i kishin vënë vetes që në fillim të sezonit, titullin e
De Ligt: A mund të fitojmë trofeun? Ku i dihet Matthijs de Ligt, një nga heronjtë e Ajax-it në këtë sezon, ka folur për "Veronica TV" pas fitores kundër Juventus-it që
Liverpool-Tottenham, luhet për titull dhe për Champions Në "Premier League" Manchester City dhe Liverpooli po zhvillojnë një kampionat më vete sa i përket garës për titull e kë
Fabregas zgjedh fituesin e Champions-it Cesc Fabregas i cili luan aktualisht me skuadrën e Monacos ka bërë parashikimin e tij se cila skudër fiton Champions-in
Federer e nis me fitore në Dubai, synon trofeun e 100 Roger Federer ka nisur sot aventurën e tij në turneun ATP 500 të Dubait, ky synon fitoren dhe trofeun nr.100 të karrierë
Manchester City mposht Chelsean dhe fiton trofeun e parë për këtë sezon (VIDEO) Manchester City ka fituar trofeun e parë për këtë sezon 2018/19 90 minutat përfunduan me rezultatin e barabartë 0-0,
Juventus ngre në Arabi trofeun e Superkupës së Italisë (VIDEO) Juventus fitoi Superkupën e Italisë kundër Milanit me rezultatin 1-0 në Jeddah. Golin e fitores për Zonjën e Vjetër