999 rezultate për

trofeun

Neymar: Nder ti shënoj Casillas Në prag të finales së madhe mes Brazilit dhe Spanjës, ylli i Seleçaos shprehet i bindur për suksesin e ekipit të tij në
"La Roja" për rekord, duan trofeun e katërt rradhazi (FOTO LAJM) Pas Euro 2008, 2012 e Botërorit 2010, Spanjës i mungon vetëm Kupa e Konfederatave, që do të ishte "qershia mbi tortë". A
Juve, Milan dhe Sassuolo për "Trofeun Tim" Juventusi, Milani dhe skuadra e sapo ngjitur në Serinë A, Sassuolo do të zbersin në fushë për "Trofeun Tim 2013" më datë
Ronaldo "Këpucën e Artë", unë trofeun Sulmuesi i Borussia Dortmund, Robert Lewandowski, ka thënë se Cristiano Ronaldo mund të mbajë primatin e golashënuesit m
Ja pse fiton Bayern, ja pse fiton Borussia (FOTO LAJM) Statistikat janë gjithçka. Dhe një nga vendet që u beson më tepër shifrave janë gjermanët. Përpara finales së Champions
Laçi-Bylis, finalja që vlen 200 milionë Sonte në orën 20:00, në stadiumin kombëtar "Qemal Stafa", në prani të një numri rekord spektatorësh, që kanë ditë të tër
Iker Casillas kërkon trofeun e shtatë si kapiten (FOTO LAJM) Iker Casillas mund të fitojë sot në mbrëmje, kur Real Madrid do të përballet me Atletico Madrid në finalen e Copa del Re
Chelsea fiton Europa League (VIDEO-FOTO) Një gol i Bratislav Ivanoviç në minutën e fundit shtesë i jep Chelsea-t trofeun e Europa League. Kur të gjithë menduan s
10 fituesit e fundit të Europa League (FOTO LAJM) Bota e futbollit do të mësojë sot në mbrëmje se cila skuadër do të ngrejë trofeun e Europa League për sezonin 2012-13. B
Benfica-Chelsea, fakte dhe statistika (FOTO LAJM) Europa League luan sot aktin e saj të fundit. Në "Amsterdam Arena" do të luhet sot në mbrëmje finalja që do të japë edhe
Chelsea i bindur: E ngremë ne trofeun (FOTO LAJM) Chelsea ka shansin të fitojë trofeun e dytë europian radhazi, pas triumfit në Champions League sezonin e kaluar. "Blutë"
Manchester United ngre trofeun (FOTO LAJM) Sir Alex Ferguson është ndarë në mënyrën më të bukur të mundshme nga "Old Trafford". Tekniku i larguar skocez shijoi fit
Juventus ngre trofeun (FOTO LAJM) "Juventus Stadium" ka festuar sot titullin e 29 kampion në Serie A. Pas ndeshjes me Cagliarin, e përfunduar në barazim 1
Bayern planifikon një festë madhështore Bayern Munich po planifikon një festë madhështore në rrugët e kryeqytetit bavarez, të shtunën më 11 maj, për të festuar
Kupa e Gjermanisë, Bayern kërkon trofeun e rradhës Bayern Munchen do të luajë sonte në gjysmëfinalen e Kupës së Gjermanisë ndaj Wolfsburg. Skuadra bavareze, synon ta fitoj
Venus fiton "trofeun e dashurisë" (FOTO LAJM) Fituese e 13 "Grand Slam-ve" në karrierën e saj, një prej tenisteve më të mira të kohëve moderne, Venus Williams, duket
Vazhdimi i garës për trofeun e Champions League, Allegri uron Conten Pas eliminimit në Champions League, tekniku i Milanit Massimiliano Allegri ka uruar skuadrën e Juventusit ndërsa ka shp
Kur fiton në Angli, Bayern ngre trofeun (FOTO LAJM) Në futboll gjithçka është e mundshme. Shumë prej sportistëve janë supersticiozë dhe besojnë te "Deja-Vu"-ja, sidomos sta
Franca U17, kampione bote për femra Franca është fituesja e Botërorit të U-17 për femra. Skuadra transalpine arriti të fitojë pas një beteje 11-metërshash n
Milan, rikthehet buzëqeshja dhe Pato Pas fitores së djeshme në San Siro përballë Cagliarit me një dy-golësh të Stephan El Shaarawy, Milanit dhe Massimiliano