999 rezultate për

tribunal

Tribunali i Hagës rikonfirmon 27 vite burg për serbin Millan Llukiq Tribunali i Hagës ka konfirmuar dënimin prej 27 vitesh burg për serbin Millan Llukiq i akuzuar për krime lufte kundër my
Edhe Prishtina kërkon hetimin e Del Ponte-s Pas reagimit të Qeverisë së Shqipërisë, edhe Qeveria e Republikës së Kosovës, ka bërë të ditur se do të kërkojë hetime t
SHBA mbështet punën e Tribunalit të Hagës Departamenti i Shtetit, duke ju referuar lirimit të Ramush Haradinajt ka njoftuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbë
Procesi ndaj Haradinajt, qeveria bashkëpunon me Tribunalin e Hagës Qeveria e Kosovës është duke ndjekur më vëmendje të veçantë procesin në Tribunalin e Hagës ndaj ish-komandantit të Zonës
Haradinaj kthehet sërish në Kosovë UPDATE - Është kthyer në Kosovës ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Ramush Haradinaj është liruar nga Tribuna
Kërkohet "më së paku 20 vjet" burg për Haradinajn Prokurorët e Tribunalit Ndërkombëtar të Hagës kanë kërkuar që Ramush Haradinaj, ish kryeministër i Kosovës, të dënohet s
Haradinaj kthehet në Hagë Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është rikthyer të premten në Tribunalin e Hagës. Burime brenda Aleancës pë
Haga liron Ramush Haradinajn Fundi i kësaj jave mund ta gjejë Ramush Haradinajn në shtëpi, pasi Shkalla e parë e Gjykatës në Tirbunalin e Hagës për K
Hague Tribunal: Sheshel was not rushed to hospital Leader of the opposition Serb Radical Party (SRS) Vojislav Sheshel was rushed to the hospital in The Hague this morning.
Limaj in front of tribunal, begins the trial of case “Kleçka” Prishtina’s Court, began today the trial about the case "Kleçka", which is also accused the deputy of PDK, Fatmir Limaj.
Sheshel sues Hague Tribunal and seeks damages Vojislav Sheshel has filed a request for the Hague Tribunal to pay him damages worth EUR 2mn for violating his basic hum
Sheshel out of heart surgery, party says The surgery to fit Serb Radicals (SRS) leader Vojislav Sheshel with a heart pacemaker has been performed, the party has
Tadic: Hague Tribunal has no new conditions for Serbia Serbian President Boris Tadic stated Wednesday that the Hague Tribunal had no new preconditions for Serbia. The preside
Tribunal expands contempt charges against Seselj The Hague Tribunal has expanded the third indictment for contempt of court against Serb Radical Party (SRS) leader Vojis
Në mungesë të një tribunali Rreth dy javë më parë, në mediat tona të shkruara, opinioni ynë u ndesh me dy gjeste reagimesh publike të natyrës paditë
Haradinaj “peng” edhe 13 muaj Ramush Haradinaj dhe dy bashkëluftëtarët e tij mund të qëndrojnë shumë më gjatë në Hagë pasi gjykimi i tyre mendohet se
Mlladiç në Tribunalin e Hagës Gjykata në Beograd ka vendosur që Ratko Mlladiç të transferohet në Tribunalin e Hagës ku do të përballet me akuzat për g
Shkurtohet aktakuza ndaj Haradinajt? Tribunali i Hagës edhe një herë ka zbutur akuzat ndaj Ramush Haradinajt dhe dy bashkëluftëtarëve të tij në Zonën Operati
Gabimi i Berishës me Tribunalin e Hagës Nga reagimet e deritanishme të Kosovës dhe Shqipërisë ndaj raportit të senatorit zviceran Dik Marti, ajo që mund të duke
Kacin thirrje për ratifikimin e MSA-së me Serbinë Raportuesi i Parlamentit Evropian për Serbinë Jelko Kacin u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të BE-së që deri tash nuk