999 rezultate për

tribunal

Kurti: Tribunali është dhuratë nga Thaçi Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, është shprehur sot se ​krijimi i Tribunali të Kosovës vjen si rezult
'AP': Tribunali për UÇK-në nis punën vitin e ardhshëm Tribunali për krimet e luftës në Kosovë do të nisë punën vitin e ardhshëm. Agjencia amerikane e lajmeve "Associated
Jahjaga-Moore diskutojnë për krijimin e Tribunalit Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga ka zhvilluar një bisedë telefonike me drejtorin e Departamentit Amerikan të Shteti
Fatos Klosi nuk pajtohet me krijim e Tribunalit për UÇK-në Fatos Klosi, ish-shefi i Shërbimit Informativ Shtetëror të Shqipërisë, është shprehur se nuk pajtohet me krijimin e një
Hasani: Krijimi i Tribunalit është katastrofal për Kosovën Ashtu si edhe shumë personalitete të Kosovës që janë shprehur kundër krijimit të Tribunalit për krime lufte në Kosovë, e
Kurti: Thaçi e lejoi krijimin e Tribunalit për interesa personale Lideri i Lëvizjes Vetëvendosja Albin Kurti, ka akuzuar kryeministrin e Kosovës Hashim Thaçi se për interesa personale ka
Tribunali për Kosovën mund të shtyjë zgjedhjet Zgjedhjet në Kosovë mund të shtyhen deri në shtator në rast se Kuvendi nuk vendos për vijimin e punës së EULEX-it dhe pë
Koço Danaj: Tribunali, i nxitur nga qarqet proserbe Kryetari i Listës për Shqipërinë Natyrale, Koço Danaj është shprehur se Tribunali i pretenduar për krimet e luftës së UÇ
Përkujtohen sot 147 viktimat e Izbicës Gjatë ditës së sotme në Izbicë të Skenderajt do të përkujtohen 147 personat që u masakruan 15 vjet më parë nga forcat se
Tribunali si Task-Forca Speciale për Hetime Ekipi që merret me përgatitjen e Trubunalit që do të gjykojë krimet e luftës në Kosovë, të cilat raportohen në raportin
Haradinaj: Tribunali do të themelohet në muajin prill Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj ka deklaruar sot se Tribunali për Krime Lufte do të themeloh
Kurti shprehet kundër Tribunalit për Kosovën Gjatë ditëve të fundit në media është raportuar se krijimi i Tribunalit për Kosovën dhe mandati i EULEX-it, janë kusht q
OVL e UÇK janë kundër Tribunalit Muharrem Xhemajli, kreu i organizats së OVL e UÇK-së mirëpret miratimin e Ligjit për Veteranët e Luftës. Ai thotë se
Në vend të Tribunalit mund të ketë gjykatë speciale brenda EULEX "Gjykatë Speciale" do të jetë emri që do të mbajë mekanizmi që do t'i gjykojë ish-pjesëtarët e UÇK-së që mund të akuzohe
Gjykata nuk do të amnistojë as krerët e shtetit Gjykatat nuk do të amnistojnë më për krimet e kryera në periudhën e luftës, as nëse bëhet fjalë për vetë udhëheqësit e R
KS të mërkurën diskuton për Tribunalin e Hagës Të mërkurën do të diskutohet për punën e Tribunalit të Hagës nga Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. Ky debat
PDK propozon krijimin e Tribunalit të Kosovës Kuvendi i Kosovës pritet të diskutojë një nismë të PDK-së për themelimin e një Gjykate vendore për t\'i gjykuar të gjith
Shqiptarët të mos shqetësohen për rastet e Hagës Sekretari i përgjithshëm i BDI-së Abdilaqim Ademi u është përgjigjur për “Zhurnal plus” zërave për kthim të mundshëm të
Tarçullovski lirohet në mars? I dënuari për krime lufte nga Tribunali i Hagës, ish oficeri i policisë, Johan Tarçullovski, mund të lirohet nga burgu d
Tribunali i Hagës mbyll zyrat në Prishtinë dhe Zagreb Tribunali i Hagës përmes një deklarate ka njoftuar mbylljen e zyrave në Prishtinë dhe Zagreb ndërkaq, ka njoftuar se zyr