999 rezultate për

tribunal

Fyle: Tribunali, guxim për të ecur në rrugën e duhur Komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Evropian, Stefan Fyle, në kuadër të vizitës së tij në Kosovë, takoi kryeministrin e
Moore për Tribunalin: Vendim i rëndë, por i drejtë Drejtori i zyrës për Evropën Qendrore dhe Jugore në Departamentin amerikan të Shtetit, Jonathan Moore, është shprehur se
KMDLNj përkrah Fondin për të akuzuarit e Tribunalit Special Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut fuqishëm ka kundërshtuar formimin e Gjykatës Speciale për kr
Mediat në SHBA: Gjykata e Speciale e ngjashme me Tribunalin e Hagës Mjetet amerikane dhe organizata joqeveritare kanë njoftuar për miratimin që i bëri Kuvendi i Kosovës krijimit të Gjykatë
Qeveria do të paguajë shpenzimet e të akuzuarve nga Tribunali Qeveria e Kosovës ka planifikuar që përmes një Projektligji të përcaktojë mbrojtje juridike dhe ndihmë financiare për të
Tribunali, vetëm me Dick Marty-n Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hajredin Kuçi krijimin e Gjykatës së veçantë për hetimin e pretendimeve të Dick Marty e
Tribunali për Serbinë është i parealizueshëm Iniciativa e ndërmarrë nga zëvendëskryeministrija e Kosovës Edita Tahiri për themelimin e një Tribunali, i cili do të gj
Ja si votuan deputetët e Kosovës për Tribunalin në seancën e sotme deputetët e Kuvendit të Kosovës megjithë rezervat e tyre i kanë thënë PO themelimi të një Tribunali p
Special Tribunal of War Crimes approved by Parliament The Parliament in Kosovo approved the creation of Special Tribunal of war crimes. 82 MP voted in favor, 22 against, whil
Kurti: Tribunali nuk do të themelohej po të mos donte Thaçi Lideri i Lëvizjes Vetëvendosja Albin Kurti, është shprehur se Tribunali kundër UCK-së nuk do të themelohej po të mos don
Special tribunal, Biden writes to PM Thaci The US vice-president Joe Biden sent a letter to PM Hashim Thaci where he urges him to approve the creation of Special T
Krijimi i Tribunalit, nga vendimet më të vështira të parlamentit të Kosovës Duhen 80 vota të parlamentit që të miratohet ngritja e një Tribunali në Kosovë. Nuk dihet nëse do të bëhen kaq vota a
Tribunali nuk është vetëm për UÇK, do merret dhe me korrupsionin e vrasjet Tribunali që pritet të ngrihet në Kosovë mësohet se nuk do të ngrihet vetëm për të hetuar krimet e dyshuara të ish-ushta
Tribunali e bën Kosovën pjesë të Këshillit të Evropës?! Krijimi i Gjykatës Speciale në Kosovë pritet që të shoqërohet edhe me anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës.
Jahjaga dhe Thaçi diskutojnë për Tribunalin e UÇK-së Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga ka pritur sot në një takim kryeministrin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. Gj
Kurti: Tribunali për Kosovën është ekstradim i pavarësisë Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti sot ka zhvilluar homazhe në varrezat e dëshmorëve me rastin e 15 vjetorit t
Thaçi: Krijimi i tribunalit është padrejtësi por do të votohet Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka bërë homazhe në varrezat e dëshmorëve në Prishtinë. Në fjalën e tij ai u shpreh
Thaçi: Kuvendi të marrë vendimin për themelimin e Tribunalit Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se edhe pse është çështje plotësisht e padrejtë dhe fyerje për shtetin
Vendimi për Tribunalin dhe EULEX-in para zgjedhjeve Ambasadorja e SHBA-së në Kosovë Tracey Ann Jacobson gjatë ditës së djeshme ka zhvilluar një takim me liderët e partive m
Kuvendi nuk e përjashton mundësinë për debat mbi Tribunalin Kuvendi i Kosovës nuk e përjashton mundësinë që në seancën e ditës së enjtes të diskutojë për çështjen e Gjykatës Specia