999 rezultate për

tribuna

Anulohet vendimi për ish-zyrtarin e OKB-së në Kosovë Tribunali i Apelit i Kombeve të Bashkuara e ka anuluar një vendim, i cili ishte në favor të personit James Wasserstrom,
Bileta të lira për Partizani-Skënderbeu Klubi i Partizanit dje ka bërë të ditur çmimet e biletave për ndeshjen e 11 shtatorit (e enjte) kundër kampionëve të Skë
Skenarët politikë të Kosovës Seanca e ardhshme që do të mbahet në Kuvendin e Kosovës pritet të ketë një skenar. Pritet që së pari PDK-ja të propoz
Dacic "i rreptë" në OKB: Tribunali në Kosovë të formohet sa më shpejt Ivica Dacic, kryeministri i parë dhe ministër i Jashtëm i Serbisë, kërkoi në OKB krijimin sa më shpejt të Tribunalit n
Ish skuadra dhe skuadra e re, Balotelli e ndjek nga tribuna (FOTO LAJM) Pasi firmosi me Liverpool, Mario Balotelli e ka ndjekur nga tribuna e "Etihad Stadium" ndeshjen e Premier League mes Man
Thaçi: Tribunali në janar Gjykata Speciale që do të hetojë krimet e supozuara të UÇK-së do të ngrihet së paku janarin e vitit tjetër. Kështu ka
Ban Ki Moon: Të ngrihet Tribunali në Kosovë Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki Moon, ka kërkuar nga institucionet e Kosovës që së paku vitin e ardhshëm të ng
Server: Kosova, duhet qeveri që ndërton shtet Kosova duhet të ketë një qeveri stabile dhe kjo qeveri duhet të ketë disa prioritete që kanë të bëjnë me ndërtimin e sht
OVL e UÇK: Kush mbështet Tribunalin është shërbyes i Rankoviçit Kryetari Vetenarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Smajl Elezaj tha se të gjithë ata që mbështesin krijimin e Gjykat
Nuk ka Tribunal deri në fund të vitit Tribunali për gjykimin e krimeve të luftës nuk pritet të themelohet së paku deri nga fundi i vitit, edhe sikur shumica e
Ja ç'po ndodh me Karaxhiçin Ish-udhëheqësi politik i serbëve të Bosnjes, Radovan Karaxhiç, i dyshuar për krime lufte është në gjykim në Hagë. Avo
Gjermani-Argjentinë, kush e fiton Botërorin e partnereve? (FOTO LAJM) Gjermania dhe Argjetnina do të ndeshen për herë të tretë në një finale Botërori, të dielën në "Maracana", ku do të vendo
PTK-ja drejt humnerës Posta dhe Telekomi i Kosovës ka filluar ta humbasë nga viti 2011, vit në të cilin nisën t'i ikin edhe konsumatorë. Në nj
Tribunali do merret ekskuluzivisht me raportin e Dick Marty-t Shefi i misionit të OSBE-së në Kosovë, Bernd Borchardt është shprehur se Tribunali që do të ngrihet pas një viti është k
Koalicion PDK - LDK? Zyrtarët më të lartë të PDK-së po diskutojnë mundësinë e një koalicioni me LDK-në e Mustafës. Ata kanë shprehur konsi
Prin PDK, pason LDK, VV, AKR, AAK Pak para zgjedhjeve të 8 qershorit, është publikuar një sondazh ndërkombëtar. Sondazhi është realizuar në fund të mu
Finalja e Kupës, ja çmimet e biletave Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë të ditur çmimet e biletave për ndeshjen finale të Kupës së Shqipërisë, e cila do
Fyle: Tribunali, guxim për të ecur në rrugën e duhur Komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Evropian, Stefan Fyle, në kuadër të vizitës së tij në Kosovë, takoi kryeministrin e
Moore për Tribunalin: Vendim i rëndë, por i drejtë Drejtori i zyrës për Evropën Qendrore dhe Jugore në Departamentin amerikan të Shtetit, Jonathan Moore, është shprehur se
KMDLNj përkrah Fondin për të akuzuarit e Tribunalit Special Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut fuqishëm ka kundërshtuar formimin e Gjykatës Speciale për kr