999 rezultate për

tribuna

Dështimi me Tribunalen detyron Thaçin dhe Haradinajn të këmbejnë territore me Serbinë Udhëheqësit e Kosovës me në krye Hashim Thaçin, pasi dështuan në zhbërjen e Tribunales Speciale, po mendojnë ndarjen e K
Ndërron jetë ish-ushtari i UÇK-së që u dënua nga Tribunali i Hagës (FOTO LAJM) Sot ka ndërruar jetë Hajredin Balaj, ish-ushtar i UÇK-së, i cili ishte dënuar me 13 vjet burg nga Tribunali i Hagës.
Filloi të prishej stadiumi, tifozët tmerrohen dhe zbresin në fushë (FOTO & VIDEO) Gjatë mbrëmjes së djeshme në ndeshjen midis Estorilit dhe Porto, ka ndodhur një incident sa interesant aq dhe i frikshëm
Familja shqiptare kërkon 1 milion euro nga Johan Tarçullovski Në gjykatë themelore Shkupi 2 për sot është caktuar proces gjyqësor në të cilën në rend të ditës është kompenzim materia
Tribunali i Hagës: Viktimat e Kosovës kanë të drejtën e dëmshpërblimit Personat që kanë qenë cak i krimeve të kryera gjatë luftës në Kosovë mes viteve 1998 dhe 2000 do të mund të marrin pjesë
Nisin punimet në tribunat, shikoni transformimin e Arenës Kombëtare (VIDEO) Punimet intensive vazhdojnë në stadiumin e ri që po ndërtohet në kryeqytet. Në një video të publikuar nga kanali zyr
Çmime të arsyeshme të biletave për në ndeshjen Partizani - Skënderbeu (FOTO LAJM) Nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare në “Facebook”, klubi i Partizanit ka publikuar çmimet e biletave për kryendeshje
Kasapi i Bosnjës dënohet me burgim të përjetshëm (FOTO LAJM) Ish kreu ushtarak serb boshnjak Ratko Mlladiç sot është dënuar për gjenocid dhe krime kundër njerëzimit, me burgim të pë
Ndiqeni live vendimin e Hagës për Kasapin e Bosnjës (VIDEO) Tribunali për krime të luftës i Kombeve të Bashkuara po shpall akgjykimin për ish-komandantin e forcave serbe të Bosnjës
Tribunali i Hagës jep 1000 vjet burg për serbët Përfaqësues të Tribunalit të Hagës po qëndrojnë në Beograd, në fund të mandatit të kësaj gjykate. Nga një bilanc i të
Skënderbeu zyrtarisht zbulon qytetet ku do të shiten biletat për ndeshjen kundër serbëve Klubi i Skënderbeut ka nxjerrë sot një tjetër njoftim sqarues në lidhje me shitjen e biletave për ndeshjen e grupeve të
Skënderbeu nxjerr njoftimin e rëndësishëm për ndeshjen kundër Partizanin të Beogradit Të enjten, 19 tetor, ora 21:05, Skënderbeu do të presë në stadiumin “Elbasan Arena”, Partizanin e Beogradit. Takimi ësht
Vazhdon të jetë i pafat Bale, shikoni si reagon nga tribuna kur shikon Uellsin duke u eleminuar (VIDEO) Kombëtarja e Uellsit tashmë është përshëndetur nga kampionati botëror Rusia 2018 pasi nuk ka arritur kualifikimin më tut
Cana futet për herë të fundit në fushë, përlotet tribuna Sot për ish-kapiten Canën është paraqitja e fundit. Ai është futur në fushë bashkë me djalin e tij dhe ka përshënde
Njoftim për shitjen e biletave Skënderbeu - Partizani Beogradit Skënderbeu po përgatitet për të pritur në stadiumin “Elbasan Arena” Partizanin e Beogradit. Takim do të diskutojë 3 piks
Shembet tribuna teksa festohej goli i Lilës, dhjetëra tifozë të plagosur në kampionatin francez Një incident mjaft i rëndë ka ndodhur sot në ndeshjen mes Amiens dhe Lilës në kampionatin francez të futbollit, ku prish
Johan Tarçullovski kandidat i VMRO-DPMNE-së për komunën e Kisela Voda Johan Tarçullovski, i akuzuari i Tribunalit të Hagës që vuajti 8 vite burg për kryerjen e krimeve të luftës ndaj civilëv
Mërgim Lushtaku nuk e voton Haradinajn? Deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku, nuk do ta votojë kabinetin e ri qeveritar. Arsyeja kryesore sic mëson Tribuna Cha
Zyrtarët maqedonas tentojnë të heqin flamurin shqiptar nga tribuna Zëdhënësi për shtyp i Maqedonisë ka tentuar të largojë nga tribuna e gazetarëve një flamur shqiptar me pretendimin se nu
De Biazi komenton fitoren e Kombëtares: Mund të ishte shënuar edhe një tjetër Në pankinën e Shqipërisë në suksesin ndaj Lihtenshtejnit ishte një trajner i ri, Christian Panucci, por Gianni De Biassi