999 rezultate për

transportin

Rama-opozitës: Në 8 vite asgjë s'keni bërë për transportin publik Kryeministri Edi Rama i akuzoi opozitën se gjatë 8 viteve që ka qënë në pushtet nuk ka bërë asgjë për transportin publik
Grevë e përgjithshme në Greqi kundër kursimeve Një grevë e përgjithshme, e nisur ditën e sotme, ka paraziluar transportin në gjithë Greqinë. Proteston edhe sektori i s
Hoxha: Qeveria të subvencionojë transportin publik, jo kosto mbi qytetarët” Në konferencën kombëtare të transportit qytetas, drejtoresha e Transportit në Bashkinë e Tiranës, Nereida Hoxha i ka kër
Pronarët kërkojnë respektimin e ligjit për transportin e udhëtarëve Shoqata Transportuese e Udhëtarëve në Drenas, ka protestuar sot para objektit të Kuvendit Komunal në Drenas, me qëllim i
Shqipëri-Kuvajt, bashkëpunim për transportin ajror Ministria e Transporteve ka nënshkruar sot një marrëveshje me Kuvajtin për transportin ajror. Për ministrin Sokol Olldas
Berisha: TAP, mënyra më e mirë për transportin e gazit Kryeministri Sali Berisha përmes një mesazhi të postuar në faqen e tij në rrjetin social Facebook bëri me dije se do të
Miratohet në parim Projektligji për transportin tokësor të mallrave të rrezikshme Kuvendi i Kosovës miratoi në parim Projektligjin për transportin tokësor të mallrave të rrezikshme. Ligjvënësit gjatë de
Greva bllokon transportin hekurudhor Komunikacioni i brendshëm hekurudhor edhe sot është i ndërprerë pasi dje pasdite makinistët hynë në grevë. Shkak për gre
Bora "pushton" Maqedoninë, probleme me transportin (FOTO LAJM) Update - Maqedonia është zgjuar sot nën një intensitet të lartë të rreshjeve të borës. Rrugët në zonat malore kalohen me
Kapet 8 kg heroinë, Dërvishi: Më kërcënuan me jetën e vajzës Njëra prej tre femrave të ndaluara pak ditë më parë nga policia pasi u kap me 8 kilogramë heroinë në portin e Durrësit k
Japoni, shpërthen vullkani Sakurajima (VIDEO) Në pjesën jugore të Japonisë shpërtheu të mërkurën vullkani Sakurajima. Pamjet e transmetuara nga mediat shtetërore treg
Grevat paralizojnë transportin publik në Portugali Një grevë e përgjithshme ka paralizuar gjatë ditës së sotme transportin publik në Portugali. Protesta ka ardhur si pasoj
Ngricat paralizojnë transportin ajror në Europë Ngricat dhe temperaturat e ulta kanë paralizuar transportin rrugor dhe ajror në shumicën e vendeve të Europës. Ngrica që
KFOR-i nuk është agjenci për transportin Erhard Drews. kërkon liri të plotë të qarkullimit në veri, dhe për këtë thirret edhe në Rezolutën 1244. “Pos që nuk m
Basha fillon spastrimet në bashki Një drejtor dhe 17 drejtues automjetesh janë pushuar nga puna në bashkinë e Tiranës. Drejtori i drejtorisë se konvikteve
Telefonat e mençur mund të përmirësojnë transportin publik Aplikimi software i telefonave të mençur mund të jetë çelësi për të nxjerrë njerëzit nga makinat e tyre dhe ti bëjë at
Maqedonia e Kosova, protokoll për transportin e udhëtarëve Maqedonia dhe Kosova për herë të parë firmosën Protokollin për transportin e udhëtarëve midis dy vendeve. Protokolli u z