999 rezultate për

transportin

Tajfuni paralizon Hong Kongun Hon Kongu është paralizuar sot nga tajfuni "Nida" i cili ka bllokuar të gjithë transportin publik. Gjithashtu, tajfun
Biletat e autobusit hiqen nga përdorimi Biletat prej letre në transportin publik, nga 1 shtatori do të hiqen nga përdorimi. Tashmë qytetarët të cilët shfryt
Vetëm një shoqëri autobuzësh për bashki, operatorët do shkrihen Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës në zbatim të ligjit nr. 10/2016, “Për disa ndryshime dhe shtesa në ligjin nr
Ortakët e "Escobarit të Ballkanit": S'kemi lidhje me drogën, merremi me sufllaqe Dhjetë persona të arrestuar si bashkëfajtorë për pjesëmarrje në grup kriminal me qëllim trafikimin e lëndëve narkotike k
Si e kryente transportin e drogës "Escobari i Ballkanit” Mediat greke raportojnë se Klemend Balili i njohur ndryshe edhe si "Escobari i Ballkanit" ka trafikuar në vendet perëndi
Ambasada e Kosovës në Bruksel: Shmangni hapësirat dhe transportin publik Ambasada e Kosovës në Bruksel apelon te qytetarët kosovarë që jetojnë dhe punojnë në kryeqytetin belg që të shmangin hap
Bashkia nuk ndalet, 46 gjoba për shërbimin në transportin urban Agjencia e Mbrojtjes së Konsumatorit ka vijuar edhe gjatë ditës së sotme kontrollin e linjave të transportit urban, për
Skandal/ Nxënësit në Gostivar e paguajnë vetë transportin (VIDEO) Dita e parë e fillimit të shkollës pas pushimit dimëror fillon me probleme dhe me manipulime që e ka karakterizuar Komun
Blen telefonin Samsung S6, ja çfarë gjen në kuti (FOTO LAJM) Greg Cundill, po priste të merrte telefonin e tij të ri, Samsung Galaxy S6 Edge pasi që kishte rinovuar kontratën me kom
Train collides with car, 3 injured At least three people were hurt today when a train collided with a car in Shkodra. Fortunately, those injured are in
Reila Bozdo: Presion që të mos paguajmë më shumë për transportin publik (VIDEO) Çmimi i biletës së urbanit vijon ende me të njëjtën jehonë nga viti që lamë pas, e ndërsa këshilltarja e djathtë në Kësh
Rama: Linja Durrës-Bari, një kapitull i ri në transportin detar Linja e re trageti Durrës-Bari, Rama e ka cilësuar si një kapitull te ri në transportin detar. Ditën e sotme, Rama ka ma
Mesha e Papës, bashkia vë 5 autobusë falas për transportin Të gjithë qytetarët që nuk kanë mundësi ekonomike për të shkuar deri në sheshin “Nënë Tereza” ku papa Francesku do të mb
Invalidët protestojnë për shkeljen e të drejtave mbi transportin urban Shoqata e Invalidëve ka paralajmëruar sot për protestë.Në një njoftim për mediat kjo shoqatë fton të gjithë invalidët që
Përplasja bashki-qeveri për transportin falas për invalidët Bashkia e Tiranës e ka cilësuar akt të turpshëm të qeverisë, privimin e transportit falas për invalidët, duke shtuar se
Bozdo akuza qeverisë: Po penalizon transportin falas të shtresave në nevojë Bashkia e Tiranës shprehu sot shqetësimin për neglizhencën e qeverisë, lidhur me përcaktimin e masave, kritereve dhe pro
Mos është ky avioni që merrej me transportin e drogës? (FOTO-LAJM) UPDATE - Zbardhen detaje të reja lidhur me avionin e vogël tip “Piper” i cili u gjet sot nga policia në bregdetin e Divj
Strazimiri imiton Majkon, nderon me grusht Ermonela Felajn (VIDEO) Deputeti i Partisë Demokratike Gent Strazimiri imiton aktin e deputetit socialist Pandeli Majko i cili ngriti grushtin n
Kryemadhi: Projektligji për transportin qytetas zgjidh problematikat prezente Deputetja e LSI-se Monika Kryemadhi u shpreh sot në kuvend se shqyrtimi i projektligjit per transportin qytetas, eshtë n
Kaos në transportin e udhëtarëve të linjës Elbasan-Tiranë (FOTO LAJM) Qindra persona sot kanë ngelur rrugëve të Elbasanit, sidomos para postës në Elbasan, duke pritur për të udhëtuar në drej