999 rezultate për

transportin

Taksë e re për transportin ajror Me qëllim rënien e nivelit të dioksidit të karbonit, Bashkimi Europian po shqyrton mundësinë për të vendosur një taksë m
Rritet siguria, Britania dhuron mjete për transportin e të burgosurëve (FOTO LAJM) Britania e Madhe i ka dhuruar Ministrisë së Drejtësisë, makina për transportin e të burgosurve. Ministrja e Drejtësis
"Drejtori i transportit në Durrës merrej me drogën e Tahirit, tani e bën lirshëm" Ish-kryeministri Berisha duke iu referuar mesazhit denoncues të qytetarit digjital shkruan se “Drejtori i transportit ne
Bashkia e Tiranës rehabiliton Unazën, si është transformuar (VIDEO) Këto ditë, qytetarët që udhëtojnë përmes Unazës së vjetër të kryeqytetit kanë parë një transformim të madh të saj. F
VENDIMI/ Që sot e tutje edhe fëmijët nën 6 vjeç do të paguajnë transportin publik Nëse deri më sot, fëmijët nën 6 vjec nuk paguanin transportin pbulik, tashmë gjërat do të ndryshojnë. Në linjat e urb
Të gjithë nxënësit në Shkup do të kenë transportin falas Gjimnazi “Orce Nikollov” është një nga shkollat e mesme të cilat këtë vit shkollor do të keni efikasitet energjetik në p
Alarmohet Parisi për muzetë dhe transportin publik, shkak dalja e Senës nga shtrati Parisi po përgatitet sot për t’u përballur me një fryrje të Senës që vazhdon të rritet duke çrregulluar transportin publ
Greqia ngrihet në grevë kundër reformës në transportin publik Parlamenti grek do të votojë sot në mesnatë një ligj mbi transportin ku parashikohen regulla të reja për grevat dhe për
TURP/ Pazaret e mjekëve të QKUK-së me trupat e vdekur të pacientëve Kur vdes një pacient në QKUK, halli i stafit mjekësor është se cili do ta kontraktojë transportin e kufomës për të marr
Britani, reshjet e dendura të dëborës bllokojnë transportin Reshjet e dendura të dëborës kanë shkaktuar bllokim në aeroporte dhe në rrugët britanike, ndërkohë që Britania e Madhe p
Dardan Sejdiu e pranon se ka pasur organizim nga VV për transportin e votuesve Nënkryetari i Vetëvendosjes, Dardan Sejdiu në emisionin “Debat D” ka pohuar se Lëvizja Vetëvendosje ka organizuar transp
Ish-anëtari i VV-së konfirmon transportin e votuesve në ditën e zgjedhjeve Ish-anëtar i VV-së në Pejë, Arton Muhaxheri, ka konfirmuar se Vetëvendosje organizon transportin e votuesve në ditën e
Denoncimi, Habilajt transportonin drogë me ambulancën e spitalit të Vlorës Ish-kryeministri Berisha ka pbulikuar mesazhin e nje qytetari dixhital sipas të cilit vëllezërit Habilaj të cilët janë
Probleme me transportin publik në Tetovë, Arifi nuk e mbajti fjalën! Transporti publik në Tetovë mbetet një nga problemet kryesore të këtij qyteti dhe një nga premtimet më të rëndësishme të
10 të famshmit e Hollywood që zgjedhin transportin publik (FOTO LAJM) Ata që jetojnë në qytetet e mëdha si New York, Los Angeles, Chicago etj shpesh ju ndodh që të ndeshen me të famshëm që u
Specialja godet me aktakuzën e parë për rastin “Transportuesi” Prokuroria Speciale Publike ka ngritur aktakuzë për rastin “Transportuesi” ku i dyshuar kryesor është kryetari i komunës
Kur Shqipëria e viteve '30-'40 kishte më të zhvilluar transportin ajror se atë rrugor (FOTO LAJM) Fillesat e aviacionit në Shqipëri janë të lidhura me organizimin ushtarak të vendit. Në ligjin e vitin 1920 për organ
Gratë në Itali paralizojnë transportin, protestojnë kundër dhunës Jo lule, jo dhurata, jo ëmbëlsira, por manifestime, protesa, grevë e aktivitete të shumta kundër diskriminimit të gruas,
Policia zbulon skemën, trafikantët përdornin 4 vjeçarin për transportin e hashashit në Greqi Një sasi e konsiderueshme droge e cila po transportohej nga Shqipëria në Greqi është sekuestruar nga ana e policisë, ndë
Maqedoni/ Ulet kilometrazhi i udhëtarëve në transportin publik Sipas të dhënave të Entit Shtetëror për Statistika (ESHS) krahasuar me tremujorin e parë të këtij viti, kilometrazhi në