999 rezultate për

trageti

Trageti më i shpejtë në botë (VIDEO) Kantieri i anijeve Incat në Australi pretendon të ketë ndërtuar anijen më të shpejtë në botë, Francisco, e cila mund të
Durrës, një person hidhet nga trageti Një ngjarje e rrallë është regjistruar në orët e para të ditës së hënë teksa 15 milje larg portit të Durrësit, një perso
Rrezikon vdekjen për një jetë të re (FOTO-VIDEO) Ky është momenti kur policia arreston një emigrant të paligjshëm, që po rrezikonte jetën e tij në tentativë për të hyrë
Moti i keq, probleme me për tragetin e linjës Brindisi-Vlorë Era e fortë dhe deti me dallgë të fuqishme kanë sjellë probleme për tragetin e linjës Brindisi-Vlorë i cili nuk ka arrit
Përplaset aksidentalisht nga trageti, fundoset peshkarexha Peshkarexha “Akuario 2”, është fundosur sot pas përplasjes aksidentale që trageti i linjës Bari-Durrës ka bërë gjatë man
Përplaset trageti, 50 të lënduar në SHBA Një traget pasagjerësh u përplas me një dok lundrues të mërkurën në New York. Sipas BBC nga përplasja kanë mbetur të lën
Moti i keq, probleme me ankorimin e trageteve Moti i keq dhe deti i trazuar ka çuar në vonesë prej 8 orësh në portin e Durrësit, trageti i linjës Bari-Durrës. Trageti
Mbytet trageti, 24 viktima në Tanzani Të paktën 24 persona mes të cilëve dy europianë kanë humbur jetësn si pasojë e mbytjes së një trageti afër arkipelagut t
Pas 18 orësh udhëtim me anije, Topi arrin në Durrës Trageti “Adriatika1”, në të cilin ndodhet dhe Presidenti i Republikës, Bamir Topi, pas rreth 18 orësh udhëtimi, ka mbërr
Vonesa në tragetin që udhëton presidenti Topi Furnizimi me karburant jo cilësor në Itali ka bërë që trageti i linjës "Adriatika 1", që vjen nga Bari drejt Durrësit të
Mbytja e anijes në Bangladesh, 112 të vdekur Ka shkuar në 112 numri i personave të cilët kanë humbur jetën nga mbytja e një trageti në Bangladesh ndërsa dhjetë të t
Vlorë, vonesa në nisjen e tragetit Vonesa e krijuar për nisjen e tragetit Vlorë-Brindisi për më shumë se tre orë ka bërë që pasagjerët që presin të udhëtoj
Të tre të gjeturit në anije janë në gjendje të mirë shëndetësore Të tre personat që janë gjetur në anijen “Kosta Konkordia”, që dje ishte përmbysur janë në gjendje të mirë shëndetësore,
Në mesin e udhëtarëve ka patur edhe shtetas të Maqedonisë Shërbimit italian i zjarrfikësve ka deklaruar se çifti nga Koreja e Jugut është shpëtuar nga brendia e tragetit “Kosta K
Vlorë, del në cekëtinë trageti i bllokuar, pengon punën në port Një traget i cili është jashtë punës prej 15 muajsh në portin e Vlorës është kthyer në pengesë për përpunimin e anijeve
Linja e tragetit Ohër-Struge-Pogradec, akoma në letër Projekti për ndërtimin e linjës së tragetit që do të kalonte në 3 qytete ate te Ohrit, Struges dhe Pogradecit akoma nuk
Tragjedia detare, gjenden dy kufoma në Kroaci Policia kroate ka njoftuar gjatë ditës së sotme se janë gjetur dy kufoma në ujërat detare të këtij vendi. Trupat janë gj
Tragjedia e Adriatikut, nisin kërkimet me helikopter Pak orë pas tragjedisë së ndodhur 20 milje larg brigjeve shqiptare të Durrësit ka nisur në Adriatik operacioni i kërkimi
Fundoset anija në Durrës, 3 të vdekur e 5 të zhdukur Një traget me pasagjerë është përplasur me një anije tregtare, duke shkaktuar mbytjen e kësaj të fundit. Ky aksident i r
Trafik droge me tragetin Vlorë-Brindizi Policia italiane zbulon një linjë të trafikut të drogës me tragetin Vlorë-Brindizi dhe arreston 3 pronarët italianë. Sup