999 rezultate për

trageti

Fundoset trageti me 200 persona në Bangladesh Një traget me 200 persona është fundosur në lumin Padma, 30 km në jugperëndim të kryeqytetit Daka. Zyrtarët në vend k
Bie ashensori i tragetit, makinat e emigrantëve bëhen kabriolet (FOTO-LAJM) Disa makina janë dëmtuar sot në një nga tragetet e linjës Bari- Durrës. Për shkak të vjetërsisë dhe amortizimit, ashenso
Haxhinasto në Durrës: Linja e tragetit Durres-Bari sjell ulje tarifash Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Edmond Haxhinasto ka inspektuar sot linjën e re të tragetit Durrës – Bari si
Përurohet linja e tragetit Pogradec-Ohër Përurohet linja e tragetit Pogradec-Ohër. Trageti i kësaj linje do të krijojë lehtësira jo vetëm për banorët e Pogradeci
"Brazil 2014", Gjermania lëviz me traget (FOTO LAJM) Edhe Kombëtarja e Gjermanisë ka mbërritur në Brazil. Tre herë kampionët e Botës kanë zbarkuar në Salvador de Bahia. Pasi
Trageti Pogradec-Struge nis punën më 15 qershor Ministri i Transporteve Edmond Haxhinasto inspekoi sot punimet në molin e Pogradecit, vendi ku do të behet ankorimi i tr
Dorëhiqet kryeministri i K. Jugut pas mbytjes së tragetit Kryeministri Kryeministri i Koresë së Jugut, Chung Hong-won, ka dhenë sot dorëheqjen për shkak se qeveria nuk u përgjigj
Arrin në 52 numri i viktimave nga mbytja e tragetit në Kore Vijon nxjerrja e trupave të pajetë nga trageti i mbytur koreano-jugor. Të gjithë trupat e nxjerrë këtë të dielë nga trag
Emigranti shqiptar u hodh nga trageti pas dëbimit nga Gjermania Dëbimi nga Gjermania duket se ka qenë shkaku i cili 39-vjeçari shqiptar Gentijan Peta të vetëhidhet nga trageti i linjës
Hidhet një person nga trageti, nis operacioni në det të hapur Update - Sipas pasagjerëve, personi që u hodh në det është rreth 30 vjeç, ndërsa udhëtonte i vetëm. Në target ka nisur t
268 të zhdukur pas mbytjes së tragetit në Korenë e Jugut Tragjedia e ditës së mërkurë në Korenë e Jugut ku u përmbys një traget mbetet ende e pa qartë se si ka ndodhur. Mjeti lu
Trageti i mbytur në K.Jugut nuk dislokoi varkat e shpëtimit (VIDEO LAJM) Trageti i përmbysur dje në ujrat e ftohta koreano-jugore kishte rreth 46 varka shpëtimi, por vetëm një prej tyre është d
Moti i keq shkakton probleme në portet e vendit Moti i keq me erë të fortë dhe reshje shiu, ka shkaktuar probleme në portin e Vlorës dhe atë të Durresit. Nga kapiteneri
Sarandë, trageti përfshihet nga flakët Një traget është përfshirë nga flakët në liman. Bëhet e ditur se zjarri është përhapur gjatë remontit të tragetit që mba
Vonohet nisja e tragetit Vlorë-Brindisi Pasagjerët të cilët duhet të udhëtonin me tragetin e linjës Vlorë-Brindisi në 12:00 të ditës së sotme janë akuara për vo
Përfundon operacioni për nxjerrjen nga uji të Costa Concordia (FOTO-LAJM) Operacioni për nxjerrjen nga uji të Costa Concordia i cilki ka nisi qysh mëngjesin e ditës së djehsme ka përfunduar. Rro
Kërkuan ta riatdhesonin, shqiptari hidhet nga trageti Një 30-vjeçar shqiptar është hedhur në ujë nga trageti me të cilin po riatdhesohej në vendin tonë. Sipas mediave italian
Trageti përplaset me anijen e mallrave, 28 viktima në Filipine (FOTO-LAJM) Thellohet bilanci i viktimave pas mbytjes së një trageti e një anijeje mallrash në brigjet e Filipineve në afërsi të qy
Durrës, fluks i lartë pasagjerësh Në portin e Durrësit gjatë 12 orëve janë regjistruar hyrje-daljet e 10 trageteve me udhëtarë dhe automjete, një numër tr
Trageti më i shpejtë i pasagjerëve në botë (VIDEO) Kantieri i anijeve Incat në Australi prezanton "anijen më të shpejtë në botë" Francisco, e cila mund të udhëtojnë deri n