999 rezultate për

trageti

Shpërthen trageti në Greqi, ka të lënduar Tragetin “Blue Horizon” në Heraklion të Kretës në Greqi ka shpërthyer mëngjesin e ditës së sotme. Sipas mediave greke
Sekuestrohet një sasi e madhe eurosh në një automjet në portin e Durrësit Një sasi e madhe eurosh të padeklaruara është sekuestruar ditën e sotme në tragetin e Barit. Strukturat Doganore bënë
U fol për të infektuar me koronavirus, pasagjerët i kap paniku dhe hidhen në ujë Paniku që shkakton sot koronavirusi është vërë vërtet një problem i kosndierueshëm. Kështu ka ndodhur edhe ditën e so
Trageti "i ngecur" në ujërat greke prej 1 muaji, shtohen të infektuarit me me Covid-19 Ka shkuar në 122 persona numri i të infektuarëve në tragetin “Elfterios Venizelos”, i cili që prej më shumë se 14 ditësh
Zbret nga trageti e bie pa ndjenja në tokë, adoleshenti shqiptar shpëton për mrekulli Sapo kishte prekur tokën italiane, një adoleshent shqiptar i ka shpëtuar vdekjes falë ndërhyrjes së shpejtë të policis
Mbetjet kancerogjene në tragetin Brindisi-Vlorë, PD publikon foton e Ramës me pronarin e firmës Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli ka reaguar në lidhje me kapjen e lëndëve kimike të rrezikshm
"Është vaj motori", çfarë tha kapiteni i anijes që u kap në Vlorë Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me transportimin e lëndëve të rrezikshme kancerogjene nga porti i Brindizit
Kapet trageti me mbetje të rrezikshme nga Italia në Vlorë, 6 në pranga Parandalohet dhe goditet një tentativë për futjen e një sasie të konsiderueshme mbetjesh të rrezikshme e të dëmshme për
Pezullohen udhëtimet e mbrëmjes Durrës- Bari nga moti i keq Si pasojë e motit të keq që ka goditur vendin, janë pezulluar përkohësisht lundrimet drejt Portit të Barit. Lajmi bëh
Fluks i madh në portin e Vlorës, tragetet nisen me vonesë Festat ikën dhe tashmë emigrantët shqiptarë kanë nisur të kthehen nëpër shtëpitë e tyre. 1500 pasagjerë, 20 autobusa,
Bie në det, marinari grek ndërron jetë në Portin e Durrësit Një marinar grek në Portin e Durrëësit dyshohet se ka humbur jetën për shkak se ka pësuar infarkt dhe për pasojë ka rënë
Humb jetën marinari grek në portin e Durrësit Nje marinar ka ndërruar jetë në portin e Durrësit gjatë ditës së sotme. Sipas informacioneve të para ai është marinar
Mot i keq, anullohet lundrimi i tragetit Bari-Durrës Moti i keq vijon edhe sot në të dyja brigjet e Adriatikut. Për shkak të kushteve aspak të favorshme detare, një nga t
Moti i keq, pezullohen lundrimet në Vlorë Reshje të dendura shiu po mbizotërojnë në vend që prej ditës së djeshme. Si pasojë e motit të keq, janë pezulluar lun
Trageti nuk ankorohet dot për shkak të dallgëve, qindra pasagjerë në bord Trageti "San Damian" ka mbetur në gjirin e Vlorës. Trageti nuk mund të ankorohet për të zbarkuar pasagjerët si pasoj
Moti i keq, pezullohet nisja e tragetit të linjës Brindisi-Vlorë Trageti i linjës Brindisi-Vlorë nuk do të jetë sërish në kalatë sot, pasi për shkak të motit të keq nuk do të niset nga
Përkeqësohet moti, vonohet linja e tragetit Brindisi-Vlorë Moti i përkeqësuar që ka përfshirë rajonin e jugut me erë të fortë ka bërë që trageti i linjës Brindisi-Vlorë të mos nis
Trageti merr flakë në det, 538 pasagjerë përjetuan tmerrin (FOTO LAJM) Një traget me 538 pasagjerë në bord ka marrë flakë në portin e Igumeincës. Mediat greke raportojnë se “ANEK LINES” kisht
Era e fortë përplas në port tragetin e linjës Vlorë-Brindisi Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të dielë, ku si shkak i motit të keq, një traget i linjës Brindisi- Vlorë është përp
Tragjedi në Irak, trageti i mbytur u merr jetën 102 personave (VIDEO) Një tragjedi e vërtetë ndodhi në lumin Tigër, në Mosul të Irakut, ku pas përmbysjes së një trageti, së paku 102 persona