999 rezultate për

trafikimin

A ka gisht MUP-i serb në trafikimin e kosovarëve? Vetëm në tri ditët e fundit në rajonin e Gjilanit gjegjësisht në pikat kufitare “Dheu i Bardhë” dhe Muçibabë janë arrest
Trafikonin armë dhe drogë midis Shqipërisë dhe Italisë, shkatërrohet banda Një bandë e përbërë nga shqiptarë, italianë dhe rumunë, e cila merrej me trafikimin e drogës dhe armëve është shkatërrua
Rama reagon për raportin e DASH për trafikimin e qënieve njerëzore “Krenar për heqjen e Shqipërisë nga praglista e zezë e Departamentit të Shtetit për trafikimin e qënieve njerëzore ku e
Raporti i komisionit hetimor për trafikimin e drogës nga ushtria sot në Kuvend Raporti përfundimtar i komisionit hetimor mbi akuzat e ngritura nga opozita lidhur me përfshirjen e ushtrisë në trafikim
Moratoriumi nuk ka pasur efekt për trafikimin e lëndëve narkotike Akuzat për përdorimin e infrastrukturës ushtarake në shërbim të trafikut të dorgës janë bërë objekt debatesh të ashpra n
Shqipëria vend origjine për trafikimin qenieve njerëzore Trafikimi i qenieve njerëzore ishte në qendër të një semanari që presidenca e OSBE-së në Shqipëri zhvilloi ditën e sotme
Zyrtarë qeveritarë të përfshirë në trafikun e qënieve njerëzore Komisioni i sigurisë i Kuvendit të Kosovës ka shprehur shqetësime për raportet ndërkombëtare, të cilat e paraqesin Kosov
Policia arreston dy organizatorë për trafikimin e azilkëkuesve Shtetasit R.D 46 vjeç me banim në Dizeldorf të Gjermanisë si dhe 52 vjeçari me inicialet I.O nga qyteti i Manastirit kan
Rusia, hetime për ”trafikimin e organeve” në Kosovë Rusia ka nisur hetimet ndaj akuzave për trafikim të paligjshëm të organeve në Kosovë. Akuzat burojnë nga një raport i ra
Rritet numri i grupeve kriminale që merren me trafikimin e drogës Rrittet numri i grupve kriminale të cilat merren me me trafikim, kultivim e shitje të lëndëve narkotike. Sipas të dhën
Detaje të reja për trafikimin e organeve Prokurori serb për krime të lufte Vladimir Vukçeviq, është shprehur se është bërë përparim i rëndësishëm lidhur me prete
Sashiq: Raporti për trafikimin, real Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Sasha Rashiq, ka vlerësuar se raporti i publikuar nga Departamenti i Shtetit Ame
Maqedonia, "urë" për trafikimin e qënieve njerëzore Republika e Maqedonisë edhe këtë vit është në grupin e parë të vendeve të cilat plotësisht e respektojnë Aktin e mbrojtj
DASH: Trafikimi qënieve njerëzore në nivele të larta Sekretarja Clinton paraqiti të martën pasdite Raportin mbi Trafikimin e Personave për vitin 2012. Raporti bën vlerësimin
Miratohet ligji, hetime mbi trafikimin e organeve në Shqipëri Komisioni i Ligjeve ka miratuar në tërësi projektligjin për lejimin e EULEX për hetimin e trafikut të organeve. Palët ra
Gjirokastër, sekuestrohen 307 kg marijuane Një sasi prej 307 kilogramë marijuanë është sekuestruar gjatë një operacioni të realizuar gjatë natës së kaluar nga Poli
DASH: Shqipëria vend-burim i trafikut të njerëzve Departamenti amerikan i Shtetit publikon Raportin Vjetor për Trafikimin e Njerëzve për vitin 2011. Në raport përfshihen
Arrestohet shqiptari i kërkuar për trafikimin e prostitutës Zyra Qendrore Kombëtare Interpol Tirana informon se më datë 18.03.2011, në Livorno, Itali, është arrestuar me qëllim eks
Marti: Perëndimi dinte për trafikimin e organeve në Kosovë Raportuesi i Këshillit të Evropës, Dik Marti, tha se qeveritë e Perëndimit e kanë ditur për përfshirjen e politikanëve k
Fratini: Të zbulohet e vërteta për trafikimin e organeve Ministri i Jashtëm i Italisë Franko Fratini bëri thirrje për hetime ndërkombëtare mbi pretendimet për trafikim organesh