999 rezultate për

toyota

Toyota prezantoi modelin Corolla Furia (FOTO LAJM) Prodhuesi “Toyota” në panairin e sivjetmë të veturave që u mbajt në Detroit e prezantoi versionin koncept të Toyota Coro
Gara me makina, aksident spektakolar pa viktima (VIDEO) Një aksidet i frikshëm është regjistruan në pistë gjatë një gare me makina por fatmirësisht pa pasoja për dy pilotët e p
Automjeti më me vlerë në botë Në betejën me Toyota, BMW ka mbajtur sërish vendin e parë në renditjen e BrandZ. Vlera e BMW shkon në 19.4 miliard eu
Toyota GT86, e shpejtë dhe e sigurt Prodhuesi i njohur i veturave “Toyota” në fund të vitit 2011 në sallonin e automobilave në Tokio si premierë botërore e
Problemet e “Toyota”, tërhiqen mbi 681 mijë modele Rreth 681 mijë automjete të shpërndara në Shtetet e Bashkuara janë tërhequr nga “Toyota” si pasojë e problemeve të shfaq
Kërkesa për makina të vogla po ndryshon industrinë Ndërsa industria amerikane e makinave po del nga një prej periudhave më të vështira për sa i përket shitjeve, fabrikat v
GM rimerr kurorën, lë pas Toyotën dhe Volksvagen General Motor ka rimarrë kurorën e markës më të shitur të veturave për vitin 2011, duke kaluar rivalin e vështirë japone
8 makinat më ‘pisanjose’ Askush nuk dëshiron të etiketohet si “ndotësi” kur vjen puna tek ajri i popullatës. Por pavarësisht kësaj shumë prej nes
Një telefon i zgjuar mbi katër rrota Toyota ka prezantuar konceptin e makinës së ardhshme të saj. Ajo ngjan si një telefon i zgjuar gjigant. Ky model quhet “
Makinat me probleme, Toyota tërheq 500 000 automjete Toyota ka tërhequr 550 000 automjete rreth globit për një defekt të mundshëm që mund të ndikojnë tek aftësitë drejtuese.
Gati Toyota Yaris (VIDEO) Toyota do të nxjerri në treg në fillim të vitit 2012 modelin Toyota Yaris. Çmimi i saj varion nga 11 000 paund deri në 1
Këshilla për të blerë makinë të përdorur Nëse keni ndërmend të blini një makinë të përdorur atëherë duhet të tregoheni të kujdeshëm, pasi jo të gjitha modelet e
Toyota shfaq Camry Hybrid-in e 2012-ës Ditën e djeshme Toyota shfaqi makinën e re në Paramount Studios në Hollywood, Calif. Kompania e zbuloi live Toyota Camr
Toyota hibrid në 2012 Microsoft Corp dhe Toyota Motor Corp kanë deklaruar se ata janë në partneritet për të integruar shërbime web në maki
VW në rritje, Toyota bie, Fiat-i për tokë Shitja e makinave të reja të pasagjerëve në Bashkimin Evropian në muajin janar në bazë vjetore ka rënë për 1.4 për qind,
Toyota paguan gjoba të reja Kompania Toyota ka rene dakort t’i paguajë 32.4 milionë dollarë gjobë Shteteve të Bashkuara, për t’i zgjidhur hetimet li
Golf TDI më ekonomik se Toyota Auris hibrid Golf VI TDI Blue Motion, është treguar më ekonomik se sa modeli Toyota Auris hibrid, me harxhime mesatare prej 5.3 litra
Bugatti Veyron, makina që harxhon më shumë Modelin Bugatti Veyron zakonisht e zbukurojnë epitetet si "më i shpejti", "më atraktivi", "më ekskluzivi", etj, por agje
Toyota rrit fitimet, yeni i fortë ul pritshmërinë Toyota raportoi për të dytën herë këtë vit, parashikimet mbi fitimet duke deklaruar se incentivat shtetërore po ndihmojn
Toyota tërheq mbi një milion makina Toyota ka njoftuar se do të tërheqe më shumë se 1.5 milion makina në mbarë botën për shkak të defekteve me frenat dhe të