999 rezultate për

torinos

Bashkia e Torinos nderon Juventusin (FOTO LAJM) Kryetari i Bashkisë së Torinos Piero Fassino ka nderuar Juventusin në Sallën e Kuqe të pallatit komunal. Kampionët e Ita
Torino-Juve, përplasje mes tifozerive (FOTO LAJM) Ka filluar ashtu siç pritej derbi i Torinos mes Torinos dhe Juventus. Tifozeritë e të dyja skuadrave janë përplasur me n
Qyteti në alarm, luhet Torino-Juve Në "Olimpikon" e Torinos do të luhet derbi i qytetit, një stadium që do të presë afro 28 mijë tifozë dhe si për çudi, pj
Xhemaili mahnit me tre gola kundër Torinos (VIDEO) Takim i fundit i javës së 30 në Serie A mes Torinos e Napolit përfundoi me rezultatin 3-5, ku shkëlqeu Xhemaili dhe Cava
Batuta e Bashës: Do shkoj te Barça Dy ndeshjet e mira me Kombëtaren shqiptare e kanë vënë në qendër të vëmendjes Migjen Bashën. Mesfushori kosovar bëri par
Juve: Ogbonna, objektivi për mbrojtjen Kampionët e Italisë, Juventus, duket se ka shënjestruar mbrojtësin e Torinos, Angelo Ogbonnan, për të përforcuar reparti
Sihariqi i Bashës: Kuqezi kundër Norvegjisë Zvicra mund të dorëzohet për Bashën, dhe më në fund trajneri De Biazi do të ketë në dispozicion një mesfushor që i pëlqe
Një Milan totalisht "italian" (FOTO LAJM) Mbërritja e Mario Balotellit është vetëm fillimi i një rizgjimi te klubi i Milan. Këtë vit, me përfshirjen në skuadër t
Rikthehet derbi i Torinos Pas ndeshjes hapëse të së premtes mes Katanias dhe Milanit, e përfunduar 3-1 për kuqezinjtë, kjo javë e Serisë A vijon m
Roma, fitore mes polemikash (VIDEO) Skuadrës kryeqytetase i rikthehet buzëqeshja me fitoren ndaj Torinos, falë të cilës hedh pas disfatën që pësoi në javën
De Rossi, grushti në derbi kushton shumë Gushti ndaj Stefano Maurit në derbi i kushton shumë Daniele De Rossit. Mesfushori i Romës, i cili doli me të kuq në ndes
Sneijder: Asnjë problem me Stramaccionin Të gjithë e mbajmë mend reagimin e ashpër të Wesley Sneijder dje në ndeshjen kundër Torinos, në momentin e zëvëndësimit
Ujkani largohet drejt Torinos Portieri i kombëtares shqiptare të futbollit Saimir Ujkani do të largohet nga skuadra e Novarë drejtë Palermos. Sipas me
Vidal dhe Bonucci, sherr në një disko të Torinos Në mbrëmjen e së dielës, në lokalin e natës “Tabata”, mesfushori i Juventusit, Arturo Vidal, së bashku me shokun e skuad
Shantazh me foton e Trezeguet, 5 vite burg për Corona Pesë vite burg është verdikti final i dhënë nga Gjykata e Apelit të Torinos për paparacin e njohur italian, Fabrizio Cor
Babagjyshi Del Piero në rrugët e Torinos (VIDEO) Mungojnë edhe pak orë që të mbërrijnë Krishtlindjet dhe për të festuar me të gjithë tifozët, kapiteni i Juventus, Alessa
Topi viziton Italinë, festohet 20 vjetori i emigracionit modern Presidenti i Republikës Bamir Topi dhe Zonja e Parë, Teuta Topi, janë nisur gjatë ditës së sotme drejtë Torinos, në krye