999 rezultate për

topit

7 fituesit e "Topit të Artë" që u bënë trajner" (FOTO LAJM) Zinedine Zidane është në grupin e rrallë të futbollistëve “të përzgjedhur” që kanë fituar “Topin e Artë” dhe më pas e ka
5 fituesit më të diskutuar të "Topit të Artë" (FOTO LAJM) "Topi i Artë" ka ngjallur gjithmonë diskutime të shumta në pas dhënies së çmimit. Prej disa vitesh rivaliteti i madh du
Wenger: Jam kundër "Topit të Artë", por ja kush e fiton sot Lionel Messi është shumë pranë fitimit të "Topin e Artë" për të pestën herë në karrierë, pasi shihet si favoriti kryesor
Kjo është axhenda e sotme e Lionel Messit Kjo e hene mund te jete nje dite e madhe per Lionel Messin. Ylli argjentinas i Barcelones eshte favoriti kryesor per fit
FIFA zbulon para kohe fituesin e "Topit të Artë" (FOTO) FIFA e ka zbuluar fituesin e ‘Topit të Artë për vitin 2015. Në faqen zyrtare të shtëpisë më të madhe të futbollit në bot
10 kandidatët për "Topin e Artë të Afrikës" (FOTO LAJM) Një ndër trofetë më të rëndësishëm për lojtarët afrikanë është edhe trofeu i "Topit të Artë të Afrikës" që jepet çdo vit
Albana Osmani sfidon De Biasin (VIDEO) Prezantuesja e emisionit investigativ çdo të premte, "Fiks fare" në Top Channel, Albana Osmani, ka tentuar që të tregojë
Formacioni me yjet e lënë jashtë listës së "Topit të Artë" (FOTO LAJM) Shtypi spanjoll ka publikuar një listë prej 59 emrave të futbollistëve, që kanë hyrë në garë për Topin e Artë, për vitin
Kaka: Messi dhe Ronaldo nga një tjetër planet, unë ... Kaka u ka thurur lavde Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos duke thënë me shaka se ai është i fundit fitues i Topit të A
Ja kur do të zhvillohet ceremonia e “Topit të Artë” FIFA zyrtarizoi se ceremonia e Topit të Artë do të zhvillohet në 11 Janar 2016 në Zyrih të Zvicrës. Në edicionin e kalua
Pamje e re për Audi A5 (FOTO LAJM) Audi gjithmonë sjell risi nga më të ndryshmet në modelet e tij këtë herë, ai ka riparuar Audi A5, i cili është prezantua
Shqiptarët thyejnë rekordin “Guinness” për goditje të topit me kokë Agim Agushi dhe Leotrim Agushi nga Smira prej sot janë mbajtës të rekordit të Guinnesit në goditje të topit me kokë në ç
Ylli Hoxhës si ndahet topit as në dasmë (FOTO LAJM) Futbolli është një "sëmundje" aq e madhe saqë kurrë nuk mund ta lësh pas.Yll Hoxha as në dasmë nuk ka mundur të qëndroj
Aguero shkruan me top në një tastierë (VIDEO) Bomberi i Argjentinës, Sergio Aguero kla pasur një sfidë shumë interesante gjatë një reklame. Ai duhet të përdorte topin
Mourinho si Wenger: Jam kundër "Topit të Artë" Trajneri i Chelsea-t Jose Mourinho bashkohet me mendimin e trajnerit të Arsenal, Arsene Wenger, se çmimet individuale bë
Rama fton partinë e Topit në koalicion Kryeministri Edi Rama ka ftuar zyrtarisht në koalicion partinë e Bamir Topit për një koalicion për zgjedhjet e 21 qersho
Top 10 mbretërit e "tiki-taka"-s në Europë (FOTO LAJM) Efekti Pep Guardiola ka bërë të vetën edhe te Bayern Munchen që pa trajnerin spanjoll nuk shquhej si një skuadër që e ba
Milan, rilindje në stilin "Ajax" Specialistët e futbollit në klubin e Milanit kanë nxjerrë udhëzimet e reja se si teknikët e ekipeve të moshave duhet të
Cristiano, jo impresionues pas "Topit të Artë" Cristiano Ronaldo nuk është në momentin e tij më të mirë. Portugezi është larg nivelit të tij që nga kthimi i 'Los Blanc
Vazhdojnë polemikat për fitimin e “Topit të Artë” nga Ronaldo Edhe përse ka kaluar një javë nga dhënië e çmimit të Topit të Artë, që u fitua për herë të tretë në karrierë nga Cristia