999 rezultate për

tonesh

Sateliti 1.1 tonësh kërcënon Tokën Një satelit 1.1 tonësh i Agjencisë Evropiane të Hapësirës ka dalë nga orbita ndërkohë që dhjetëra kilogramë mbetjesh met
Ringritja e “Costa Concordias” kushton 500 milion euro (FOTO-LAJM) Në fillim të javës së ardhshme do zhvillohet operacioni i ringritjes së “Costa Concordia”, kroçiera italiane prej 114 mi
Mallrat nga Serbia, të enjten hiqet 3.5 tonëshi Zyrtarë të Ministrisë së Punëve të Brendshme kanë deklaruar se më 10 janar do të shkohet në Bruksel, por nuk do të lësho
Shpërthen akuariumi 33-tonësh, 16 të plagosur në Kinë (VIDEO-FOTO) Të paktën 16 persona janë plagosur pas shpërthimit të një akuarium peshkaqenesh prej 33 tonesh në hyrje te qendres tregt
100-vjetori, 550 metra katrore për tortën 13 tonëshe Ambienti i jashtëm pranë Teatrit të Operas dhe Baletit është bllokuar pasi aty ka nisur përgatija e tortës 13 tonëshe e
Tajvan, kapet peshkaqeni 1.5 tonësh Peshkatarët e Hsinkang, lokalitet në lindje të ishullit të Tajvanit kanë kapur një peshkaqen me një gjatësi 5.3 metra i
Peshkaqenët nxjerrin në breg balenën 47-tonëshe (FOTO-LAJM) Një balenë 15 metra e gjatë është nxjerrë në plazhin Muizenberg pranë Kejp Taun në Afrikën e Jugut nga peshkaqenët e bar
Balena 30 tonëshe gjendet e ngordhur në plazh (FOTO LAJM) Një balenë ka përfunduar e ngordhur në plazhin e Sydney-it të Australisë. Turistët që kishin ardhur në mëngjes në plazh,
Balena 12 tonëshe del në rërë (VIDEO) Rreth 40 forca të marinës meksikane dhe 150 banorë kanë marrë pjesë në lirimin e një balene në plazhin Punta Conejo, e c
Të shpëtosh për pak nga goja e balenës 40 tonëshe (VIDEO) Një balenë gjigante ka vizituar një pjesë të bregdetit në SHBA. Balena e cila mendohet se peshon mbi 40 ton ka hapur goj
Martesë pitonësh ne fshatin Kamboxhian Dy pytonë tashmë janë burrë e grua pas një ceremonie që banorët në fshatin kamboxhian zhvilluan. Ata besojnë se kjo do