999 rezultate për

tomislav

Koci-Nikoliçit: Haradinaj nuk e ka kërcënuar Serbinë, ka mbrojtur Kosovën Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci, ka thënë se Tomislav Nikoliç e akuzon pa të drejtë Ramush Haradinajn, pasi Ha
Haradinaj i përgjigjet Presidentit të Serbisë, Tomislav Nikoliç Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit serb. Në diskutimin e parë për këtë vit
Kosovë-Serbi, nis takimi i krerëve shtetërorë në Bruksel Ka nisur takimi i përbashkët ndërmjet përfaqësuesve më të lartë të Kosovës dhe të Serbisë në Bruksel, me ndërmjetësimin
Liberalët e Serbisë kërkojnë shkarkimin e menjëhershëm të Nikoliçit Partia Liberale Demokratike e Cedomir Jovanoviç, ka kërkuar shkarkimin e menjëhershëm të Presidentit të Serbisë, Tomisla
Presidenti i Serbisë Tomislav Nikoliç akuzon Obamën për ndikimin në Kosovë Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç, ka akuzuar edhe administratën amerikane në largim, duke thënë se i duket sikur v
Nikoliç: Nuk i kuptoj shqiptarët e Preshevës, pse s'kërkojnë bashkimin me Kosovën? "Nëse valoi një ditë në vit, flamuri shiptar dikund në Preshevë apo Bujanovc e 364 ditë flamuri serb, nuk e dëshmon patr
Vojislav Sheshel: Ja kush ishin bashkëpunëtorët e mi Vojislav Sheshel, që është në pritje të aktgjykimit të Tribunalit të Hagës që pritet të jepet më 31 mars, ka deklaruar s
Nikolic: Ka njerëz në qeveri që do e njihnin Kosovën Në një intervistë për të gazeten serbe "Novosti", president Tomislav Nikolic ka thënë se, brenda Qeverisë së Aleksandar
Edhe Tomislav Nikoliç përmend luftën Presidenti serb, Tomislav Nikoliç është shprehur se, Serbia dëshiron të jetë pjesë e Bashkimit Europian, por nuk do ta n
Nikoliç numëron "padrejtësitë" që Kosova i ka bërë Serbisë Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç, ka thënë se, Serbia është rast unik në Evropë për shkak se i është marrë një pje
Serbia dekoron Fidel Kastron, nuk njohu pavarësinë e Kosovës Presidenti i Serbisë Tomislav Nikoliç e ka dekoruar Fidel Kastron me Urdhërin e Republikës, që është deklarata me mirënj
Kukan-Serbisë: Mos merrni pjesë në paradën ushtarake në Moskë Kreu i Delegacionit të Parlamentit Europian për marrëdhëniet me Serbinë, Eduard Kukan ka kritikuar presidentin serb Tomi
Nikoliçi: Serbia krenare me Kosovën në BE Tomislav Nikoliç vijon ti mëshojë tezës se ka frikë se mos BE-ja e detyron Serbinë që të heqë dorë nga Kosova me qëllim
Daçiç: Çështja e Kosovës duhet zgjidhur përfundimisht Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç është shprehur se deri në fund të janarit qeveria serbe do të 'rikonstruktohet'
Nikoliç: Nuk e lëshojmë Kosovën për BE-në Presidenti serb Tomislav Nikoliç është shprehur se Serbia së shpejti do të paraqesë propozimin përfundimtar për zgjidhje
Serbia, Kosovën ose Evropën Presidenti i Serbisë Tomislav Nikoliç është shprehur se e di mjaft mirë se Serbia do të përballet me dilemën e madhe, me
Tadiçi kundër Nikoliçit: Me shqiptarët duhet të arrijmë marrëveshje historike Ish-presidenti i Serbisë, Boris Tadiç ka theksuar se deklarata e Nikoliçit lidhur me incidentin në Beograd ka qenë katas
Dhuna në Serbi-Shqipëri, ja reagimi i Tomislav Nikoliç (VIDEO) Mediat serbe kanë publikuar një video ku shihet reagimi i Tomislav Nikoliç pas dhunës në fushën e lojës gjatë ndeshjes S
Nikolic "threatens" EU: You don't know who you're dealing with Serbian leaders are radicals and that is a fact and this has also been proven by president, Tomislav Nikolic. He gave
Nikoliçi "kërcënon" Evropën: Ju nuk i njihni mirë serbët Që liderët serbë janë radikalë dhe që nuk kanë ndryshuar në tipologji, një gjë të tillë e dëshmon edhe presidenti i Serb