999 rezultate për

toke

UFO-t ekzistojë, ku dyshohet se i fsheh Amerika (FOTO LAJM) Tre të katërtat e qytetarëve amerikanë besojnë në ekzistencën e jashtëtokësorëve. 33% e të intervistuarve thonë se alien
Krijesa që do të kishin shkatërruar botën nëse do të ekzistonin edhe sot (FOTO LAJM) Evoluimi i qenies njerëzore mes krijesave monstruoze që dikur banonin në qiell, ujëra dhe Tokë ishte kryesisht për shkak
E RENDE/ Shokët e klasës e lyejnë me benzinë 8-vjeçarin dhe i vënë flakën Një djalë, 8-vjeç është duke luftuar me jetën, pasi u sulmua nga disa shokë klase. Ngjarja ndodhi në Rusi, ku 8-vjeça
Po hapte themelet, ustai tregon si gjeti 200 arkivole fëmijësh teksa gërmonte tokën Fetah Hamataj ka marrë me vete një karton të palosur, të cilin e shpalos dhe e palos gjatë kohës që na tregon sekretin q
Zhytet në fund të detit mjeti lundrues shqiptar, shpëtojnë për mrekulli 4 personat në bord Një mjet lundrues me flamur shqiptar ka dhënë alarmin SOS në orën 21.05, teksa ndodheshin në rrezik. Ata ishin përplasur
Pa make up e ulur përtokë, Mimoza Shkodrës i ndodh e papritura në aeroport (FOTO LAJM) Ajo është një ndër këngëtaret më të njohura shqiptare e cila kohët e fundit ishte në qendër të mediave rozë për shkak të
Vrima më e thellë artificiale në Tokë e mbuluar vetëm nga një kapak i ndryshkur Vrima më e thellë artificiale në Tokë është 12.192 metra e thellë, e mbuluar me vetëm një kapak metalik të ndryshkur nga
Po bënte ushtrime në ballkon , bie në tokë dhe thyen 110 kocka Alexa Terrazes, 23 vjeçare ka rënë nga ballkoni i katit të tretë derisa ishte duke bërë joga. Ngjarja ka ndodhur në S
Miliarda lekë për ta ndërtuar, ky është qyteti nëntokësor në Shqipëri (VIDEO) Në një lokal në qytetin e Kukësit ndodhen një palë shkallë, të cilat në pamje të parë duket sikur nuk kanë asnjë funksio
Dogji disa hektarë tokë, shuhen pas 6 orësh flakët në Gjirokastër (FOTO LAJM) Zjarri masiv, që përfshiu sot kullota të tëra në fshatin Mashkullorë të Gjirokastrës, është shuar nga zjarrfikësit. Z
ITALI/ Ngjitet të marrë topin në pemë, 47 vjeçari shqiptar në gjendje kritike Një ditë feste është prishur nga një incident i papritur. Një 47-vjeçar shqiptar, banues në Vicenza të Italisë, u rrë
PAMJE TE RENDA/ I riu që ra nga skela rënkon i shtrirë përtokë: "Oh, vdiqa" (VIDEO) Ditën e sotme 5 punëtorë u rrëzuan nga skelat ku po rokunstokturonin fasadën e një pallati në rrugën “Faik Konica”, në k
U shtri përtokë me 3 plumba, kush është viktima me dy personalitete, "kokë" e botës se krimit Një 47-vjeçar u ekzekutua me armë zjarri mbrëmjen e djeshme (7 gusht) në pragun e shtëpisë, në lagjen "Minatori", në Sel
Deputeti marton motrën, të ftuarit turren të kapin lekët përtokë (FOTO LAJM) Deputeti i Kukësit Ylli Shehu, së fundmi ka martuar motrën. Familja ka pasur gëzim dhe kanë organizuar një dasëm tradici
Zjarri pushton 2 km tokë në Roskovec, rrezikohen banesat dhe serat Një vatër zjarrti ka përfshirë rreth 2 kilometra hapësirë toke në Roskovec. Zjarri nisi mesditën e sotme në vendin e
Gjak në tokë dhe njerëz që vrapojnë, çfarë la pas sherri në klubin e natës në Jalë (FOTO LAJM) Të tjera detaje janë mësuar nga ngjarja e rëndë e ndodhur në Jalë, ku disa persona janë përplasur me njëri-tjetrin, ku n
3 pyetje të shpejta për të "zgjuar" trurin nga gjumi Megjithatë nuk është aq e thejshtë sa mendoni për shkak se vetëm 17% që kanë hyrë në test kanë kaluar atë, raporton “Dai
HORROR/ Lojtari i Stoke City thyen këmbën në miqësore (VIDEO) Mbrojtësi i Stoke Cityt, Ryan Shawcross ka pësuar një lëndim të tmerrshëm gjatë miqësores parasezonale kundër Leicester
Kim Kardashian viziton Shtëpinë e Bardhë me vajzën dhe shkëlqeu me kombinimin (FOTO LAJM) Kim Kardashian ka vizituar së fundmi Shtëpinë e Bardhë për të takuar Presidentin Trump dhe të gjithë sytë ishin tek ajo.
Pamje të rënda: Protestuesi shembet në tokë nga përplasja me policinë, ambulanca nuk duket gjëkundi (FOTO LAJM) Gjatë përplasjeve të policisë me qytetarëve tek Teatri Kombëtar, një qytetar ka rënë në pishinën e zbrazur. Qytetari