999 rezultate për

todor

10,7 milionë euro për preventive ndaj SIDA-s Maqedonia për herë të tretë mori mjete nga Fondi global për mbështetje të programeve për preventivë nga HIV/SIDA në shum
KSHZ-ja nuk përfill përfaqësimin gjinor Të martën parlamenti pritet të miratojë vendimin për përbërjen e re të KSHZ-së e cila është e njëjtë, përveç një ndryshi
Serbët e Pejës nuk mbështesin serbët në Mitrovicë Zërat e ngritur se ka serbë të Pejës që po qëndrojnë nëpër barikada në Mitrovicë, janë hedhur poshtë, të hënën nga nënkr
Të burgosurit konsumojnë drogë Pothuaj një e treta e të burgosurve në Maqedoni konsumojnë droga, ndërsa 50 për qind prej tyre janë me terapi të metadon
Todoriç: Nëse serbët bashkohen, forcë e dytë politike Përfaqësuesit e partive politike serbe në Kosovë, filluan dje fushatën zgjedhore për zgjedhjet parlamentare të 12 dhjeto
Rrëshqet nga shkallët e shkollës, humb jetën 12-vjeçari Një nxënës 12 vjeçar ka humbur jetën sot, pas rrëzimit nga kati i dytë në shkollën fillore ‘Darvish Cara’ në fshatin Pa
Ministria e Arsimit të Maqedonisë mbyll Akademinë italiane Ministria e Arsimit ka mbyllur përkohësisht Akademinë italiane pas vërtetimit të mangësive dhe mos eliminimit të tyre në
Maqedoni, librat shkollorë do të rishikohen Ministri maqedonas i Arsimit dhe Shkencës, Nikolla Todorov, ka urdhëruar rishikimin e librave shkollorë nga klasa e parë
Tani kerkohet doreheqja e Todorovit dhe Qazimit Ministri i Arsimit Nikolla Todorov, sot nuk deshi të komentojë vendimin e Gjykatës Kushtetuese për a
Todorov do te respektoje vendimin e Kushtetueses por nuk do te heq dore Duket se ministri arsimit Nikolla Todorov nuk ka pritur vendimin kundër të Kushtetueses për maqedonishten
Todorov: Maqedonishtja te shqyrtohet nga Kushtetuesja Ministri maqedonas i Arsimit, Nikolla Todorov, mbështet vendimin për marrjen në shqyrtim të vendimit
Ministri Todorov - Bishti i problemit! nga Bardhyl MahmutiVendimi i Qeverisë së Maqedonisë për t’u imponuar nxënësve shqip
Todorov nuk heq dore nga mesimi i maqedonishtes Mbetet në fuqi vendimi për mësimin e gjuhës maqedonase nga klasa e parë për nxënë
Mesimi i maqedonishtes, Todorov nuk heq dore nga vendimi Ministri i Arsimit, Nikolla Todorov të mërkurën deklaroi sërish se nuk do të heq dorë nga
Bojkoti i maqedonishtes detyron Todorovin te terhiqet nga vendimi Bojkoti që gati një javë po i bëhet mësimit të gjuhës maqedonase nga klasat e para n&
Todorov: Maqedonishtja e obligueshme Edhe përkundër iniciativave që morën organizatat joqeveritare dhe kryetarët e komunave, sipas m
Todorovit dhe Janakieskit u pengon fotografia e Adem Jasharit Fotografia e Adem Jasharit është shndërruar në mollë sherri mes ministrit të Arsimit Nikol
Todoroviq: Nuk jemi kunder ndertimit te Burmali Xhamise Pas pushimeve verore, Këshilli i komunës Qendër, do ta shqyrtoj nismën për ndërtimin e Bur