999 rezultate për

tivarit

RDK shënon 18-vjetorin e ngjarjeve të 9 korrikut 1997 (FOTO LAJM) Rilindja Demokratike Kombëtare shënoi 18 vjetorin e ngjarjeve të 9 korrikut të vitit 1997, një datë që do të ngeli në ku
Gostivari përkujton 9 Korrikun e 1997-ës (VIDEO) Sot pas plotë 18 vitesh, qytetarët e Gostivarit përkujtojnë ngjarjet e përgjakshme të 9 korrikut të vitit 1997. Sot e pa
Inaugurohet pika e parë e fluturimit në Gostivar (FOTO LAJM) Në prani të kryetarit të Komunës së Gostivarit, z.Nevzat Bejta, zëvendësambasadorit amerikan në Shkup, z.Barton Putney,
Ja axhenda e aktiviteteve për Ditën e Komunës Gostivar Shefi i kabinetit të kryetarit të Komunës së Gostivarit, z.Bashkim Hasani përmes një konference për mediat shpalosi agje
Heshtja e deputetëve shqiptarë një tradhti për votuesit e Tetovës dhe Gostivarit Heshtja e deputetëve shqiptarë para kryeministrit Nikolla Gruevski, në seancën e fundit të pyetjeve të deputetëve, ka ng
Ja pse është i veçantë ky 95-vjeçar nga Kamenica Rrahman Dedaj është një ndër personat më të veçantë në Kosovë. Ai jeton në Kamenicë, është 95-vjeç dhe i ka mbijetuar ed
Kërcënohet me jetë kryeprokurori i Gostivarit Policia bën me dije se, dje personi me inicialet SH.M. nga fshati Raven i Gostivart ka hyrë në ndërtesën e Zyrës së Prok
Për Nevzat Bejtën qytetarët e Gostivarit janë "Mangupa" RDK dega Gostivar reagon ashpër ndaj fjalëve ofenduese në bisedën e zhvilluar në mes Ali Ahmetit dhe Nevzat Bejtës në të
RDK: Dështim total i Komunës së Gostivarit Dega e RDK-së në Gostivar pohon se Komuna e Gostivarit ka dështuar totalisht në mesin e 43 komunave të hulumtuara nga Pr
Aksident në Gostivar, humb jetën një nxënëse plagosen 7 të tjerë Si pasojë e një aksidenti të ndodhur pasditen e djeshme në Gradec të Gostivarit, një nxënëse 9 vjeçare ka humbur jetën n
Myftinia e Gostivarit gati për manifestimet “Java e Muhamedit A.S.” Me rastin e ditëlindjes së profetit Myftinia e Gostivarit është duke bërë përgatitjet e duhura për mbajtjen e manifestim
Masakra e Tivarit, urdhëri i Enverit: Vrisni kosovarët reaksionarë Uran Butka - Masakra e Tivarit, apo më gjerë, tragjedia e Tivarit, është një nga plojat më të mëdha, më të përgja
Reagon Komuna e Gostivarit, "Fiks Fare" tallet sërish (VIDEO) Komuna e Gostivarit ka reaguar përmes një reagimi interesant dhe me shumë gabime gjuhësore ndaj emisionit "Fiks Fare" që
Kryetari legjendar 24-karatësh i Gostivarit (VIDEO) Publikimi i një fjalimi të kryetarit 24-karatësh legjendar të Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta ka bërë që Shqipërinë
Vihet në pranga ish-shefi i policisë së Gostivarit (VIDEO) Para pak çastesh, pjesëtarët e Policisë kanë kryer bastisje në disa lokacione në Gostivar. Mësohet se policia ka arrestu
Pas dy muajsh në arrati, arrestohet “bosi” i Gostivarit, Fadil Asllani Policia ka arrestuar dje në Gostivar, Fadil Asllanin, të dyshuarin e parë në rastin “Çekani” Pas thuajse dy muajsh ar
Aksion për shkatërrimin e një rrjeti kriminal droge Një aksion i madh i policisë maqedonase ka filluar që nga orët e hershme të mëngjesit në qytetin e Gostivarit ku po bëjn
Kimete Berisha – gjakovarëve: Ia falët krimet Fadil Hoxhës, faleni dhe Isa Mustafën Analistja politike Kimete Berisha ka komentuar protestën e sotme të gjakovarëve kundër ministrit serb Aleksandër Jabllan
Turistët e plagosur në Mal të Zi kthehen në Shqipëri Update -Rreth orës 17:14 të pasdites së sotme, ata kanë kaluar pikën kufitare të Muriqanit. Raportohet se një ng
Nishani dërgon këshilltarin në spitalin e Tivarit Presidenti Nishani ka dërguar këshilltarin e tij Flamur Gashi në spitalin e Tivarit, për t’u interesuar për situatën pra