999 rezultate për

tiranes

"Më pëlqen sulmi i Tiranës", Asani jep premtimin në derbi Ethet e derbit janë rikthyer sërish, teksa Partizani dhe Tirana do të masin sërish forcat për herë të dytë në këtë sezon
Pas Tiranës ky është qyteti i dytë ku do nisë vaksinimi në Shqipëri Pas Tiranës, të shtunën nis vaksinimi anti-covid në qytetin e Vlorës. Burime nga bluzat e bardha në Vlorë thonë se p
U kap në hotel me një burrë, Zogu i Tiranës: Pse i them jo martesës Ka ndërruar vitet për herë të parë në izolim, pasi Hermes Nikaj ende vuan masën “Arrest shtëpie” pas akuzave për shfrytë
1 milion dollarë pengmarrje! Pas 22 vitesh hetimi, gjykata e Tiranës pushon dosjen për Koço Dadon Rrëmbimi i biznesmenit të njohur Koço Dado në 8 qershor 1998, e gjithashtu një nga historitë më të bujshme kriminale ndë
Tiranës iu bllokua merkatoja, Partizani gati t'i "rrëmbejë" Seferin Partizani pranë Taulant Seferit. Të kuqtë tashmë me dritën jeshile për të kryer lëvizje, kërkojnë të përfitojnë menjëher
Me sirena ndezur, 36 autoambulanca futen në qendër të Tiranës (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka prezantuar flotën e autoambulancave. Nga pamjet, shihen 36 autoambulanca të cilat
GJKKO merr vendimin e papritur për sekuestrimin e pasurisë së Adriatik Llallës Sekuestrimi i pasurisë së ish-Prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla do të shqyrtohet nga Gjykata e Tiranës. Vendim
"Gjysma e Tiranës e ka kaluar", epidemiologu Alimehmeti bën thirrje për kujdes Mjeku i njohur epidemiolog Ilir Alimehmeti bën apel për kujdes, pas lajmit se Tirana urbane është shumë pranë imunitetit
Vodhi 155 milion lekë të "pagës së luftës", merret vendimi për hakerin nga Durrësi Gjykata e Tiranës ka lënë në burg Denis Trungun. Ky i fundit u arrestua për mashtrim kompjuterik dhe dyshohet se ka përf
Gjykata e Tiranës shpall moskomptencë për lirimin e Safet Bajrit Gjykata e Tiranës ka shpallur moskompetencë për gjykimin e kërkesës së Safet Bajrit për të fituar lirinë. Bajri i kon
Taksia kthehet përmbys mes rrugës, aksident i rëndë mes Tiranës (VIDEO) Mbrëmjen e sotme ka ndodhur një aksident i rëndë në Bulevardin "Zhan d’Ark" në Tiranë. Burimet bëjnë me dije se në ak
Makina shpërthen në flakë mës Tiranës Një makinë ka shpërthyer në flakë gjatë ecjes pranë zonës së Muzeut Historik Kombëtar, në qendër të Tiranës. Në video
U arrestua pas sherrit me djemtë, merret vendimi për Alaudin Malajn Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e detyrimit të paraqitjes për ish gjyqtarin e Apelit të Tiranës Alaudin Malaj, ndërkohë
U arrestua pas sherrit me djemtë, zbulohet kërkesa e prokurorisë për ish-gjyqtarin Malaj Prokuroria e Tiranës do kërkojë masën e sigurisë arrest shtëpie për ish gjyqtarin e Apelit të Tiranës Alaudin Malaj, në
Gjendet bomba 500 kg e Luftës së Dytë Botërore në mes të Tiranës Një bombë 500 kg është gjetur në ish-Fushën e Aviacionit në Tiranë. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Mbrojtjes, Olt
Porta të paprekura, Kukësi dhe Tirana ndajnë pikët Barazim pa gola në supersfidën e javës së 10-të të Kategorisë Superiore mes Tiranës dhe Kukësit. Në Elbasan Arena, kampi
Plagosi me armë çiftin gjatë vjedhjes së banesës, arrestohet më "i tmerrshmi" i Tiranës Policia ka vënë në pranga në Kosovë, Markelian Cungu, personazhi i përfshirë në shumë vjedhje në Shqipëri, ku ngjarja me
I plagosur në kokë e i prerë në fyt! Shtetasi në Himarë dërgohet me urgjencë drejt Tiranës Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Himarë ku një shtetas është gjetur i plagosur në kokë, fraktura dhe prer
Rivendoset me 25 yje pema e Vitit të Ri mes Tiranës, zbulohet kuptimi prekës i tyre (FOTO LAJM) Pema e Vitit të Ri është rivendosur nga Bashkia e Tiranës, pas djegies së saj nga një grup protestuesish pak ditë më par
Iu ngrit atentat në mes të Tiranës, kështu duket Preng Gjini pas daljes nga spitali Publikohet fotoja e Preng Gjinit, pas operacionit që kreu jashtë shtetit si pasojë e plagosjes nga atentati në 15 shtato