999 rezultate për

theresa

Boris Johnson merr postin: Theresa May ishte viktimë e krizës Brexit Një Boris Johnson dinamik dhe i përkushtuar ishte ai që u prezantua para kamerave për fjalimin e parë zyrtar. ligjër
Kryeministrja më ë keqe e të gjitha kohërave Atë që duket se e nënvlerësoi plotësisht May ishte fuqia shkatërruese e Brexit-it. Për të ruajtur bazën e pushtetit në p
Dorëheqja e kryeministres britanike, çfarë pritet të ndodhë Kryeministrja britanike Theresa May bëri të ditur me lot në sy se do të largohet nga posti i saj më 7 qershor. Ajo lë pa
E përlotur, Theresa May jep lajmin për dorëheqjes nga kryeministria Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May pritet që sot të njoftojë datën e largimit të saj. Kjo gjë është bërë e
Theresa May niset nesër për Paris, përballë ka të gjithë "të fortët" e BE-së Kryeministrja britanike Theresa May duket e vendosur për t'i bërë balle të gjitha kërcënimeve të marra ga shtetet europi
Theresa May ofron dorëheqjen Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, u ka premtuar deputetëve nga Partia Konservatore, që ajo do të tërhiqet
May pranë shkarkimit, ky është emri që e zëvendëson Mediat në Britani të Madh po shkruajnë se kabineti i Theresa May janë kthyer kundër saj dhe po kërkojnë që ajo të shkark
Akuza ndaj burrit të kryeministres Theresa May Bashkëshorti i kryeministres britanike, Philip May, po akuzohet se i ka bërë presion disa deputetëve që të mos e mbështe
Theresa May mbetet kryeministre, nuk mundën ta shkarkojnë Kryeministrja e Britanisë, Theresa May i ka mbijetuar këtë të mërkurë votës së mosbesimit në parlament. Me 325 vota pro
Arrihet marrëveshja, Britania largohet pa probleme nga BE Udhëheqësit e BE-së kanë miratuar kërkesën e Mbretërisë së Bashkuar për t’u larguar nga Bashkimi Europian. Lajmi është k
Ikin 4 ministra, Theresa May vihet në vështirësi Theresa May është ndoshta tani në momentin më të vështirë të karrierës së saj. 4 ministra kanë dhënë dorëheqjen një
Kërcënohet Theresa May Disa ministra britanikë po kërcënojnë të japin dorëheqjen, si pasojë e lëshimeve që kryeministrja Theresa May po përgati
Juncker dhuron spektakël, kërcen si kryeministrja britanike (VIDEO) Presidenti i Komisionit Evropian Jean Claude Juncker, edhe kësaj here dhuroi spektakël. Ai para se të fliste nisi të kër
Macron: Takimi me May, jo për negociatat e Brexit-it Presidenti francez Emmanuel Macron do të takohet të premtem me kryeministren britanike Theresa May, në një agjendë që pë
Donald Trump takohet me Theresa May në Pallatin Blenhajm Presidenti amerikan Donald Trump u prit në Pallatin Blenhajm nga kryeministrja britanike Theresa May, në ditën e tij të
Rutte: Marrëdhënia BE-Britani, duhet qartësuar urgjentisht Kryeministri holandez, Mark Rutte zhvilloi sot një takim me homologen e tij britanike, Theresa May, ku në qendër të bise
Si vdiqën 400 persona në Angli për shkak të një ilaçi Një raport tronditës është bërë publik nga spitali Gosport War Memorial Hospital, në Angli. Për shkak të një ilaçi të
Mickoski takon kryeministren britanike Theresa May Kryeministrja britanike Theresa May shkoi të enjten për vizitë në Shkup, me rastin e 25 vjetorit të vendosjes së marrëdh
Sot, Theresa May vjen në Shkup Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May sot do të vijë për vizitë zyrtare në Shkup. Ajo do të takohet me funk
Theresa May mbledh urgjent qeverinë, pritet vendimi për Sirinë Kryeministrja britanike Theresa May ka thirrur ministrat në një mbledhje urgjente të kabinetit për të diskutuar përgjigj