999 rezultate për

themi

Tahiri: Kamera në banjot e lokaleve të natës Komisioni i Sigurisë ka miratuar dje vetëm me votat e maxhorancës projektligjin "Për masat shtesë të sigurisë publike",
Kujt po i shtireni Arton Muhaxheri - Sundimi i rendit dhe i ligjit ka qenë refreni më i shprehur politik para dhe pas pavarësisë së Kosovës
Botë hipokrite! Nga Aleksandër Rrema - Një botë hipokrite, e veshur nga skamia dhe servilizmi për mbijetesë, këtu përfshihet dhe Shqipër
Aksioni në "Kobra City" dhe arrestimi i "Kallashit" (VIDEO) Në mëngjesin e sotëm, Policia e rajonit të Prizrenit ka bastisur lokalin e natës "Kobra City", ku kanë arrestuar pesë pe
Çka të themi për Raportin konfidencial? Nga Jakup Krasniqi - Raporti konfidencial i hartuar nga një Komision hetues i Brukselit për EULEX-in ka hapur shumë dile
Koha t’i themi “Jo” rrugaçokracive në Ballkan Mikra Krasniqi, BIRN Për vëzhguesit politikë afatgjatë dhe të kalitur me një interes të sinqertë mbi Maqedonin
Blushi: Ti themi "Jo" Erdoganit, shkollat e Lëvizjes "Hizmet" me kritere Deputeti socialist Ben Blushi ka folur në seancën e sotme parlametare edhe për ngjarjet e fundit në Maqedoni. Sipas tij,
Limaj: Po i themi stop kësaj qeverisjeje Kryetari i NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj, ka akuzuar Hashim Thaçin dhe Isa Mustafën se po e shkatërrojnë Kosovën. Ai ë
De Biazi: Dua nënshtetësinë shqiptare! Trajneri i Kombëtares, Xhani De Biazi, gjatë një interviste i është përgjigjur 10 pyetjeve për “Tifozat Kuq e Zi”. De Bi
Toka jonë, kjo strehë e injorancës! nga Taulant Selmani Mungesa e dijes të shpie tek mosrespekti, ndërsa mungesa e respektit të shpie tek injoranca. E n
Braçe: Boll na mësuat si ta themi të vërtetën, troç apo me parfum!! Teksa dje kryeministri Edi Rama deklaroi në një intervistë për “Zërin e Amerikës” se ishte krenar për performancën e eki
Ja pse nuk është e lehtë të jesh baba (FOTO LAJM) Femrat gjithmonë thonë që të jesh nën nuk është e lehtë: Por me fotografitë e mësipërme, ne themi se të jesh baba gjitha
Daci: Është dashur t'i themi po Gjykatës Speciale Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Nexhat Daci kritikon liderët e institucioneve të Kosovës dhe deputetët se nuk kanë d
Basha: Protestë kundër kursit anti-europian të qeverisë Marshimin e paralajmëruar të 20 shkurtit, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha e ka cilësuar si një protestë paralajm
Berisha thirrje për protesta: T’i themi jo paketës fiskale Ish-kryeministri Sali Berisha i bëri thirrje sot qytetarëve të kundërshtojnë buxhetin e vitit 2014 dhe paketën fiskale t
Ndërtimet “në të zezë” të Thaçit Lëvizja Vetëvendosje përmes një konferencë për media reagoi sot lidhur me çështjen e lejeve të ndërtimeve në Kosovë. Duk
Murinjo: Të gjithë trajneret genjejnë për transferimet Zhoze Murinjo ka pranuar se të gjithë trajnerët gënjejnë kur pyeten për emrat e rinj që mund të marrin si përforcime.
Pasdite shi dhe erë në Maqedoni Në Maqedoni paradite do të ketë mot të qetë dhe me diell, por pasdite pritet që koha të ndryshojë duke sjellë reshje të
Policia aktivitet sensibilizues: Ti themi jo drogës dhe të mbrojmë shëndetin Nën moton "ti themi jo drogës dhe të mbrojmë shëndetin" policia e Tiransë organizoi sot një aktivitet sensibilizues në l
Mund të parkohet makina kështu? (FOTO-LAJM) Shumë drejtusve të automjeteve mund ti ketë ndodhur që të hutohen në timon dhe të parkojnë makinën e tyre në vende të pa