999 rezultate për

themelore

Prokuroria Publike e Shkupit sulmon ashpër Prokurorinë Speciale të Maqedonisë Prokuroria Publike e Shkupit që drejtohet nga Marko Zvrlevski akuzon hetuesit e ekipit të kryeprokurores Katica Janeva
27 vjet burg për vrasësin e drejtorit të komunës së Prishtinës Gjykata Themelore e Prishtinës ka dënuar me 25 vite burg Gani Sahiti, i cili akuzohet për vrasjen e drejtorit të Arsimit
PSP kërkon ndërrimin e gjykatëses për rastin ”Arka” Prokuroria Speciale Publike ka kërkuar ndërrimin e gjykatëses që do të ketë nën shqyrtim rastin “Arka”. Lajmin e ka k
Taleski lirohet nga arresti shtëpiak Gjykata e Apelit në Shkup, sot ka ndërprerë arrestin shtëpiak për të dyshuarin, Vlladimir Taleski kryetar i Komunës së M
Paisjet themelore për një guzhinë të përkryer Të gjithë ëndërrojnë që të kenë një kuzhinë të pastër, me shumë hapësirë për të gatuar. Ju paraqesim një listë me di
Vrau 90 vjeçaren për t'i marrë pasurinë, vrasësja në paraburgim Gjykata Themelore e Ferizajt ka vendosur masën e dënimit për shtetasen serbe N.N. Siaps njoftimit të gjykatës, e pan
Adem Grabovci humb betejën e parë gjyqësore me Insajderin Gjykata Themelore e Prishtinës ka hedhur poshtë kërkesën e Adem Grabovcit për ndalimin e publikimit të përgjimeve. "
Pesë rregullat themelore të bukurisë Të gjithë duam të jemi të bukur, të bukur në atë që na karakterizon, por për të qënë të tillë duhet të kujdesemi për dis
Rama: Rruga e kësaj reforme do jetë shumë e vështirë! Kryeministri i vendit, Edi Rama ka falënderuar ekspertët e reformës në drejtësi, që sipas tij, finalizuan një reformë të
TMERR në Shkup / vajza 12-vjeçe dhunohet nga një 40-vjeçar Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në rrugën “Ivo Llolla Ribar” në Karposh të Shkupit, rreth orës 19 e 30. Nëna e të mitu
Numër rekord punësimesh në Gjykatën Themelore të Maqedonisë Sipas raportit, në Gjykatën Themelore, ka patur një numër rekord punësimesh të administratorëve në lidhje me gjykatat tj
Policia në Maqedoni arreston disa persona (VIDEO) Në një aksion policor të zhvilluar në lagjen e Gazi Babës të Shkupit dhe në Tetovë, janë arrestuar katër persona të cilë
Gjykata e Apelit lë në arrest shtëpiak Taleski Gjykata e Apelit ka sjell vendim që kryetari i Komunës së Manastirit, Vladimir Taleski, i dyshuar në rastin ‘Transportue
Astrit Haraqija dhe Valton Beqiri kthehen në rigjykim Kolegji penal prej tre anëtarësh ka vendosur që aktgjykimi i shkalles së parë të anulohet dhe lënda t’i kthehet Gjykatës
Unioni i Gjyqtarëve: Deklarata e Tahirit e paprecedentë Unioni i Gjyqtarëve Shqiptarë ka reaguar pas deklaratave të ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, duke i konsideruar at
Skandaloze/ Zbulohen profesorët që kanë kërkuar seks nga studentët për një notë Prokuroria Themelore Publike në Maqedoni për hetimin e krimit dhe korrupsionit të organizuar pas një aksioni disa mujor
Arrestohet kryeadministratorja e Gjykatës Supreme Në aksionin e sotëm të policisë së kosovës mësohet se është arrestuar kryeadministratorja e Gjykatës Supreme. Gazeta Bli
Gjykata Themelore refuzon kërkesat e PSP-së për rastin "TNT" Gjykata Themelore Shkup 1 ka refuzuar kërkesat e Prokurorisë Speciale Publike të Shkupit për marrjen e dokumenteve ndaj
Gjykata e Apelit lë në paraburgim Azem Sylën e të tjerët Kolegji i përbërë nga dy gjyqtarë ndërkombëtarë dhe një gjyqtar vendor të Gjykatës së Apelit, më 6 maj ka publikuar aktv
Saveski: Do protestoj përsëri kundër Gruevskit Lideri i partisë opozitare Maqedonase “E majta”, Zdravko Saveski në një prononcim për mediumin Maqedonas Tv Nova, ka thë