999 rezultate për

themelore

Çfarë nuk do të mund të bëjë PSP prej sot? Prokuroria Speciale Publike prej sot nuk do të mund të ngre akuza për rastet që i ka marrë nga prokuroritë themelore më
Pezullohet vendimi për arrestimin e Albin Kurtit Gjykata themelore e Prishtinës ka vendosur pezullimin e përkohshëm të vendimit për ndalimin dhe arrestimin e Albin Kurti
Gordana Geshovska largohet nga Prokuroria Themelore e Shkupit Jovan Cvetanovski do të jetë kryeprokuror i Prokurorisë së Shkupit në vend të Gordana Geshovskës. Lajmin e ka bërë të
DW: Prokuroria Themelore Publike, pjesë e bashkësisë kriminale Prokuroria Themelore Publike ende nuk ka shpjeguar masat e për të dyshuarit në dhunën e 27 prillit, dhe se opinioni publ
Arrestohet edhe një person për sulmin në Kuvendin e Maqedonisë Gjykata Themelore Shkupi 1 ka dhënë urdhërin për arrestimin edhe të një personi tjetër për shkak se dyshohet se ka shkak
Sulmoi xhaminë në Novobërdë, serbi pëfundon në psikiatri Dega e Gjykatës Themelore të Gjilanit në Novobërdë ka caktuar një muaj trajtim të detyrueshëm psikiatrik në Institutin e
Zaev merret në pyetje nga Prokuroria Themelore Publike Prokuroria Themelore Publike ka thirrur sot kreun e LSDM-së, Zoran Zaevin, për ta marrë në pyetje lidhur me financimin e
"Bomba" e radhës, kush e ka fshehur hard-diskun e përgjimeve të Zaevit Prokuroria Publike Speciale ka bërë të ditur se Prokuroria Publike Themelore posedon hard-disk me mijëra materiale të pë
Përfundon marrja në pyetje e Zaev, ja çfarë tha pas seancës (VIDEO) Ka përfunduar marrja në pyetje e kreut të LSDM-­së, Zoran Zaevit në Prokurorinë Themelore Publike. Pas përfundimit të
Zaev merret sot në pyetje para Prokurorisë Themelore Publike Kreu i LSDM-së Zoran Zaevi, pritet të dalë sot para prokurorëve të Prokurorisë Themelore Publike, ku duhet të përgjigjet
Zoran Zaev merret nesër në pyetje nga Prokuroria Themelore Publike Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, nesër pasdite duhet të paraqitet në Prokurorinë Themelore Publike. Lajmin e ka konfir
Hoxha: Duhen gjyqtarë me integritet Me qëllim njohjen e arritjeve, sfidave dhe situatës në Gjykatat Themelore, thellimit të bashkëpunimit të ndërsjellë dhe
Arrestohet për shpërdorim detyre avokati i njohur, ja emri Policia e Kosovës ka arrestuar avokatin Haxhi Çekaj, i akuzuar për abuzim me detyrën. Lajmin për arrestimin e tij e
Vrasja e Almirit të vogël/ Prokuroria themelore e Kumanovës dorëzon aktakuzën Prokuroria Themelore e Kumanovës ka dorëzuar aktakuzën për vrasjen e vogëlushit Almir Aliut më 25 qershor të këtij viti
Kanadaja paguan me rrogë edhe qytetarët që nuk punojnë Kanadaja po eksperimenton një projekt pilot në provincën Prince Edward Island, një rajon i vogël kanadez, për të ardhura
PSP kërkon leje për kontrollim të operatorëve të telekomunikacionit në Maqedoni Prokuroria Speciale Publike ka kërkuar nga Gjykata themelore Shkupi 1 një urdhër për kontrolli në njërin nga operatorët
Maqedoni / Skandal në gjykatë, rrihen gjyqtaret Një incident ka ndodhur brenda në Gjykatën Administrative në Maqedoni, pasi dy gjyqtare të kësaj gjykate janë rrahur me
Plas sherri në Gjykatën Themelore Shkup 1, ndërhyn policia Në Gjykatën Themelore Shkupi 1, sot pasdite ka ndodhur një incident, i cili përfundoi vetëm me ardhjen e policisë. I
Totozani: "Drejtësia" të garantojë të drejtat themelore Gjatë një takimi të zhvilluar në qytetin e Korçës, Avokati i Popullit, Igli Totozani është ndalur tek Reforma në Drejtës
Ish-kryeprokurorja Shpresa Bakija shpallet e pafajshme Ish-kryeprokurorja e Prokurorisë Themelore në Gjakovë, Shpresa Bakija, e cila ishte e akuzuar për shpërdorim detyre zbul