999 rezultate për

themelore

Prokuroria Themelore demanton Lumezin Pjesë të grupeve kriminale e media të cilat po hetohen nga Prokuroria e Shtetit, ditë më parë i ka quajtur kryeprokurori
Dje e dorëzoi detyrën e kryetarit, sot del para gjyqit Një ditë pasi i ka dorëzuar çelësat e zyrës fituesit të zgjedhjeve në Prizren, Mytaher Haskukës, ish-kryetari i komunës
Nesër nis gjykimi për vrasjen e Aulon Zekës Dy të miturit G.H dhe R.G, të dyshuar për vrasjen e 16 vjeçarit Aulon Zeka, do të paraqiten nesër para trupit gjykues t
Një muaj paraburgim për vrasje të rëndë në tentativë Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, për caktimin e masës së paraburgim
Laboratori i drogës në Tetovë, paraburgim për 7 persona Paraburgim 30-ditë u është caktuar shtatë personave të dyshimtë nga grupi i organizuar i zbuluar kriminel ndërkombëtar,
Kuvendi votoi heqjen e imuniteteve të gjashtë deputetëve Kuvendi i Maqedonisë, e miratoi kërkesën e Gjykatës Themelore Shkupi 1 dhe ua ka hequr imunitetin gjashtë deputetëve të
Një dekadë për të vendosur drejtësi për padi civile Katër vite e gjysmë kohë i nevojitet mesatarisht Gjykatës Themelore në Prishtinë që të zgjedhë një rast civil. Më shumë
Igor Jug mbetet në paraburgim, akuzohet edhe për terrorizëm gor Jug do të mbetet në burgun e Shutkës. Vendimin sot e solli gjykatësi i procedurës paraprake me kërkesë të Prokuroris
Gjykatat vlojnë nga numri i lëndëve të pazgjidhura Zyra Kombëtare e Auditimit ka publikuar raportin e auditimit të performancës “Efikasiteti i menaxhimit të lëndëve civile
Hasan Asani kryetar i ri i Gjykatës Themelore në Tetovë Hasan Asani është Kryetar i ri i Gjykatës Themelore në Tetovë. Në garë ishin 7 kandidatë, derisa Enver Bexheti parapraki
Qosja: Dënimi i aktivistëve të VV-së, një masakër juridike! Akademiku Rexhep Qosja e ka quajtur masakër juridike vendimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë për dënimin e katër akti
Paralajmërohen protesta kundër vendimit gjyqësor për “Grupin e Kumanovës” në Maqedoni Disa organizata joqeveritare shqiptare në Maqedoni kanë paralajmruar protesta para Gjykatës Themelore Shkupi 1, në shenj
Tahiri sot viziton Gjykatën Themelore të Prishtinës Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, sot do ta bëjë një vizitë Gjykatës Themelore në Prishtinë. Këtë vizitë ai do
Emërohet kryetari serb që do të udhëheqi Gjykatën Themelore të Mitrovicës Është mbajtur takimi i radhës i Këshillit Gjyqësor të Kosovës (KGJK) nën kryesinë e Kryesuesit Nehat Idrizi. Gjatë kë
EKSKLUZIVE/ Sot, KGjK do të tentojë të zgjedhë kryetarin e Gjykatës Themelore të Gjilanit Sot Këshilli Gjyqësor i Kosovës pritet të zhvillojë raundin e tretë për të zgjedhur kryetarin e Gjykatës Themelore të Gj
Gjykata e Ferizajt bashkëkohore, blen telefonin e modës më të fundit Zyra për Informim e Gjykatës Themelore të Ferizajt do të jetë më azhure në përditësimin e lajmeve për aktivitet e kësaj
Gjykata merr vendim për të dyshuarit e vrasjes së Aulonit Gjykata Themelore e Prishtinës ka vazhduar masën e paraburgimit ndaj dy të dyshuarve për vrasjen e 16 vjecarit, Aulon Z
Dështon për të dytën herë zgjedhja e kryetarit të Gjykatës Themelore të Gjilanit Ka dështuar zgjedhja e kryetarit të Gjykatës Themelore të Gjilanit pasi anjëri nga 8 kandidatët nuk ka fituar sot votat
Sot, ministri i qeverisë Haradinaj del para gjykatës Ministri i ri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, sot pritet të dalë para gjykatës, pasi ndaj tij rëndon akuza për kon
E FUNDIT/ Prokuroria merr një vendim për të dyshuarit në vrasjen e Aulonit Prokuroria Themelore e Prishtinës, Departamenti për të mitur, ka kërkuar vazhdimin i masës së paraburgimit për dy të mit