999 rezultate për

themelore

Pasi vendimit me paraburgim reagon avokati i Milaim Zekës Avokati mbrojtës i deputetit Milaim Zeka, Gazmend Halilaj, ka thënë se do të ankohen në Gjykatën e Apelit, pas vendimit
Kryetarja e Gjykatës Themelore del veterane mashtruese, kush do t'i gjykojë komandantët? Emri i Afërdita Bytyqit, kryetares së Gjykatës Themelore të Prishtinës, gjendet në listën e veteranëve mashtrues. Gjykat
Flet ish-ministri kosovar që i doli skandali seksual me një të mitur Edhe pse Prokuroria Themelore dhe Policia në Pejë e kanë konfirmuar rastin, Numan Baliq, i akuzuar për ngacmim seksual n
Shtohen hetimet ndaj veteranëve, këto janë prokuroritë që po hetojnë Prokuroria Themelore në Mitrovicë është duke i hetuar 62 lëndë që kanë të bëjnë me veteranët e rrejshëm. Disa raste të t
Në Pejë ngritet aktakuza e parë kundër veteranëve fallso Thuajse nëpër të gjitha prokuroritë themelore të Kosovës janë duke u hetuar raste që ndërlidhen me fryrjen e listave të
Zbardhet ngjarja, si zyrtari tentoi ta bënte turkun shtetas kosovar Gjykata Themelore e Mitrovicës i ka caktuar një muaj paraburgim të dyshuarit Bujar Preteni, duke aprovuar kështu kërkesë
Pas pasurisë së milionerëve më të famshëm në botë fshihet ky sekret i madh Rreth 80 vite më parë, gazetari Napoleon Hill hulumtoi dhe krahasoi jetët e 500 prej njerëzve më të suksesshëm në Amerik
Rikthehen në burg 8 të akuzuarit për ngjarjet e 28 prillit Tetë personat që një ditë pas dhunës në Kuvend u arrestuan e që Gjykata Themelore i dënoi me kusht, pas vendimit të Gjyk
Vdes ish-gjyqtari i Gjykatës Themelore Gjykata Themelore në Prishtinë njofton se dje në moshën 67 vjeçare, ka ndërruar jetë ish-gjyqtari i Gjykatës Themelore n
Si u mbyll rasti për vepër penale i djalit të ministrit Bejtush Gashi Në vitin 2013 ishte ngritur aktakuzë ndaj Besian Gashit, djalit të ministrit aktual të Punëve të Brendshme, Bejtush Gash
Merret vendimi për drenicakun që vodhi xhaminë Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimi
Dy rastet që po zvarriten, mund të ndikojnë te liberalizimi Gjykata Themelore në Prishtinë ka lënë 2 vjet të bllokuar një lëndë, që ka të bëjë me krim të organizuar e që përfshin b
Vetëvendosje bën veprimin e drejtë, tërheq padinë ndaj PDK-së Lëvizja Vetëvendosje! ka tërhequr padinë kundër kandidatit të PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj.Lënda është
Apeli liron nga akuzat Ragip Begajn Gjykata e Apelit e ka refuzuar ankesën e Prokurorisë Speciale aktvendimit të Gjykatës Themelore në Gjakovë, të datës 3 p
Gazetarët arrijnë një marrëveshje me Këshillin Gjyqësor Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës dhe Këshilli Gjyqësor janë dakorduar që Gjykata Themelore e Prishtinës të ketë një k
Gjykata liron serbin e dyshuar për krime ndaj shqiptarëve Gjykata Themelore në Prishtinë e ka liruar nga paraburgimi Dejan Sllaviqin, i cili dyshohet se në fshatin Krushec të Obi
Gjykata jep denimin për babain që tronditi Kosovën Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit dhe i ka caktuar masën e paraburgim
Edhe një ministër i Haradinajt nën hetime Ministri i Bujqësisë Nenad Rikalo edhe më tutje vazhdon të jetë pronar dhe person i autorizuar në biznesin e tij “Future
Detaje të reja, zbulohen gjurmë të barutit Sipas raportit të autopsisë së Institutit të Mjekësisë Ligjore, i cili të mërkurën i është dorëzuar Prokurorisë Themelor
Apeli liron nga burgu kryetarin e Kavadarit Gjykata e Apelit në Shkup e ndërpreu vendimin me të cilin ish kryetari i Kavadarit, Aleksandar Panov u dënua për blerjen