999 rezultate për

themelore

Prokuroria Speciale bashkohet me Prokurorinë Themelore Ministrja e Drejtësisë, Renat Deskoska mbrëmë në emisionin “Clik Plus” deklaroi se me ligjin e ri për Prokurorinë Specia
Burg për mësuesin dhe mjekun në Drenas Dy të dyshuarit për rastin e abuzimit seksual të nxënëses 16-vjeçare nga Drenasi, pritet të dalin sot para Gjykatës. Ata
Arsimtari drejt burgut, dyshohet se abuzoi me 27 nxënëse Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit B.V., nga Komuna e Gjakovës, për veprën penale
Prokuroria akuza ndaj Profesorit në Gjakovë: Ngacmoi seksualisht 27 nxënës Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit B.V., nga Komuna e Gjakovës, për veprën penale
Kjo është kërkesa e prokurorisë për policin që dhunonte seksualisht të miturën Prokuroria Themelore në Prishtinë ka kërkuar masën e paraburgimit për policin, i cili po dyshohet se ka abuzuar seksuali
Gjykata nesër mban seancën për veteranët, a do të ndalen pensionet? Nesër në Gjykatën Themelore në Prishtinë, do të mbahet seanca e parë në lidhje me ‘Veteranët’ e rrejshëm’. Në seancën
Dyshohet se ngacmoi seksualisht nxënësen, arrestohet mësuesi nga Gjakova Një mësues i një shkolle fillore në Gjakovë është arrestuar me dyshimin se ka ngacmuar seksualisht nxënëset e tij. P
Mbrojtja skandaloze e pejanit që u kap me mish të prishur: E kisha për qentë I dyshuari për skandalin me mishin e prishur në Pejë, Sali Shkuliqi, tha para Gjykatës se mishin e konfiskuar nga Polici
Dënohet 6 muaj burg Lushtaku Gjykata Themelore e Mitrovicës, e ka dënuar Sabit Lushtaku për sulm fizik ndaj avokatit Mahmut Halimi. Gjykata e shpa
Gjakovari dënohet 1 muaj paraburgim pse vodhi një lap-top Gjykata Themelore në Gjakovë njofton se ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjakovës, duke i caktuar masën e
Prokuroria reagon për superspiunin që mashtroi AKI-në Prokuroria Themelore në Prishtinë përmes një reagimi ndaj raportimeve të disa medieve për “Skandal spiunazhi-me dokument
Vetëm një vit burg për Burdushin Hysri Peqani, i njohur si ‘Burdushi’ është dënuar nga Gjykata Themelore e Prizrenit me 1 vjet burgim dhe 5 mijë euro gjo
Vihet në pranga ish-kreu i i shërbimit sekret të Maqedonisë, kushëriri i Gruevskit Ish-drejtori i shërbimeve sekrete në Maqedoni, Sasho Mijallkov është arrestuar, pasi Gjykata Themelore e Shkupit i ka ca
Arrestohet Burdushi Mjeku popullor, Hysni Peqani, i njohur si Burdushi, është arrestuar nga Policia e Kosovës, pas bastisjes që ka kryer Pol
Detaje nga përleshja e armatosur në Kumanovë Prokurori i Prokurorisë Themelore Publike Kumanovë ka dhënë urdhër për zbatimin e procedurës kundër dy personave nga nën
Prokororia tregon nëse vëllai i Thaçit është i dyshuar Prokuroria Themelore në Prishtinë konfirmoi sot se vëllai i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, Gani Thaçi, ka qenë i
Gjykata kthen dosjen ku akuzohet Çeku, Berisha dhe të tjerët Gjykata Themelore në Prishtinë ka kthyer aktakuzën mashtrimet në listat e veteranëve për përmirësim dhe qartësim në Prok
Prokuroria në Pejë nuk toleron, 22 aktakuza për dhunën ndaj familjes Prokuroria Themelore e Pejës ka njoftuar se vetëm gjatë muajit shtator ka ngritur 22 aktakuza për rastet e dhunës në fa
Mashtroi 50 veta me bileta pushimesh, gati aktakuza për gjilanasin Të premten Prokuroria Themelore në Gjilan ka ngritur aktakuzë ndaj Granit Lekës, pronar i kompanisë “Vol Travel” nga Gji
Nisin hetimet për daljen në media të listave së veteranëve, edhe mediat rrezikohen Zyra e Kryeprokurorit të Shtetit ka njoftuar se ka kërkuar nga Prokuroria Themelore në Prishtinë që të fillohen hetime n