E FUNDIT/ Zaev jep dorëheqjen
999 rezultate për

themelore

Prokuroria dhe Ambasada amerikane flasin për zgjedhjet Institucioni i Prokurorit të Shtetit organizon tryezë të rrumbullakët me moton “Mbrojtja e Votës”, për zgjedhjet e parak
Lihet në burg gjyqtari Sali Berisha, dyshohet se mori ryshfet Është lënë burg gjyqtari i Gjykatës Themelore të Pejës, Sali Berisha i cili akuzohet për shpërdorim detyre dhe marrje ry
Grabitën bankën "Raiffaisen", gjykata merr vendimin për të dyshuarit Gjykata Themelore e Ferizajt u ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji, dy të dyshuarve për kryerjen e grabitjes
Gjykata gjobit shtetin e Kosovës me 95 000 euro për vrasjen e Diana Kastratit Gjykata Themelore e Prizrenit e ka detyruar Republikën e Kosovës që ta kompenzojë dëmin prej 95 mijë eurosh që Gjykata T
Gjakovë, u kapën me 31 kg drogë, paraburgim për dy të dyshuarit Gjykata Themelore në Gjakovë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjakovës, për caktimin e masës me nga një m
Dhunohet seksualisht dhe incizohet gjatë aktit një femër në Gjakovë Një femër në Gjakovë është dhunuar seksualisht dhe është incizuar gjatë aktit. Rasti ka ndodhur të enjten në orët e hers
dalin pamjet: Sulm fizik nën kërcënimin e armës në Pejë (VIDEO) I.B vazhdon të marrë trajtim mjekësor në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, shkaku i lëndimeve të rënda trupore si pasojë
Prokuroria në pritje të raportit të MPB-së Anëtarët e tifo-grupit “Komitët”, që gjatë festimit të fitores së klubit hendbollist “Vardar” fyen shqiptarët dhe funksi
Prokuroria e Kërçovës në “gjah” pas “El Cheka”-s Të ashtuquajturin person “El Çeka”, i cili për disa ditë nëpërmjet profilit në rrjetin social “Fejsbuk” është duke shpër
Prokororia jep detaje për goditjen e grupit të fajdexhinjve Prokuroria Themelore në Prishtinë ka bërë të ditur se dy persona të dyshuar për kryerjen e veprave penale “Fajde” dhe “D
Kosnett kërkon më shumë transparencë nga gjykatat e Kosovës Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ka reaguar në lidhje me transparencën në Gjykata për sa i përket vendime
Vdekja e të riut, ky është dënimi për të dyshuarit Prokuroria Themelore në Mitrovicë, Departamenti për Krime të Rënda, ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Mitrovicë caktim
Është në burg pasi theri me thikë një të mitur, 21 vjeçari kënaqet me foto në Instagram 21-vjeçari nga Istogu, Vezir Haziraj është i njohur mjaft mirë për drejtësinë vendore. Momentalisht mbi të rëndojnë pesë
Burri godet dy herë me armë gruan në Mitrovicë Prokuroria Themelore në Mitrovicë – Departamenti për Krime të Rënda, ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Mitrovicë cakt
Sulmohet prokurori pas seancës gjyqësore në Ferizaj Prokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Valdet Avdiu është sulmuar pas një seance gjyqësore. Për këtë, Këshilli
Apeli vërteton pafajësinë e Zaevit Gjykata e Apelit në Shkup e ka refuzuar ankesën e Prokurorisë Themelore Publike në lidhje me vendimin në lëndën “Ryshfet
Polici vrasës e kishte fiksim të fotografohej me politikanë (FOTO LAJM) Shefki Spahiu, është rreshteri kriminel i Policisë së Kosovës, i cili vrau në vendin e punës, të riun nga Mushtishti, Je
Burg për pronarin e kompanisë së ujit, kamioni ishte pa kontroll teknik që në 2017 Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimi
Policia jep detaje rreth aksidentit në Gjilan, arrestohet një person Prokoria Themelore e Gjilanit, ka konfirmuar ditën e sotme në lidhje me aksidentin në qendër të qytetit se dyshohet që
Sot protestohet në Prishtinë kundër vendimit të gjykatës Shoqëria civile ka ftuar qytetarët në një protestë në ora 12:00 para Gjykatës Themelore të Prishtinës për të kundërshtua