999 rezultate për

thacit

Të gjithë kundër Thaçit, drejtues të VV-së i bashohen protestës (FOTO LAJM) Drejtues të Vetëvendosjes i janë bashkuar protestës së thirrur prej tyre kundër planit Thaçi-Vuçiç për ndarjen e Kosovës
Deputeti, thirrje Thaçit dhe Pacollit: Kthehuni se na nxitë Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli ka komentuar vizitën e krerëve të shtetit në Shtetet e
Austria do të raportojë në SHBA për të palarat e Thaçit dhe Vuçiçit Ministrja e Punëve të Jashtme të Austrisë, Karin Kneissl, pritet që gjatë qëndrimit të saj në New York, në prag të Asamb
Familja Geci: Thaçit do t'i përgjigjemi me vrasje në media është raportuar se i vetdeklaruari se do t’i dalë si dëshmitar Hashim Thaçit në Gjykatën Speciale, Gani Geci mu
Deputeti lartëson Thaçin, thotë se nuk i ha palla Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, ka folur rreth kundërshtimeve ndaj plan
LDK gati të hyjë nën udhëheqjen e Thaçit për dialogun Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar sot me kryesinë e kësaj partie për të gjetur një rrugë për rrëzimin e Qeveri
LDK nuk guxon të protestojë me qytetarët kundër Thaçit LDK nuk e ka plan ta mbështes protestën e Vetëvendosjes kundër Presidentit Hashim Thaçi, edhe pse me fjalë dalin kundër
Veseli dëshiron të dalë kundër Thaçit por ka frikë Ballafaqimi me Serbinë dhe fitorja ndaj saj duhet ta bashkojë spektrin politik të Kosovës. E, për të arritur një bash
Amerikanët habiten nga taktika për joshje e Thaçit ndaj Donald Trumpit Presidenti Hashim Thaçi po tenton ta fitojë simpatinë e Donald Trump përmes deklaratave se do të hapte ambasadën e Kosov
Edhe boshnjakët protestojnë më 29 shtator, kundër Thaçit Partia Evropiane e Aksionit Demokratik, e komunitetit boshnjak në Kosovë, ka i paralajmëruar që do ta mbështet “Protestë
Shpendi i jep disa mësime Hashim Thaçit Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti, ka reaguar pas publikimit të dokumentit të ku presidenti Thaçi përmes Gjykatës Kushtet
Qytetarët e Shqipërisë votojnë për idenë e Thaçit me kufijtë, mësoni rezultatin Një sondazh në Shqipëri këtë herë është bërë për propozimin e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe atij serb Aleksand
Delawie del kundër Thaçit Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës, Greg Delawie, në një intervistë për mediumin KoSevv, teksa ka
Geci: Jam dëshmitar për një vrasje të Hashim Thaçit Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Gani Geci, ka hedhur akuza të rënda në drejtim të presidentit të Republikës së Kosov
Kamishi del kundër Hashim Thaçit Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, ka thënë se ende nuk ka marrë letrën nga Gjykata Kushtetuese, e cila kërkoi nga kreu i
Prokuroria nxjerr 32 veteranët mashtrues që janë nga fshati i Hashim Thaçit Tridhjetedy veteranë të rrejshëm nga fshati i presidentit, Hashim Thaçi, Burojë, gjenden në listën e Prokurorisë. Katër
Gjermania sërish godet planin e Thaçit dhe Vuçiçit, sjell luftë në rajon Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Mass po zhvillon një vizitë ditën e sotme në Tiranë, ku është takuar edhe me ministrin
Përveç Vetëvendosjes asnjë parti nuk guxon të protestojë kundër Thaçit Ftesës së partisë së Albin Kurtit për protestë më 29 shtator 2018 nuk do t’i bashkëngjitet LDK-ja e as PSD-ja. Lëvizj
Kroacia alarmon SHBA-të për çmendurinë e Hashim Thaçit Ministrja e Jashtme e Kroacisë Marija Pejcinovic Buric ka takuar Sekretarin Amerikan të Shtetit Mike Pompeo me të cilin
Veseli mbështet Haradinajn për ushtrinë, del kundër Thaçit Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se partia e tij e mbështet projektligjin për themel